Chorwacja opowie, jak bezpieczna jest dla turystów

Chorwacka Wspólnota Turystyczna przygotowała film promujący zasady bezpieczeństwa przyjęte w Chorwackim przemyśle turystycznym.

Chorwacja uruchomiła platformę internetową, na której przyjezdni odnajdą obiekty turystyczne oznaczone godłem Safe Stay in Croatia (Bądź bezpieczny w Chorwacji), potwierdzającym utrzymywanie przez nie reżimu bezpieczeństwa.

Certyfikat przyznaje od tego roku Ministerstwo Turystyki i Sportu. Platforma ma też wersję polską (www.safestayincroatia.hr/pl).

Certyfikowane jest wszystko co słuzy turystom – miejsca, obiekty zakwaterowania, firmy transportowe, restauracje, atrakcje turystyczne. Warunkiem jest przestrzeganie standardów ochrony zdrowia i higieny Światowej Rady ds. Podróży i Turystyki i Chorwackiego Instytutu Zdrowia Publicznego.

CZYTAJ TEŻ: Grecja: Zaszczepionych i przetestowanych przyjmiemy bez warunków

Emblemat „Safe Stay in Croatia” umieszczany jest w widocznych miejscach, by był wskazówką dla gości. Chorwacja od początku pandemii koronawirusa posługuje się też certyfikatem „Safe travels“ przyznanym przez WTTC.

Przygotowując się do sezonu turystycznego bezpieczeństwo i zdrowie gości i naszych obywateli postawiliśmy na pierwszym miejscu – zapewnia cytowana w komunikacie Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej minister turystyki i sportu Nikolina Brnjac. – Mowa o projekcie, który powstał przy współpracy z Radą ds. Odbudowy i Rozwoju Turystyki, której członkami są wszystkie stowarzyszenia branżowe w Chorwacji.

ZOBACZ TEŻ: Hiszpania za przywilejami dla zaszczepionych turystów

Z kolei dyrektor generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej Kristjan Staničić zapowiada „działania promocyjne, które będą prowadzone wiosną, między innymi w Polsce”. – Naszym celem jest przekazanie wiedzy na temat protokołów sanitarno-epidemiologicznych, które obowiązują w Chorwacji – mówi Staničić.

– Oprócz strony internetowej w języku polskim przygotowaliśmy film promocyjny poświęcony tej tematyce – dodaje dyrektor przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce Agnieszka Puszczewicz. – Nie możemy się już doczekać, aby znów powitać naszych gości i przyjąć ich w Chorwacji w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Cała Szwajcaria pod jednym dachem

W organizowanych co dwa lata targach szwajcarskiej turystyki wzięło w tym roku udział jedenaścioro ...

Muzułmanie zaczęli świętować ramadan

Dla muzułmanów sunnitów z różnych krajów na świecie rozpoczął się ramadan. W dzień będą ...

Zaczęło się przejmowanie klientów Thomasa Cooka

Brytyjski TUI powiększy flotę samolotów na zimę, żeby sprostać popytowi, jaki pojawi się na ...

Rok 2019 potwierdził bezpieczeństwo latania

Coraz lepsze samoloty, surowsze przepisy, skrupulatne kontrole na lotniskach – to elementy dzięki którym ...

Wraca popyt na rejsy wycieczkowe

Armatorzy rejsów wycieczkowych notują duże zainteresowanie imprezami zaplanowanymi na przyszły rok i na kolejne ...

Betlej: Wirus w odwrocie w kierunkach turystycznych

W wielu krajach będących tradycyjnie celem podróży turystycznych, jak Turcja, Włochy, Grecja, Maroko, Tunezja, ...