Więcej pieniędzy na małopolską turystykę

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Zarząd województwa małopolskiego dołoży do budżetu Małopolskiej Organizacji Turystycznej dodatkowe 700 tysięcy złotych – podało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

Pieniądze te MOT przeznaczy między innymi na rozwój Szlaku Architektury Drewnianej i promocję Małopolskiej Trasy Smakoszy.

Pomysł utworzenia Szlaku Architektury Drewnianej narodził się blisko 20 lat temu z inicjatywy władz Małopolski. Obecnie szlak liczy 255 obiektów w ponad 100 gminach we wszystkich powiatach Małopolski.

– Obiekty należące do Małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej to prawdziwe turystyczne perełki. Zależy nam na dalszym rozwijaniu tej inicjatywy, stąd decyzja o przyznaniu dodatkowych funduszy, które pozwolą zachować piękno naszego dziedzictwa dla przyszłych pokoleń – mówi marszałek Witold Kozłowski, cytowany w komunikacie UMWM.

Zobacz też: „Małopolska coraz więcej zarabia na gościach”.

Z kolei Małopolska Trasa Smakoszy to szlak kulinarny łączący ponad 40 karczm, w których można spróbować regionalnych specjałów. Projekt ten ma ułatwić właścicielom restauracji i producentom produktów regionalnych nawiązanie współpracy i wspólną promocję.

MOT już od kilku lat certyfikuje też karczmy, nadając im kategorie od 1 do 3. Projekt „Małopolska Trasa Smakoszy – certyfikacja regionalnych karczm Małopolski jako element podnoszenia jakości usług turystycznych” udało się wprowadzić w życie dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki i województwa małopolskiego.

Czytaj: „Małopolska wyróżnia regionalne karczmy”.

Jeszcze w tym roku MOT chce opracować program rozwoju turystyki górskiej, między innymi Głównego Szlaku Beskidzkiego. Znajdą się w nim również kwestie związane z budową nowych schronisk i modernizacją już istniejących, ochroną górskiej przyrody i edukacją przyrodniczo-historyczną.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turyści wcześniej pomyśleli o majówce

3 dni urlopu i 9 dni wolnego – układ wolnych dni w kalendarzu spowodował, ...

Betlej: Wrześniowa sprzedaż wycieczek rekordowa

Do Egiptu taniej niż rok temu o 289 złotych, do Grecji o 118 złotych, ...

Osiem regionalnych kolei na jednym bilecie

Od dzisiaj w sprzedaży dostępny jest wspólny bilet ośmiu regionalnych przewoźników kolejowych. Imienny bilet ...

Betlej: Wzrost biznesu biur podróży w zeszłym roku wyniósł 25 procent

Po podaniu przez biuro podróży TUI Poland wyników za zeszły rok, można w już ...

Cristescu: Centralne lotnisko to szansa dla Polski, to szansa dla hotelarzy

Centralny Port Komunikacyjny to niesamowita szansa dla naszych hoteli i biznesu – pisze w ...

Klient, który płaci później, wydaje więcej

Expedia, portal z noclegami, odkryła, że klienci, którzy nie muszą przed wyjazdem wpłacać wysokich ...