Warszawa zagra w serialu koreańskim

materiały prasowe

Dzięki staraniom Polskiej Organizacji Turystycznej Warszawa stanie się sceną dla nowego serialu koreańskiego. Spodziewana oglądalność to nawet 10 milionów widzów

Wybór Polski, a w szczególności Warszawy, na miejsce kręcenia zdjęć do koreańskiego serialu Terius Begind Me, to efekt wielotygodniowych rozmów i negocjacji prowadzonych przez Polską Organizację Turystyczną oraz producentkę Agnieszkę Pająk – wyjaśnia POT w komunikacie. Producent serialu NamGoong SungWoo postawił na stolicę Polski doceniając jej ofertę turystyczną i infrastrukturę. Duże znaczenie miało także wygodne, bezpośrednie połączenie lotnicze z Seulem realizowane przez LOT, który jest także partnerem projektu. Polski narodowy przewoźnik przygotował specjalną ofertę biletów dla ekipy filmowej. POT zaangażuje się w pozostałą logistykę projektu oraz dobór miejsca.

– Strategia marketingowa POT na rynek koreański od początku zakładała współpracę z produkcją filmową, gdyż seriale telewizyjne w Korei Południowej cieszą się ogromną popularnością i mają ogromny wpływ na zachowania konsumenckie Koreańczyków – mówi cytowany w komunikacie prezes POT Robert Andrzejczyk. – Obecność w tak prestiżowej produkcji jak Terius Behind Me, za relatywnie nieduże pieniądze, zapewni nam dotarcie do wielu milionów potencjalnych turystów z Korei Południowej i wzmocni pozytywny wizerunek Polski.

Serial realizowany jest przez koreańską telewizję MBC, na podstawie scenariusza Oh Ji-young, w reżyserii Park Sang-hun. Główną rolę zagra So Ji-sub, znany głównie z produkcji wieloekranowych. Serial Terius Behind Me emitowany będzie dwa razy w tygodniu.

– Jako przewoźnik lotniczy oferujący połączenia do Korei Południowej jesteśmy zainteresowani promowaniem Polski na tym rynku. Dzięki uruchomieniu połączenia do Seulu od końca 2016 r. Koreę Południową zdecydowało się odwiedzić wielu Polaków, którzy wcześniej nie mieli takich zamiarów. Podobnie jest w przypadku rosnącej dynamicznie liczby turystów z Korei Południowej, którzy decydując się na podróż z LOT-em, przekonują się o niezliczonych walorach naszego kraju – mówi prezes LOT-u Rafał Milczarski.

Zdjęcia w Warszawie będą kręcone w połowie czerwca przez około pięć dni. Ekipa filmowa będzie liczyła blisko 60 osób, a stolica Polski ma mieć zapewnione od 25 do 30 minut ekspozycji w serialu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Grecja sparaliżowana strajkiem

Dziś w Grecji strajk powszechny przeciwko planowanym przez rząd nowym oszczędnościom. W Atenach nieprzejezdne ...

W Niemczech sprzedaż „lastów” stanęła

Mundial, a może świetna przedsprzedaż oferty letniej – powody, dla których w Niemczech sprzedaż ...

Hilton: Mamy 100 tysięcy, chcemy jeszcze 40

Stu tysiącami pokojów w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki może pochwalić się Hilton. ...

Niemiecki TUI: Zaczynamy ofensywę rodzinną

Hiszpania, Grecja, Chorwacja, Bułgaria i Tunezja – to kierunki, na które w przyszłym sezonie ...

Airbnb: Overtourism? To nie nasza sprawka

Amsterdam, Barcelona, Wenecja, Majorka… – Airbnb stara się udowodnić na ich przykładach, że przeciwdziała ...

Amerykanie kupują udział w China Southern Airlines, chcą kooperować

Grupa American Airlines kupi za 200 milionów dolarów 2,68 procent udziałów w największej chińskiej ...