Czeska telewizja pokaże Polskę w odcinkach

Polska będzie tematem 12 odcinków programu podróżniczego „Bedeker”, emitowanego w czeskiej telewizji publicznej.

W „Bedekerze” czescy aktorzy przedstawiają swoim rodakom pomysły na podróż. Odwiedzili już między innymi Austrię, Francję, Niemcy i Włochy. Dzięki staraniom Polskiej Organizacji Turystycznej najbliższy, siódmy sezon programu poświęcony będzie Polsce, o czym organizacja informuje w komunikacie. 12 odcinków programu wyemituje jesienią na kanale 2 czeska telewizja publiczna. Szacuje się, że jeden odcinek obejrzy od 300 do 400 tysięcy widzów.

Aktorzy Jitka Ježková i Martin Pisarik co tydzień polecać będą inny zakątek kraju i przekonywać Czechów, że nie muszą jechać daleko, aby przeżyć niezapomniane wakacje. Na początek ekipa „Bedekera” udała się do Wrocławia, kolejne odcinki nakręci w marcu w Poznaniu i Zakopanem. Następnie uda się do Warszawy, Szczecina, Torunia, Bydgoszczy, Jeleniej Góry, Trójmiasta, Łodzi i Białegostoku, a pracę nad cyklem zakończy we wrześniu w Krakowie i Katowicach.

CZYTAJ TEŻ: Minister Emilewicz zaprasza na weekend za pół ceny

– Poprzez produkcje filmowe i zaangażowanie znanych aktorów chcemy jeszcze mocniej zaistnieć w wyobraźni czeskich turystów. Polska to kraj wielu możliwości, a dzięki coraz lepszej dostępności komunikacyjnej jest dla Czechów na wyciągnięcie ręki – mówi prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk, cytowany w komunikacie.

– Cieszymy się, że nasi południowi sąsiedzi coraz częściej chcą wypoczywać w Polsce. Przez pierwsze trzy kwartały 2019 roku Polskę odwiedziło 6,6 procent więcej turystów z Czech niż w tym samym okresie 2018 roku. Zanotowaliśmy także 15-procentowy wzrost liczby czeskich turystów korzystających z bazy noclegowej w Polsce – dodaje sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

Jak przypomina POT, w 2018 roku twarzą kampanii promocyjnej Polski na czeskim rynku była piosenkarka Ewa Farna. Artystka zaprezentowała wybrane polskie miasta, między innymi Warszawę, Kraków i Wrocław, bazując na własnych przeżyciach i doświadczeniach.

ZOBACZ: Ewa Farna namawia rodaków na odwiedzenie Polski

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Tajwan z błędem w paszportach

Władze Tajwanu zdecydowały o wstrzymaniu wydawania nowych paszportów. Powód? Błąd w grafice na dokumencie ...

EasyJet krytykowany za najkrótszy lot w Wielkiej Brytanii

Brytyjskie linie lotnicze easyJet znalazły się w ogniu krytyki aktywistów i naukowców po tym, ...

Hotelarze przeciw wykorzystywaniu seksualnemu dzieci w turystyce

IGHP będzie promować wśród swoich członków kodeks postępowania na rzecz ochrony dzieci przed wykorzystywaniem ...

Ryanair: Wakacje bez nowych Maxów

Ryanair może dostać pierwsze boeingi B737 Max dopiero w październiku — powiedział tygodnikowi „Wirtschaftswoche” ...

Afganistan: Rozbity samolot szpiegowski czy pasażerski?

Samolot pasażerski rozbił się w dystrykcie Deh Yak w prowincji Ghazni – poinformowały lokalne ...

Lotnisko Chopina z milionem pasażerów w lutym

W lutym na podróż z lub do Warszawy zdecydowało się 1,06 miliona ludzi. Rok ...