Więcej pieniędzy na małopolską turystykę

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Zarząd województwa małopolskiego dołoży do budżetu Małopolskiej Organizacji Turystycznej dodatkowe 700 tysięcy złotych – podało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

Pieniądze te MOT przeznaczy między innymi na rozwój Szlaku Architektury Drewnianej i promocję Małopolskiej Trasy Smakoszy.

Pomysł utworzenia Szlaku Architektury Drewnianej narodził się blisko 20 lat temu z inicjatywy władz Małopolski. Obecnie szlak liczy 255 obiektów w ponad 100 gminach we wszystkich powiatach Małopolski.

– Obiekty należące do Małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej to prawdziwe turystyczne perełki. Zależy nam na dalszym rozwijaniu tej inicjatywy, stąd decyzja o przyznaniu dodatkowych funduszy, które pozwolą zachować piękno naszego dziedzictwa dla przyszłych pokoleń – mówi marszałek Witold Kozłowski, cytowany w komunikacie UMWM.

Zobacz też: „Małopolska coraz więcej zarabia na gościach”.

Z kolei Małopolska Trasa Smakoszy to szlak kulinarny łączący ponad 40 karczm, w których można spróbować regionalnych specjałów. Projekt ten ma ułatwić właścicielom restauracji i producentom produktów regionalnych nawiązanie współpracy i wspólną promocję.

MOT już od kilku lat certyfikuje też karczmy, nadając im kategorie od 1 do 3. Projekt „Małopolska Trasa Smakoszy – certyfikacja regionalnych karczm Małopolski jako element podnoszenia jakości usług turystycznych” udało się wprowadzić w życie dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki i województwa małopolskiego.

Czytaj: „Małopolska wyróżnia regionalne karczmy”.

Jeszcze w tym roku MOT chce opracować program rozwoju turystyki górskiej, między innymi Głównego Szlaku Beskidzkiego. Znajdą się w nim również kwestie związane z budową nowych schronisk i modernizacją już istniejących, ochroną górskiej przyrody i edukacją przyrodniczo-historyczną.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Czy LOT kupi niemieckiego Condora?

Polskie Linie Lotnicze LOT złożyły ofertę zakupu czarterowej linii lotniczej Condor. Condor jest na ...

Sieć hotelowa Barceló wraca do Tunezji

Po 10 latach nieobecności w Tunezji hiszpańska sieć hotelowa Barceló przejmie czterogwiazdkowy hotel w ...

Brytyjskie MSZ: Uważajcie na jarmarkach

Szwedzkie i szwajcarskie jarmarki bożonarodzeniowe mogą być potencjalnym celem ataku terrorystów – uważa brytyjskie ...

Gut-Mostowy: W poniedziałek narada z branżą turystyczną

Ministerstwo Rozwoju zwołuje na poniedziałek spotkanie z branżą turystyczną. Narada ma dotyczyć sytuacji, w ...

Pływająca Wenecja w… Dubaju

Plac św. Marka, Grand Canal, gondolierzy i rafa koralowa – tak już za trzy ...

POT szuka chętnych na „Weekend za pół ceny”

Rozpoczęły się zapisy do akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” organizowanej ...