Czeska telewizja pokaże Polskę w odcinkach

Polska będzie tematem 12 odcinków programu podróżniczego „Bedeker”, emitowanego w czeskiej telewizji publicznej.

W „Bedekerze” czescy aktorzy przedstawiają swoim rodakom pomysły na podróż. Odwiedzili już między innymi Austrię, Francję, Niemcy i Włochy. Dzięki staraniom Polskiej Organizacji Turystycznej najbliższy, siódmy sezon programu poświęcony będzie Polsce, o czym organizacja informuje w komunikacie. 12 odcinków programu wyemituje jesienią na kanale 2 czeska telewizja publiczna. Szacuje się, że jeden odcinek obejrzy od 300 do 400 tysięcy widzów.

Aktorzy Jitka Ježková i Martin Pisarik co tydzień polecać będą inny zakątek kraju i przekonywać Czechów, że nie muszą jechać daleko, aby przeżyć niezapomniane wakacje. Na początek ekipa „Bedekera” udała się do Wrocławia, kolejne odcinki nakręci w marcu w Poznaniu i Zakopanem. Następnie uda się do Warszawy, Szczecina, Torunia, Bydgoszczy, Jeleniej Góry, Trójmiasta, Łodzi i Białegostoku, a pracę nad cyklem zakończy we wrześniu w Krakowie i Katowicach.

CZYTAJ TEŻ: Minister Emilewicz zaprasza na weekend za pół ceny

– Poprzez produkcje filmowe i zaangażowanie znanych aktorów chcemy jeszcze mocniej zaistnieć w wyobraźni czeskich turystów. Polska to kraj wielu możliwości, a dzięki coraz lepszej dostępności komunikacyjnej jest dla Czechów na wyciągnięcie ręki – mówi prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk, cytowany w komunikacie.

– Cieszymy się, że nasi południowi sąsiedzi coraz częściej chcą wypoczywać w Polsce. Przez pierwsze trzy kwartały 2019 roku Polskę odwiedziło 6,6 procent więcej turystów z Czech niż w tym samym okresie 2018 roku. Zanotowaliśmy także 15-procentowy wzrost liczby czeskich turystów korzystających z bazy noclegowej w Polsce – dodaje sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

Jak przypomina POT, w 2018 roku twarzą kampanii promocyjnej Polski na czeskim rynku była piosenkarka Ewa Farna. Artystka zaprezentowała wybrane polskie miasta, między innymi Warszawę, Kraków i Wrocław, bazując na własnych przeżyciach i doświadczeniach.

ZOBACZ: Ewa Farna namawia rodaków na odwiedzenie Polski

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Neckermann: Styczeń z 40-procentowym wzrostem

Letnia oferta dobrze się sprzedaje. Liczba klientów, którzy wakacyjny wyjazd rezerwują na początku roku, ...

Petycja ma zmienić unijną dyrektywę turystyczną

„W sytuacji wystąpienia siły wyższej klienci powinni ponosić część kosztów wynikających z odwołania wyjazdu” ...

Greckie hotele docenione za jakość

Grecja, Chorwacja i Cypr znalazły się na szczycie rankingu krajów z najlepszymi usługami hotelowymi ...

Karolewski za Kuraka na czele ETI

Grzegorz Karolewski, ostatnio dyrektor handlowy biura podróży ETI został dyrektorem generalnym tej firmy. Zastąpił ...

Brytyjscy agenci nie boją się PUNPUT-a

Model agencyjny w Wielkiej Brytanii zmienia się, a coraz więcej biur staje się podmiotami ...

Dziesięć rad dla (nie)pracującego agenta turystycznego

Nie daj o sobie zapomnieć, przygotuj się do rozmowy z klientami na bieżące tematy, ...