Trump otwiera USA dla podróżnych, Biden zamyka

Fot. AFP

Prezydent Donald Trump uchylił zakaz wjazdu nałożony w związku z pandemią koronawirusa na podróżnych nie będących obywatelami USA, przybywających z Brazylii i większości państw Europy – informuje Reuters.

Biały Dom potwierdził te doniesienia, podając, że zakaz przestanie obowiązywać 26 stycznia. Trump podjął tę decyzję dzień przed końcem kadencji.
Jednocześnie nie zniósł zakazu wjazdu, nałożonego w ubiegłym roku na osoby, które w ostatnim czasie odwiedziły Chiny lub Iran.

W wypadku podróżnych z Europy zakaz wjazdu ma być zniesiony wobec państw należących do strefy Schengen, Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Decyzja Trumpa może jednak okazać się czysto papierowa, przedstawiciele administracji Joe Bidena zapowiadają bowiem, że rozporządzenie nie wejdzie w życie. „Pandemia się zaostrza, bardziej zakaźne warianty (koronawirusa) pojawiają się na świecie, to nie jest czas na znoszenie obostrzeń dotyczących podróży międzynarodowych” – pisze na Twitterze przyszła rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

Rozporządzenie Donalda Trumpa miałoby wejść życie tego samego dnia, którego w życie wchodzi regulacja wymagająca od każdego wjeżdżającego do USA, z wymienionych krajów, okazania negatywnego testu na COVID-19.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Air France uziemione strajkiem

Podróżni korzystający z linii lotniczych Air France muszą się dzisiaj uzbroić w cierpliwość i ...

W Dubaju szybko przybywa turystów z Polski

Na wycieczkę do Dubaju wybrało się w2017 roku 15,79 miliona gości, w tym 71 ...

Kreta z nowym lotniskiem dla czarterów

Sitia to trzecie lotnisko na Krecie, na które od przyszłego sezonu letniego będą przylatywać ...

Wizz Air ma już 100 samolotów

Wizz Air świętuje dołączenie 100. samolotu do swojej floty. To airbus A321. Przewoźnik specjalnie ...

Biuro podróży z (prawie) własnym lotniskiem w Egipcie

Duzi touroperatorzy inwestują we własne linie lotnicze, hotele lub statki wycieczkowe. A niemieckie biuro ...

Turcja opodatkowuje turystów

Turecki Parlament przegłosował wprowadzenie podatku noclegowego. Jego wysokość będzie zależeć od standardu obiektu. Według ...