Targi EuroGastro i WorldHotel przenoszą się do Nadarzyna

archiwum prywatne, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz

Dwie znane warszawskie imprezy targowe, EuroGastro i WorldHotel, odbywające się dotąd w halach przy ulicy Marsa za rok odbędą się w obiektach Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą

Poinformowały o tym we wspólnym komunikacie organizator targów spółka MT Targi i właściciel Ptak Expo.

Kolejna edycja obu targów odbywających się jednocześnie przewidziana jest na 27-29 marca 2019 r. Nowa lokalizacja – czytamy w komunikacie – „gwarantuje zachowanie wysokiego poziomu imprezy, a jednocześnie stwarza perspektywy rozwojowe”.

Ptak Warsaw Expo zgodził się poprawić infrastrukturę techniczną swojego obiektu. Chodzi o dodatkowe kanały doprowadzające do stoisk prąd, wodę i sprężone powietrze. Bez tego nie można uruchomić sprzętu kuchennego, tak istotnego na EuroGastro.

– Bardzo się cieszę, że targi EuroGastro są uważane za największe tego typu wydarzenie w Polsce przeznaczone do promowania branży HoReCa – mówi cytowana w komunikacie prezes MT Targi Urszula Potęga. – Naszą rolą jest nadanie mu godnej oprawy i zapewnienie odpowiednich warunków, zarówno wystawcom, jak i gościom.

– Niezmiernie się cieszę, że zagości u nas impreza takiego formatu – deklaruje prezes Ptak Warsaw Expo Tomasz Szypuła. – Dziękuję za zaufanie i wybór naszego ośrodka.

Przyszłoroczne 23. Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro odbędą się równolegle z 12. edycją Międzynarodowych Targów Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel. W tym roku w imprezach wzięło udział prawie 300 wystawców z 20 krajów i 20 tysięcy zwiedzających.

„Przedstawiciele branży gastronomicznej i hotelarskiej zapoznali się z najnowszymi trendami rynkowymi oraz wzięli udział w interesujących szkoleniach. Dodatkową atrakcję stanowiły konkursy kulinarne organizowane przez znanych i cenionych szefów kuchni, liczne degustacje oraz bogata oferta wydarzeń towarzyszących” – czytamy w komunikacie.

Spółka MT Targi Polska prowadzona przez prezes Urszulę Potęgę to jeden z wiodących w Polsce organizatorów imprez targowych. Jest też organizatorem targów turystycznych TT Warsaw i  Lato, a także targów Regionalia, Dziedzictwo, EuroLab i CrimeLab.

Wygląda na to, że organizator definitywnie wyprowadził się z hali na Marsa. Już w marcu tego roku odwołała targi Lato, które miały się tam odbyć. Z kolei targi TT Warsaw przeniósł jeszcze w zeszłym roku do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

FlixBus – 62 miliony pasażerów na świecie i 4,7 miliona w Polsce

W 2019 roku spółka FlixMobility przewiozła 62 miliony podróżnych, notując 37-procentowy wzrost w porównaniu ...

Hotel przy plaży? Największy wybór ma Sycylia

735 – ta liczba daje Sycylii pierwsze miejsce w rankingu kierunków w basenie Morza ...

Gości zaczynają już obsługiwać roboty

W hotelarstwie dokonuje się transformacja technologiczna. Gości obsługują wirtualni asystenci, klucze do pokoju zastępowane ...

Udany Salon Rendez-vous en France w Normandii

Posłuchać tykania w Rouen, zwiedzić zamek Wilhelma Zdobywcy przez pryzmat tabletu i rozmawiać bez ...

Bez roamingu dwa razy więcej rozmów

Europejczycy chętnie korzystali z pierwszych wakacji bez dodatkowego roamingu – pokazuje badanie „Eurobarometr flash”. ...

Rząd dał 300 milionów złotych na CPK

Bez tych pieniędzy spółka CPK, mająca budować Centralny Port Komunikacyjny, nie mogłaby ruszyć z ...