Warszawa zagra w serialu koreańskim

materiały prasowe

Dzięki staraniom Polskiej Organizacji Turystycznej Warszawa stanie się sceną dla nowego serialu koreańskiego. Spodziewana oglądalność to nawet 10 milionów widzów

Wybór Polski, a w szczególności Warszawy, na miejsce kręcenia zdjęć do koreańskiego serialu Terius Begind Me, to efekt wielotygodniowych rozmów i negocjacji prowadzonych przez Polską Organizację Turystyczną oraz producentkę Agnieszkę Pająk – wyjaśnia POT w komunikacie. Producent serialu NamGoong SungWoo postawił na stolicę Polski doceniając jej ofertę turystyczną i infrastrukturę. Duże znaczenie miało także wygodne, bezpośrednie połączenie lotnicze z Seulem realizowane przez LOT, który jest także partnerem projektu. Polski narodowy przewoźnik przygotował specjalną ofertę biletów dla ekipy filmowej. POT zaangażuje się w pozostałą logistykę projektu oraz dobór miejsca.

– Strategia marketingowa POT na rynek koreański od początku zakładała współpracę z produkcją filmową, gdyż seriale telewizyjne w Korei Południowej cieszą się ogromną popularnością i mają ogromny wpływ na zachowania konsumenckie Koreańczyków – mówi cytowany w komunikacie prezes POT Robert Andrzejczyk. – Obecność w tak prestiżowej produkcji jak Terius Behind Me, za relatywnie nieduże pieniądze, zapewni nam dotarcie do wielu milionów potencjalnych turystów z Korei Południowej i wzmocni pozytywny wizerunek Polski.

Serial realizowany jest przez koreańską telewizję MBC, na podstawie scenariusza Oh Ji-young, w reżyserii Park Sang-hun. Główną rolę zagra So Ji-sub, znany głównie z produkcji wieloekranowych. Serial Terius Behind Me emitowany będzie dwa razy w tygodniu.

– Jako przewoźnik lotniczy oferujący połączenia do Korei Południowej jesteśmy zainteresowani promowaniem Polski na tym rynku. Dzięki uruchomieniu połączenia do Seulu od końca 2016 r. Koreę Południową zdecydowało się odwiedzić wielu Polaków, którzy wcześniej nie mieli takich zamiarów. Podobnie jest w przypadku rosnącej dynamicznie liczby turystów z Korei Południowej, którzy decydując się na podróż z LOT-em, przekonują się o niezliczonych walorach naszego kraju – mówi prezes LOT-u Rafał Milczarski.

Zdjęcia w Warszawie będą kręcone w połowie czerwca przez około pięć dni. Ekipa filmowa będzie liczyła blisko 60 osób, a stolica Polski ma mieć zapewnione od 25 do 30 minut ekspozycji w serialu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Eurostat: Polska w czołówce wzrostu liczby pasażerów lotniczych

W 2018 roku w Unii Europejskiej samolotami podróżowało rekordowe 1,1 miliarda pasażerów, o prawie ...

Emirates: Zanim wejdziesz na pokład, zrobią ci test na covid-19

Tylko 10 minut trzeba poczekać na wyniki testu na koronawirusa wykonywanego pasażerom dubajskich linii ...

Niemiecki rząd zainwestuje miliardy w kolej. Żeby chronić klimat

Rząd federalny i Deutsche Bahn podpisały porozumienie, na podstawie którego w ciągu najbliższych 10 ...

Wizz Air łączy Wrocław ze Lwowem

Rusza nowe połączenie Wizz Aira między Wrocławiem a Lwowem. Będzie odbywać się dwa razy ...

Dzisiaj osiem LOT-ów do Domu

Na dziś polski przewoźnik zaplanował osiem rejsów w ramach operacji LOT do Domu, między ...

Więcej turystów w Polsce to więcej noclegów

O 8,5 procent wzrosła liczba turystów korzystających z bazy noclegowej w pierwszym kwartale tego ...