Kuba już otwarta dla zagranicznych turystów

Fot. AFP

Do Varadero przyleciał pierwszy samolot z turystami z Europy. Lot wykonał TUIfly, na pokładzie podróżowało 239 klientów brytyjskiego oddziału touroperatora.

TUI jako pierwszy europejski touroperator wykonał lot do Varadero po otwarciu tamtejszego lotniska dla turystów zagranicznych. 25 października 239 pasażerów przyleciało z Manchesteru do kurortu na pokładzie dreamlinera TUIfly – donosi Granma, oficjalny serwis Komitetu Głównego Komunistycznej Partii Kuby.

Dyrektor generalny lotniska w Varadero, José Antonio García Manso, podkreśla, że w sobotę do kurortu przylecieli także goście z Meksyku, co było okazją do sprawdzenia efektywności protokołów sanitarnych. Dyrektor przypomina, że port był wyłączony z użytkowania przez pół roku, a w pierwszej fazie po ponownym otwarciu będzie obsługiwać około 35 lotów tygodniowo.

CZYTAJ TEŻ: Kuba: Turyści wypoczną w „korytarzu bezpieczeństwa”

Lekarz nadzorujący wdrożenie protokołów sanitarnych Ronald Ferreiro, komentując pierwsze przyloty, mówi, że procedury zadziałały, ale podkreśla, że wszystko będzie funkcjonować prawidłowo pod warunkiem, że pracownicy zostaną odpowiednio przeszkoleni. Ferreiro informuje ponadto, że w terminalu znajduje się 11 stanowisk do wykonywania testów PCR, a pobranie próbki trwa średnio minutę.

Kuba stopniowo otwiera się na turystów zagranicznych. W pierwszej fazie goście mogli przyjeżdżać na małe wysepki (cayo) u wybrzeży kraju – Cayo Coco, Cayo Guillermo, Cayo Cruz i Cayo Santa María. To bardzo popularne miejsca wśród miłośników plażowania.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Emirates polecą do Phnom Penh przez Bangkok

Od 1 czerwca przewoźnik z Dubaju latać będzie do Kambodży z międzylądowaniem w Tajlandii ...

Bułgaria, Złote Piaski

Bułgaria zabiega o niemieckich turystów

Minister turystyki Bułgarii spotkała się w Niemczech z touroperatorami, by porozmawiać o ich planach ...

Piloci Ryanaira: 20 grudnia strajk

Irlandzki związek zawodowy, który zrzesza stacjonujących w Irlandii pilotów Ryanaira, zapowiedział na 20 grudnia ...

DER Touristik kupuje sieć salonów sprzedaży

DER Touristik planuje przejąć 25 biur agencyjnych działających pod marką Galeria-Reisebüros. Obecny właściciel, Karstadt ...

Masz iPhone’a? Zapłacisz więcej za samolot i wakacje

Linie lotnicze, agencje turystyczne i sklepy internetowe mogą oferować swoim klientom wyższe ceny na ...

Egipt – turystów mało, ale nikt nie wyjechał zakażony

430 tysięcy turystów przyleciało do Szarm el-Szejk i Hurghady od wznowienia w lipcu lotów ...