Agrotravel – targi pełne smaków Europy

Materiały promocyjne

Agroturystyka i wiejskie przysmaki z kilku europejskich krajów, prezentacje polskich i węgierskich uzdrowisk, ośrodków spa i wellness – zbliżające się jubileuszowe, dziesiąte targi Agrotravel w Kielcach będą kusić zwiedzających międzynarodową ofertą

W najbliższy weekend, od 20 do 22 kwietnia, odbędzie się dziesiąta edycja międzynarodowych targów turystyki wiejskiej i aktywnej Agrotravel i Active Life.

Ceremonia otwarcia imprezy rozpocznie się w piątek (20 kwietnia) o godzinie 9.45 w sali Omega od koncertu folkowego zespołu Podolscy Muzycy z Ukrainy. Ukraina jest bowiem tegorocznym partnerem imprezy. Z tej okazji do Kielc przyleci m.in. Ivan Liptuga, prezes Narodowej Organizacji Turystycznej Ukrainy. W czasie otwarcia targów będzie można zobaczyć także fragment spektaklu „Alicja Krainie Czarów” Kieleckiego Teatru Tańca, połączony z występem Krzysztofa K.A.S.Y Kasowskiego. Widzowie będą mogli także podziwiać rowerowe akrobacje Krystiana Herby.

– Dla branży turystycznej, ale także dla samorządowców i wszystkich innych gości targowych, przygotowaliśmy konferencję popularnonaukową pod tytułem „Turystyczna marka terytorialna – tworzenie, rozwój, promocja. Turystyka prozdrowotna i aktywna – trendy, wyzwania, specjalizacje” – opisuje, cytowana w komunikacie prasowym, dyrektor biura świętokrzyskiej regionalnej organizacji turystycznej  Małgorzata Wilk-Grzywna, która wraz z dr Grzegorzem Gałuszką, świętokrzyskim radnym i jednocześnie dyrektorem szpitala „Krystyna” w Busku-Zdroju przygotowała prezentację o potencjale tak zwanej srebrnej turystyki w regionie. –  Zaprosiliśmy najwybitniejsze autorytety z zakresu marketingu miejsc oraz tworzenia i promocji produktów turystycznych z najlepszych polskich i zagranicznych uczelni. Prezes Narodowej Organizacji Ukrainy opowie, jak ukraiński kurort Winnica musiał sobie radzić z odpływem turystów w czasie napaści Rosji na Krym, i pokaże, jak tworzono turystyczny logotypy i markę turystyczną dla całej Ukrainy. My oczywiście będziemy też mówić sporo o naszej trasie, czyli Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo – wylicza Małgorzata Wilk-Grzywna.

Jak zapowiadają organizatorzy targów, buskie sanatoria będą miały w tym roku liczną reprezentację. Z sanatorium „Krystyna” przywieziony zostanie m.in. najnowocześniejszy egzoszkielet, dzięki któremu wokalistka Monika Kuszyńska mogła wstać z wózka.

– Poszerzamy nazwę i formułę targów o dział Active Life. Polski turysta chętnie wypoczywa na polskiej wsi, coraz wygodniejszej, lepiej skomunikowanej, z lepszą infrastrukturą, ale goście nie oczekują już tylko noclegu i wyżywienia – opisuje, cytowany w komunikacie prasowym, Jacek Kowalczyk, prezes świętokrzyskiej regionalnej organizacji turystycznej. –  Urlop na wsi, to nie tylko wypoczynek w gospodarstwach agroturystycznych, to także wypoczynek w ośrodkach spa, uzdrowiskach, to turystyka piesza i rowerowa. O tym wszystkich, o nowych oczekiwaniach konsumenta, będziemy w Kielcach mówić podczas konferencji i warsztatów, a nasi wystawcy wprost na te oczekiwania będą odpowiadać, pokazując na swoich stoiskach, jak bardzo rynek się zmienia – dodaje.

Organizatorzy targów opisują, że na piątkowe i sobotnie bezpłatne warsztaty tematyczne dla wystawców branżowych zapisało się już po kilkadziesiąt uczestników. Piątkowa konferencja naukowa przyciągnęła zaś prawie 500 osób.

Liczne atrakcje przygotowali również poszczególni wystawcy. Promocję ofert wypoczynku zapowiada m.in. obwód winnicki z Ukrainy. W pierwszy dzień targów Ukraińcy będą m.in. prowadzić bezpłatne warsztaty kulinarne i rzemieślnicze.

– Dojazd do Winnicy jest coraz łatwiejszy, a tamtejsza oferta turystyczna, zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi, coraz lepsza i bardzo tania. Wystarczy tylko wyjechać z Kielc do Przemyśla własnym autem, tam zostawić je na parkingu przed dworcem kolejowym i za kilkadziesiąt złotych kupić bilet na nowoczesny, szybki pociąg do Winnicy, do której dojeżdżamy za kilka godzin, bez stania na granicy – opisuje, cytowany w komunikacie prasowym, zastępca dyrektora świętokrzyskiej regionalnej organizacji turystycznej Jarosław Panek.

Zdaniem organizatorów imprezy jej sercem, jak co roku, będzie jednak stoisko województwa świętokrzyskiego, które zajmie niemal 250 metrów kwadratowych. Swoją ofertę zaprezentują w nim m.in.: Bałtowski Kompleks Turystyczny, lokalna organizacja turystyczna „Moc Ponidzia”, miasto Kielce i kilka świętokrzyskich uzdrowisk. Na stoisku pojawią się również dwie specjalne kapsuły: 5D z filmami o regionie świętokrzyskim i 3D z filmami o Ponidziu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Agent turystyczny bez przyszłości?

Model biura agencyjnego, który jest przedstawicielem handlowym touroperatorów, w dłuższej perspektywie nie ma racji ...

Rainbow odnowił obowiązkową gwarancję

190 milionów złotych wynosi gwarancja ubezpieczeniowa biura podróży Rainbow, która będzie chronić jego klientów ...

Włochy radzą turystom, by nosili ze sobą magnesy

Karabinierzy radzą turystom we Włoszech, aby na wakacje zabrali oprócz kremu do opalania także ...

Trudniej i drożej w lotach do USA

Władze USA chcą, by około 200 linii lotniczych wprowadziło nowe, surowsze procedury bezpieczeństwa z ...

Pierwszy Sure Hotel stanie w Poznaniu

Sieć Best Western podpisała umowę na otwarcie nowego obiektu w Polsce – Sure Hotel. ...

MSZ: Nie ma sygnałów, że Polacy ucierpieli w Meksyku

Ministerstwa Spraw Zagranicznych podało, że nie ma sygnałów, żeby we wtorkowym silnym trzęsieniu ziemi ...