Egipt obniża ceny dla turystów i zachęca: „Ciesz się zimą w Egipcie”

Fot. AFP

Niższe ceny biletów lotniczych na trasach krajowych, tańsze noclegi, rabaty na wejścia do muzeów i kampania promocyjna – w ten sposób Ministerstwo Turystyki i Starożytnego Dziedzictwa Egiptu chce pobudzić zimowy ruch turystyczny.

Minister turystyki i starożytnego dziedzictwa Egiptu Khaled El-Enany spotkał się z członkami Komisji ds. Promocji, by omówić szczegóły planu marketingowego, dzięki któremu kraj ma pozyskać więcej turystów – informuje dziennik „Daily News Egypt” w swoim elektronicznym wydaniu.

Plany promocji obejmują między innymi rozbudowę i modernizację strony internetowej Egipskiego Urzędu ds. Turystyki, by była bardziej przyjazna dla użytkowników, zachęcała ich do przyjazdu do kraju i odkrywania różnych regionów.

CZYTAJ TEŻ: Egipt szykuje nową atrakcję, chce przyciągnąć turystów do Kairu

Jednocześnie ministerstwo podpisało kontrakt z dużą międzynarodową firmą, która ma opracować strategię promującą kraj jako kierunek turystyczny.

Wkrótce rozpocznie się kampania „Ciesz się zimą w Egipcie” (Enjoy your winter in Egypt) na rynku wewnętrznym. Będzie prowadzona od 15 stycznia do 28 lutego we współpracy z Ministerstwem Lotnictwa Cywilnego i Izbą Hotelarską. Zakłada wprowadzenie stałych cen biletów lotniczych na rejsach krajowych do Luksoru, Asuanu, Szarm el-Szejk, Taby, Hurghady i Marsa Alam. W zależności od trasy będą kosztować od 1,5 do 2 tysięcy funtów egipskich (około 96-127 dolarów) wraz z podatkami. Natomiast hotele, które włączą się do programu, obniżą ceny zakwaterowania i wyżywienia. Dotyczy to obiektów trzy-, cztero- i pięciogwiazdkowych. Z kolei Najwyższa Rada Starożytności zezwoliła na obniżenie o 50 procent cen biletów wstępu do stanowisk archeologicznych i muzeów w Kinie, Luksorze i Asuanie.

ZOBACZ TAKŻE: Egipt myśli, jak pomóc branży turystycznej. Może tańsze bilety?

Ministerstwo chciałoby również wykorzystać Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2021, które trwają właśnie w Egipcie do promowania turystyki przyjazdowej. W planach ma też organizowanie wyjazdów studyjnych dla blogerów i influencerów, z których część przyjedzie do Egiptu jeszcze w styczniu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Modlin: To był przełomowy rok

Rozpoczęcie regularnych rejsów czarterowych, wzrost liczby pasażerów o 1 procent i zainstalowanie bramek biometrycznych ...

Cristescu na czele hoteli należących do wojska

Rada nadzorcza AMW Hotele wybrała na prezesa tej spółki prezesa Polskiego Holdingu Hotelowego Gheorghe ...

Komisja bada awaryjne lądowanie, a LOT bada podwozia

Przyczyny awaryjnego lądowania należącego do LOT-u bombardiera Q400 na Lotnisku Chopina w Warszawie bada ...

Prawie 10 tysięcy ludzi na lotnisku w Radomiu

Prawie 10 tysięcy pasażerów obsłużyło w 2016 roku lotnisko w Radomiu. Dynamiczny wzrost odnotowano ...

Organizatorzy targów w blokach startowych, ale wciąż bez wytycznych

Promykiem nadziei, choć jeszcze nie zielonym światłem, nazywa Polska Izba Przemysłu Targowego zapowiedź kolejnego, ...

Okularnicy po maturze za sterami samolotów Air France

Francuski przewoźnik tak bardzo odczuwa brak pilotów, że obniżył wymagania stawiane kandydatom do tego ...