Grecja: Latem wszystkie hotele będą otwarte, a sezon wydłużony

Greckie hotele będą latem otwarte. Fot. Filip Frydrykiewicz

Wszystkie hotele w Grecji będą przyjmować gości – twierdzi prezes greckiej organizacji branży turystycznej SETE. Hotelarze nie mogą sobie bowiem pozwolić, by nie otworzyć swoich obiektów.

Jeśli jakiś hotel nie będzie działał w tym roku, może już nigdy się nie otworzyć, mówił prezes SETE Yiannis Retsos w telewizji ERT1.

Doświadczenia z zeszłego roku pokazują, że obiekty, które działały, dostosowały się do wymogów sanitarnych. I choć gości było o wiele mniej niż w 2019 roku, a przychody branży spadły o 80 procent, Grecja zdołała utrzymać wizerunek kraju, który potrafi sobie poradzić nawet z największym problemem. Na tym kapitale branża będzie chciała budować swoją pozycję i w tym roku.

CZYTAJ TEŻ: Letni sezon turystyczny – Grecja nie wyklucza przyspieszenia

Retsos przyznaje, że na razie trudno mówić o liczbach w kontekście nowych rezerwacji, bo nie tylko Grecja, ale też rynki źródłowe wprowadzają ciągłe obostrzenia. Szczególnie dotyczy to obecnej sytuacji, bo w Europie trwa trzecia fala pandemii. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że szczepienia przyspieszą, a pod koniec kwietnia lub w maju rządy będą mogły poluzować restrykcje, dzięki czemu ludzie zaczną planować wakacje.

Prezes odniósł się też do nowych inwestycji w turystyce. Jak podkreśla, duże projekty są planowane z wyprzedzeniem i są realizowane przez wiele lat. Te, które się rozpoczęły, będą kontynuowane. Toczy się też cały czas proces wydawania nowych zgód i licencji. Co prawda trzeba się liczyć, że także ten rok będzie dla branży bardzo trudny, ale z badań prowadzonych przez SETE wynika, że kiedy sytuacja się unormuje, turystyka znów zacznie się rozwijać.

Portal Tornos News, który przytacza te wypowiedzi, podaje też, że brytyjskie biura podróży już wydłużają sezon wakacyjny w Grecji. Przykładem może być linia lotnicza Jet2, która dołożyła miejsca w samolotach na październik i listopad.

ZOBACZ TEŻ: Turcja szczepi pracowników turystyki

Prezes Jet2 i Jet2holidays Steve Heapy twierdzi, że zainteresowanie Brytyjczyków jest duże. Tamtejsza branża obawia się, że klienci nie będą mogli wyjeżdżać za granicę po 17 maja, dlatego rozciągają sezon na jesień.

Także prezes biura podróży Sunvil Noel Josephides jest zdania, że firmy powinny zwiększać dostępność miejsc na końcówkę sezonu.

Również TUI analizuje popyt, by zaoferować wypoczynek we wrześniu i w październiku nie tylko w Grecji, ale też w Turcji i na Wyspach Kanaryjskich. A easyJet deklaruje, że może zwiększyć dostępność miejsc nawet w ostatniej chwili, by wykorzystać zainteresowanie wyjazdami pod koniec lata.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Mieszkania by Marriott do wynajęcia

Ponad 200 mieszkań w Londynie weszło do oferty Marriotta. Firma chce się przekonać, czy ...

Fałszywe biuro podróży zostawiło turystów w Hiszpanii

Grupa 120 polskich turystów nie mogło wrócić do kraju, bo ich „biuro podróży” nie ...

Betlej: Itaka lekko podnosi ceny

Coraz wyraźniej nad biurami podróży zbierają się czarne chmury. Nominalne płace Polaków wzrosły w ...

Marriott: Goście też muszą nosić maseczki

Od 27 lipca we wszystkich hotelach spółki Marriott International goście muszą nosić maseczki, bez ...

PZOT: Dobry tydzień Bułgarii i Egiptu

W biurach podróży ruch ciągle większy niż rok temu. W ostatnim tygodniu odwiedziło je ...

Traveldata: Ceny wakacji hamują

Wobec podnoszenia opłat i podatków w zachodniej Europie tanie linie lotnicze mogą zwiększyć ekspansję ...