Targi EuroGastro i WorldHotel przenoszą się do Nadarzyna

archiwum prywatne, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz

Dwie znane warszawskie imprezy targowe, EuroGastro i WorldHotel, odbywające się dotąd w halach przy ulicy Marsa za rok odbędą się w obiektach Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą

Poinformowały o tym we wspólnym komunikacie organizator targów spółka MT Targi i właściciel Ptak Expo.

Kolejna edycja obu targów odbywających się jednocześnie przewidziana jest na 27-29 marca 2019 r. Nowa lokalizacja – czytamy w komunikacie – „gwarantuje zachowanie wysokiego poziomu imprezy, a jednocześnie stwarza perspektywy rozwojowe”.

Ptak Warsaw Expo zgodził się poprawić infrastrukturę techniczną swojego obiektu. Chodzi o dodatkowe kanały doprowadzające do stoisk prąd, wodę i sprężone powietrze. Bez tego nie można uruchomić sprzętu kuchennego, tak istotnego na EuroGastro.

– Bardzo się cieszę, że targi EuroGastro są uważane za największe tego typu wydarzenie w Polsce przeznaczone do promowania branży HoReCa – mówi cytowana w komunikacie prezes MT Targi Urszula Potęga. – Naszą rolą jest nadanie mu godnej oprawy i zapewnienie odpowiednich warunków, zarówno wystawcom, jak i gościom.

– Niezmiernie się cieszę, że zagości u nas impreza takiego formatu – deklaruje prezes Ptak Warsaw Expo Tomasz Szypuła. – Dziękuję za zaufanie i wybór naszego ośrodka.

Przyszłoroczne 23. Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro odbędą się równolegle z 12. edycją Międzynarodowych Targów Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel. W tym roku w imprezach wzięło udział prawie 300 wystawców z 20 krajów i 20 tysięcy zwiedzających.

„Przedstawiciele branży gastronomicznej i hotelarskiej zapoznali się z najnowszymi trendami rynkowymi oraz wzięli udział w interesujących szkoleniach. Dodatkową atrakcję stanowiły konkursy kulinarne organizowane przez znanych i cenionych szefów kuchni, liczne degustacje oraz bogata oferta wydarzeń towarzyszących” – czytamy w komunikacie.

Spółka MT Targi Polska prowadzona przez prezes Urszulę Potęgę to jeden z wiodących w Polsce organizatorów imprez targowych. Jest też organizatorem targów turystycznych TT Warsaw i  Lato, a także targów Regionalia, Dziedzictwo, EuroLab i CrimeLab.

Wygląda na to, że organizator definitywnie wyprowadził się z hali na Marsa. Już w marcu tego roku odwołała targi Lato, które miały się tam odbyć. Z kolei targi TT Warsaw przeniósł jeszcze w zeszłym roku do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Święto smakoszy w Dubaju

Dubai Food Festival (DFF), doroczne święto kulinarne, obchodzone przez całe miasto, powraca 22 lutego ...

Białoruś bez wizy za 700 euro na 5 dni

Średnio 700 euro kosztują 5-dniowe wycieczki opracowane przez białoruską organizację turystyczną Belarustourist dla turystów, ...

Wrocławskie lotnisko na europejskim poziomie

Port Lotniczy Wrocław dostał certyfikat Unii Europejskiej, który potwierdza, że lotnisko spełnia najwyższe wymagania ...

Ryanair zainteresowany przejęciem Alitalii

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair złożyły niewiążącą ofertę kupienia deficytowego narodowego przewoźnika włoskiego Alitalia ...

Enter Air wypuści nowe akcje na nowe samoloty

Enter Air planuje publiczną emisję do 2,3 miliona akcji. Pieniądze z nich przeznaczy na ...

BGK i Polcom zbudują sieć hoteli za granicą

Edynburg, Luton, Londyn – w tych miastach powstaną obiekty pierwszej rodzimej sieci hoteli poza ...