Warszawa zagra w serialu koreańskim

materiały prasowe

Dzięki staraniom Polskiej Organizacji Turystycznej Warszawa stanie się sceną dla nowego serialu koreańskiego. Spodziewana oglądalność to nawet 10 milionów widzów

Wybór Polski, a w szczególności Warszawy, na miejsce kręcenia zdjęć do koreańskiego serialu Terius Begind Me, to efekt wielotygodniowych rozmów i negocjacji prowadzonych przez Polską Organizację Turystyczną oraz producentkę Agnieszkę Pająk – wyjaśnia POT w komunikacie. Producent serialu NamGoong SungWoo postawił na stolicę Polski doceniając jej ofertę turystyczną i infrastrukturę. Duże znaczenie miało także wygodne, bezpośrednie połączenie lotnicze z Seulem realizowane przez LOT, który jest także partnerem projektu. Polski narodowy przewoźnik przygotował specjalną ofertę biletów dla ekipy filmowej. POT zaangażuje się w pozostałą logistykę projektu oraz dobór miejsca.

– Strategia marketingowa POT na rynek koreański od początku zakładała współpracę z produkcją filmową, gdyż seriale telewizyjne w Korei Południowej cieszą się ogromną popularnością i mają ogromny wpływ na zachowania konsumenckie Koreańczyków – mówi cytowany w komunikacie prezes POT Robert Andrzejczyk. – Obecność w tak prestiżowej produkcji jak Terius Behind Me, za relatywnie nieduże pieniądze, zapewni nam dotarcie do wielu milionów potencjalnych turystów z Korei Południowej i wzmocni pozytywny wizerunek Polski.

Serial realizowany jest przez koreańską telewizję MBC, na podstawie scenariusza Oh Ji-young, w reżyserii Park Sang-hun. Główną rolę zagra So Ji-sub, znany głównie z produkcji wieloekranowych. Serial Terius Behind Me emitowany będzie dwa razy w tygodniu.

– Jako przewoźnik lotniczy oferujący połączenia do Korei Południowej jesteśmy zainteresowani promowaniem Polski na tym rynku. Dzięki uruchomieniu połączenia do Seulu od końca 2016 r. Koreę Południową zdecydowało się odwiedzić wielu Polaków, którzy wcześniej nie mieli takich zamiarów. Podobnie jest w przypadku rosnącej dynamicznie liczby turystów z Korei Południowej, którzy decydując się na podróż z LOT-em, przekonują się o niezliczonych walorach naszego kraju – mówi prezes LOT-u Rafał Milczarski.

Zdjęcia w Warszawie będą kręcone w połowie czerwca przez około pięć dni. Ekipa filmowa będzie liczyła blisko 60 osób, a stolica Polski ma mieć zapewnione od 25 do 30 minut ekspozycji w serialu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ibis Styles Warszawa City już otwarty dla gości

Wyłaniającym się ze ściany fragmentem tramwaju i kolorowym oświetleniem przypominającym komunikacyjny plan miasta – ...

Chorwacja przywraca kwarantannę dla krajów bałkańskich

Obowiązkową 14-dniową kwarantannę będą musieli przechodzić w Chorwacji goście z Bośni, Kosowa, Macedonii Północnej ...

Hays Travel niedawno przejmował, dzisiaj zwalnia

Największa brytyjska sieć agencyjna, która kupiła sklepy Thomasa Cooka po upadku tej firmy ogłosiła, ...

Siedem pomysłów na rodzinną zabawę w Dubaju

Tych, którzy szukają sposobu, by wiosną spędzić trochę czasu z rodziną, Dubai Tourism zaprasza ...

PIT wygrywa spór z Ministerstwem Finansów o podwójny VAT

Wojewódzki Sąd Administracyjny podzielił zdanie Polskiej Izby Turystyki i uznał, że przedsiębiorcy mają prawo ...

Zmiany klimatyczne i terroryzm zagrażają turystyce

Skutki zmiany klimatu i zagrożenie zamachami to największe problemy 2020 roku, które mogą odbić ...