Malediwy: Przyjedź do nas, zaszczepimy cię i odpoczniesz

Fot. Pixabay

Hasło „3v” od angielskich wyrazów visit, vaccinate and vacation (przyjedź, zaszczep się, odpoczywaj na wakacjach) na wzór trzech s jak sun, sand & sea (słońce, plaża, morze) to pomysł Malediwów na pozyskanie gości.

Jak mówi w wywiadzie udzielonym amerykańskiej stacji telewizyjnej CNBC minister turystyki tego kraju Abdulla Mausoom, podróżni będą mogli zaszczepić się na covid-19 po przylocie, a potem wypoczywać na rajskich wyspach. 3v ma więc pomóc branży turystycznej, która mocno ucierpiała z powodu pandemii koronawirusa.

CZYTAJ TEŻ: Malediwy: Punkty dla turystów w programie lojalnościowym

Minister nie określił dokładnej daty rozpoczęcia projektu, bo jak podkreśla, najpierw z pierwszej i drugiej dawki szczepionki muszą skorzystać sami mieszkańcy Malediwów. Dotąd pierwszy etap szczepienia ma za sobą 53 procent populacji, w tym 90 procent pracowników turystyki, mających bezpośrednio styczność z klientami.

Obecnie wjeżdżający do tego kraju muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR i potwierdzenie rezerwacji hotelu.

Minister zapowiada, że wkrótce, być może nawet jeszcze w tym tygodniu, Agencja Ochrony Zdrowia ma ogłosić, że osoby zaszczepione nie będą musiały spełniać dodatkowych warunków, by przekroczyć granicę. Mausoom nie powiedział też, czy turyści będą musieli płacić za szczepienie, stwierdził jedynie, że nie będzie problemu z dostępem do szczepionek. Kraj otrzymuje je w ramach programu Covax Światowej Organizacji Zdrowia, a także z Indii i Chin, zamówił również dodatkową pulę z Singapuru.

Turystyka to najważniejszy sektor gospodarczy Malediwów. Około 67 procent PKB stanowią wpływy bezpośrednio i pośrednio z nią związane. Cel na ten rok zakłada pozyskanie 1,5 miliona gości i sprzedaż 10 milionów noclegów. To nadal mniej niż wynika z realnych potrzeb gospodarczych, ale i tak więcej niż w zeszłym roku.

W tym roku na wyspy archipelagu przyjechało 350 tysięcy ludzi, głównie z pobliskich Indii. Goście rezerwują dłuższe pobyty, niektórzy decydują się nawet pracować stamtąd zdalnie. Taka moda zapanowała wśród lepiej sytuowanych menedżerów. Osoby, które zostaną na Malediwach dłużej, będą mogły otrzymać nawet dwie dawki szczepionki.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TUI: Zysk rośnie co najmniej o 10 procent

Czwarty rok z rzędu Grupa TUI osiągnie dwucyfrowy wzrost zysku operacyjnego, informuje prezes Fritz ...

Internet to algorytm, a agent turystyczny to doświadczenie

Czy w czasach, kiedy wszystko można znaleźć w sieci, a „wujek Google” jest najlepszym ...

ESky podpowiada, jakie zasady covidowe obowiązują podróżnych

Platforma eSky.pl z biletami lotniczymi wdrożyła interaktywną mapę restrykcji, na której można sprawdzić, jakie ...

Wrocław ugości brytyjskie biura podróży

W tym roku konferencja brytyjskiej organizacji branżowej Aito odbędzie się we Wrocławiu. Dla miasta ...

Air France uziemione w ferie

Dziś strajk pilotów Air France. Ma do nich dołączyć także personel pracujący w powietrzu ...

Więcej pasażerów na lotniskach regionalnych w Grecji

O 1,5 procent wzrosła w pierwszych ośmiu miesiącach roku liczba pasażerów na greckich lotniskach ...