Niemcy: Certyfikat szczepień zastąpi testy

Fot. AFP

Niemiecki rząd planuje częściowo zdjąć obowiązkowe testy na koronawirusa, które ciągle jeszcze trzeba wykonywać po powrocie z zagranicy. Miałyby być z niego zwolnione osoby w pełni zaszczepione na covid-19. Od zasady będzie jednak wyjątek.

Niemiecki rząd przygotowuje się do luzowania obostrzeń. Jedno z nich zakłada, że osoby, które przyjmą pełną dawkę szczepionki na covid-19 przy wjeździe do kraju nie będą musiały przedstawiać negatywnego wyniku badania na koronawirusa.

Nowe zasady zakładają też zwolnienie z kwarantanny po powrocie, chyba że pasażer przyleci z miejsca, w którym występują groźne mutacje koronawirusa (dotyczy to podróży lotniczych). Projekt rozporządzenia przedstawił minister zdrowia Jens Spahn – podaje niemiecki portal branży turystycznej FVW. Chodzi o ujednolicenie zasad dla całego kraju, niektóre landy już poluzowały swoje restrykcje w tym zakresie.

CZYTAJ TEŻ: Branża turystyczna: Certyfikat covid-19 kluczem do przywrócenia podróży

Minister zapowiedział także, że poza gabinetami lekarskimi i centrami szczepień cyfrowe certyfikaty szczepień wystawiać będą mogły też apteki. Na początku wakacji mają one być dostępne nie tylko w wersji papierowej (w żółtej książeczce), ale też na smartfonach. Jeśli ktoś nie ma takiego telefonu, otrzyma papierową wersję z kodem QR, w którym będą zapisane wszystkie potrzebne informacje.

Rozporządzenie miałoby wejść w życie jeszcze w tym tygodniu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ryanair: Ponad 700 tras na przyszłą zimę

Ryanair ogłosił dziś rozkład lotów na zimę 2021/2022. Znalazło się w nim ponad 700 ...

Rekordowy rozkład jazdy Ryanaira, 17 nowości

Ryanair planuje przewieźć w przyszłym roku w Polsce 12,5 miliona pasażerów, o 4 procent ...

Na wsi najlepiej – rusza druga odsłona konkursu

Do 20 lipca Polska Organizacja Turystyczna czeka na zgłoszenia do konkursu „Na wsi najlepiej ...

TFZ zwrócił klientom biur podróży zaliczki. Biura są mu winne 225 mln zł

Kończy się akcja wypłacania klientom biur podróży pieniędzy za odwołane w pandemii wycieczki. Turystyczny ...

Szwajcaria: Dla Polaków mamy zniżki

Szwajcarzy proponują polskim touroperatorom lato na łonie przyrody, niedługie podróże pociągiem i poznawanie tajników ...

TT Warsaw: Alberto Tomba zaprasza narciarzy w Apeniny

Turystyka aktywna to motyw przewodni działań marketingowych regionu Emilia-Romania na tegorocznych targach TT Warsaw. ...