Kanary chcą mieć swój portal rezerwacyjny

Fot. Pixabay

Minister turystyki Wysp Kanaryjskich ogłosiła start programu transformacji cyfrowej turystyki. Region chce być mniej zależny od pośredników przy pozyskiwaniu klientów, ale dalej stawia na współpracę z biurami podróży i internetowymi agencjami turystycznymi.

Minister turystyki, przemysłu i handlu Wysp Kanaryjskich Yaiza Castilla zapowiedziała rozpoczęcie procesu transformacji cyfrowej branży turystycznej. Plan został opracowany we współpracy z Turismo de Islas Canarias, agendą publiczną odpowiedzialną za promocję turystyczną regionu. Obejmuje on między innymi stworzenie platformy internetowej, przez którą będzie można bezpośrednio zamówić usługi turystyczne. Jak mówi minister, chodzi o rozwiązania na przyszłość, dzięki którym Kanary nadal będą wiodącym kierunkiem turystycznym pod względem nie tylko liczby przyjazdów, ale też wysokości przychodów.

CZYTAJ TEŻ: Teneryfa: Zakładamy linię lotniczą. Przywieziemy sobie turystów

Z wykorzystaniem internetu rzeczy zbierane będą dane na temat aktywności turystycznej gości i miejsc, które odwiedzają. Kolejny element planu to stworzenie platformy sprzedażowej, przez którą usługodawcy kanaryjscy będą mogli nawiązywać kontakty z firmami turystycznymi. Program obejmuje także uruchomienie kanału sprzedaży bezpośredniej i wykorzystywanie innowacyjnych rozwiązań służących ochronie środowiska.

Minister zapewnia, że nie chce zastąpić touroperatorów i internetowych agentów, którzy nadal będą odgrywać dużą rolę w pozyskiwaniu gości. Chodzi raczej o uzupełnienie istniejących kanałów sprzedaży. Castilla broni też pomysłu łączenia działań promocyjnych i sprzedażowych, bo tego oczekują klienci poszukujący bardziej autentycznych doświadczeń, których nie oferują dziś największe platformy sprzedażowe.

ZOBACZ TAKŻE: Wyspy Kanaryjskie bez turystów. Tak pusto jeszcze nie było

Celem szefowej kanaryjskiej turystyki jest także zapewnienie większej niezależności regionowi. Chce ona również, by łańcuch sprzedaży został poszerzony na inne sektory gospodarki.

Ministerstwo będzie rozwijać i wdrażać program przez pięć lat (od 2021 do 2026 roku), a jego budżet wyniesie 53,5 miliona euro.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hotel Barceló stanie nad Wisłą

Obiekt znanej sieci hiszpańskiej stanie w sąsiedztwie Elektrowni Powiśle. Jego otwarcie zaplanowano na 2021 ...

Szczyrk na progu sezonu narciarskiego

Trzy nowe wyciągi i nowa trasa narciarska w tym roku, a czwarty wyciąg w ...

Rośnie liczba turystów w Tunezji

Ponad 2 miliony gości odwiedziły Tunezję w pierwszych czterech miesiącach tego roku, to o ...

Samorządy chcą opłaty turystycznej

150 mln zł rocznie – na takie wpływy z nowej daniny liczą samorządowcy. I ...

Raj na ziemi? Samotne miasto Perth

Specjaliści z firmy SAS wykorzystali uczenie maszynowe do wytypowania miejsca, w którym panują najlepsze ...

Airbnb zakłada Biuro Zdrowej Turystyki

Biuro Zdrowej Turystyki to nowa inicjatywa Airbnb, przez którą firma chce wspierać zrównoważony rozwój ...