Czeska telewizja pokaże Polskę w odcinkach

Polska będzie tematem 12 odcinków programu podróżniczego „Bedeker”, emitowanego w czeskiej telewizji publicznej.

W „Bedekerze” czescy aktorzy przedstawiają swoim rodakom pomysły na podróż. Odwiedzili już między innymi Austrię, Francję, Niemcy i Włochy. Dzięki staraniom Polskiej Organizacji Turystycznej najbliższy, siódmy sezon programu poświęcony będzie Polsce, o czym organizacja informuje w komunikacie. 12 odcinków programu wyemituje jesienią na kanale 2 czeska telewizja publiczna. Szacuje się, że jeden odcinek obejrzy od 300 do 400 tysięcy widzów.

Aktorzy Jitka Ježková i Martin Pisarik co tydzień polecać będą inny zakątek kraju i przekonywać Czechów, że nie muszą jechać daleko, aby przeżyć niezapomniane wakacje. Na początek ekipa „Bedekera” udała się do Wrocławia, kolejne odcinki nakręci w marcu w Poznaniu i Zakopanem. Następnie uda się do Warszawy, Szczecina, Torunia, Bydgoszczy, Jeleniej Góry, Trójmiasta, Łodzi i Białegostoku, a pracę nad cyklem zakończy we wrześniu w Krakowie i Katowicach.

CZYTAJ TEŻ: Minister Emilewicz zaprasza na weekend za pół ceny

– Poprzez produkcje filmowe i zaangażowanie znanych aktorów chcemy jeszcze mocniej zaistnieć w wyobraźni czeskich turystów. Polska to kraj wielu możliwości, a dzięki coraz lepszej dostępności komunikacyjnej jest dla Czechów na wyciągnięcie ręki – mówi prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk, cytowany w komunikacie.

– Cieszymy się, że nasi południowi sąsiedzi coraz częściej chcą wypoczywać w Polsce. Przez pierwsze trzy kwartały 2019 roku Polskę odwiedziło 6,6 procent więcej turystów z Czech niż w tym samym okresie 2018 roku. Zanotowaliśmy także 15-procentowy wzrost liczby czeskich turystów korzystających z bazy noclegowej w Polsce – dodaje sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

Jak przypomina POT, w 2018 roku twarzą kampanii promocyjnej Polski na czeskim rynku była piosenkarka Ewa Farna. Artystka zaprezentowała wybrane polskie miasta, między innymi Warszawę, Kraków i Wrocław, bazując na własnych przeżyciach i doświadczeniach.

ZOBACZ: Ewa Farna namawia rodaków na odwiedzenie Polski

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Apka pokaże, gdzie wypożyczyć sprzęt do turystyki

Wypożyczalnie sprzętu, kluby turystyki aktywnej i kontakt do instruktorów różnych sportów prezentuje nowy serwis ...

Prezes Polskiej Izby Hotelarstwa Marek Łuczyński

Część hoteli nie przetrwa koronakryzysu

Stworzenie europejskiej turystyki regionalnej mogłoby złagodzić skutki kryzysu w branży hotelarskiej, wywołanego przez pandemię ...

Na hamburgera z pistoletem przy biodrze

Lauren Boebert otworzyła w 2013 roku z mężem Jasonem bar pod nazwą Shooters Grill ...

Best Western Hotel Mariacki już otwarty

Czterdzieści sześć pokoi, browar w dolnej kondygnacji i niebanalna historia. Katowicki Best Western Hotel ...

KLM: Czy na pewno musisz lecieć?

KLM w liście otwartym do innych przewoźników nawołuje do stworzenia kultury odpowiedzialnego latania. Klientów ...

Mirbud zbuduje terminal w Radomiu

Firma budowlana Mirbud zaoferowała najniższą cenę w aukcji elektronicznej. Wygrała tym samym przetarg na ...