Egipt obniża ceny dla turystów i zachęca: „Ciesz się zimą w Egipcie”

Fot. AFP

Niższe ceny biletów lotniczych na trasach krajowych, tańsze noclegi, rabaty na wejścia do muzeów i kampania promocyjna – w ten sposób Ministerstwo Turystyki i Starożytnego Dziedzictwa Egiptu chce pobudzić zimowy ruch turystyczny.

Minister turystyki i starożytnego dziedzictwa Egiptu Khaled El-Enany spotkał się z członkami Komisji ds. Promocji, by omówić szczegóły planu marketingowego, dzięki któremu kraj ma pozyskać więcej turystów – informuje dziennik „Daily News Egypt” w swoim elektronicznym wydaniu.

Plany promocji obejmują między innymi rozbudowę i modernizację strony internetowej Egipskiego Urzędu ds. Turystyki, by była bardziej przyjazna dla użytkowników, zachęcała ich do przyjazdu do kraju i odkrywania różnych regionów.

CZYTAJ TEŻ: Egipt szykuje nową atrakcję, chce przyciągnąć turystów do Kairu

Jednocześnie ministerstwo podpisało kontrakt z dużą międzynarodową firmą, która ma opracować strategię promującą kraj jako kierunek turystyczny.

Wkrótce rozpocznie się kampania „Ciesz się zimą w Egipcie” (Enjoy your winter in Egypt) na rynku wewnętrznym. Będzie prowadzona od 15 stycznia do 28 lutego we współpracy z Ministerstwem Lotnictwa Cywilnego i Izbą Hotelarską. Zakłada wprowadzenie stałych cen biletów lotniczych na rejsach krajowych do Luksoru, Asuanu, Szarm el-Szejk, Taby, Hurghady i Marsa Alam. W zależności od trasy będą kosztować od 1,5 do 2 tysięcy funtów egipskich (około 96-127 dolarów) wraz z podatkami. Natomiast hotele, które włączą się do programu, obniżą ceny zakwaterowania i wyżywienia. Dotyczy to obiektów trzy-, cztero- i pięciogwiazdkowych. Z kolei Najwyższa Rada Starożytności zezwoliła na obniżenie o 50 procent cen biletów wstępu do stanowisk archeologicznych i muzeów w Kinie, Luksorze i Asuanie.

ZOBACZ TAKŻE: Egipt myśli, jak pomóc branży turystycznej. Może tańsze bilety?

Ministerstwo chciałoby również wykorzystać Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2021, które trwają właśnie w Egipcie do promowania turystyki przyjazdowej. W planach ma też organizowanie wyjazdów studyjnych dla blogerów i influencerów, z których część przyjedzie do Egiptu jeszcze w styczniu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Awaria spowodowała, że samoloty nie poleciały

Awaria europejskiego systemu planowania lotów ETFMS we wtorek rano spowodowała poważne zakłócenia w transporcie ...

Ryanair z przesiadką w Mediolanie Bergamo

Tania irlandzka linia lotnicza rozszerzyła ofertę lotów łączonych o lotnisko Mediolan Bergamo Od 3 ...

Chińscy turyści zmieniają nawyki – mniej zakupów, więcej zwiedzania

Pierwsze miejsce na liście priorytetów chińskich turystów zajmuje zwiedzanie, a drugie – rozrywka. Dopiero ...

Grecja: Silne trzęsienie ziemi na Krecie

O 8.23 czasu polskiego Kretę nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 6 stopni – podaje ...

Chopin na Festiwalu Śniegu w Sapporo

Na tegorocznym Festiwalu Śniegu w japońskim Sapporo pojawiły się dwie śnieżno-lodowe rzeźby związane z ...

Ogień pochłonął japoński zamek z listy UNESCO

Pożar niemal doszczętnie zniszczył pochodzący z XIV wieku zamek Shuri, na japońskiej wyspie Okinawa. ...