Bez testu nie wsiądziesz do samolotu do USA

Fot. AFP

Wszyscy pasażerowie podróżujący do Stanów Zjednoczonych samolotami muszą od 26 stycznia okazać negatywny wynik testu na koronawirusa – zdecydowało amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

W ten sposób Centers for Disease Control and Prevention (CDC) rozszerzyło obowiązujący już przepis dotyczący lotów z Wielkiej Brytanii.

CZYTAJ TEŻ: Kolejny lockdown w Tunezji: Zabieramy krzesła sprzed barów

Badanie jest obowiązkowe, ale CDC rekomenduje, by je powtórzyć 3-5 dni po przylocie, a dodatkowo odbyć siedmiodniową kwarantannę.

Pasażerowie muszą przedstawić wynik testu podczas odprawy pasażerskiej lub potwierdzenie, że są ozdrowieńcami. Jeśli nie mają żadnego z takich dokumentów, linie lotnicze nie mają prawa przyjąć ich na pokład.

CDC nie wskazuje konkretnie rodzaju testu, podaje tylko, że ma to być badanie na obecność wirusa (na przykład PCR), wykonane maksymalnie na trzy dni przed wylotem. Wynik można przedstawić w wersji papierowej lub elektronicznej.

ZOBACZ TEŻ: Merkel: Potrzeba jeszcze tygodni twardych restrykcji

– Testowanie nie wyklucza ryzyka, ale w połączeniu z kwarantanną w domu i przestrzeganiem zasad takich jak noszenie maseczek czy utrzymywanie dystansu społecznego, może sprawić, że podróżowanie będzie bezpieczniejsze, zdrowsze i odpowiedzialniejsze dzięki ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusa w samolotach, na lotniskach i w odwiedzanych miejscach – tłumaczy dyrektor CDC Robert R. Redfield.

Dotąd w Stanach Zjednoczonych koronawirusem zaraziło się ponad 22 miliony ludzi, a 375 tysięcy z nich zmarło, podaje agencja informacyjna Associated Press. AP powołuje się też na dane organizacji branży lotniczej Airlines for America, z których wynika, że w grudniu liczba podróży lotniczych zrealizowanych przez Amerykanów i gości zagranicznych była o 76 procent mniejsza niż rok wcześniej.

CDC zdecydowało o wprowadzeniu nowych obostrzeń od 26 stycznia, by dać przewoźnikom czas na dostosowanie się do nich.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dubaj – miasto romantycznych uniesień

Dubaj to miasto o wielu twarzach. Tu znajdziesz najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, najwyższe budynki, nowoczesną ...

Trzeba rozmawiać o wyższych prowizjach

Branża turystyczna musi pracować nad podniesieniem prowizji dla stacjonarnych biur agencyjnych – uważa szef ...

Hotelowa marka voco debiutuje w Polsce

Polski Holding Hotelowy otworzy pierwszy w Polsce hotel marki voco należącej do sieci InterContinental. ...

W Małopolsce wakacje bez poważnych wypadków

Małopolska jest regionem, w którym organizowanych jest najwięcej turnusów wakacyjnych. W tym roku na ...

Exim Tours: Szukamy doświadczonych pracowników

Dominika Jurkowska, do niedawna koordynator do spraw sprzedaży agencyjnej w biurze podróży Best Reisen, ...

Austriacy: Mamy specjalne oferty dla narciarzy

Co piąty Polak zaplanował w tym roku urlop zimowy. Duża grupa spędzi go aktywnie, ...