Dominikana odzyskała turystów sprzed pandemii. Pomogli Polacy

Fot. Filip Frydrykiewicz

W tygodniu od 3 do 9 maja na lotnisko w Punta Canie w Dominikanie przyleci 227 samolotów. Tydzień wcześniej było ich 216. Turystów jest już tylu, ilu przed pandemią.

Jak podaje portal branży turystycznej Tourinews, tradycyjnie najwięcej gości przybywa za Stanów Zjednoczonych – zaplanowano 174 rejsy, głównie z Miami, Nowego Jorku, Atlanty i Charlotte. Na drugim miejscu znalazła się Ameryka Południowa, z której przyleci 36 samolotów. Trzecia pozycja należy do Europy z 18 rejsami – tu prym wiodą Niemcy, skąd samoloty lądować będą 7 razy. Kolejne miejsca zajęły Hiszpania, Szwajcaria i Polska – z każdego kraju wylecą po 3 samoloty. Jeden rejs zaplanowany jest też z Ukrainy.

Z kolei z danych prezentowanych przez Ministerstwo Turystyki Dominikany wynika, że w marcu do kraju przyjechało 263,9 tysiąca gości, czyli o 56 procent więcej niż miesiąc wcześniej i o 3,4 procent więcej niż rok wcześniej.

W ostatnim tygodniu marca obłożenie w samolotach pierwszy raz od wybuchu pandemii wróciło do poziomu sprzed kryzysu. Hotele były wykorzystane w 70,6 procent, co było najlepszym wynikiem w ostatnich 12 miesiącach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Egipt odzyskuje turystów

15 procent PKB wyniosą w tym roku przychody z turystyki w Egipcie – twierdzi ...

Wielka Brytania promuje się przez Airbnb

Narodowa Agencja ds. Turystyki VisitBritain/VisitEngland współpracuje z Airbnb przy promocji rodzimych atrakcji turystycznych. Kontrakt ...

Londyński hotel Ritz na sprzedaż? Może być wart miliard dolarów

Miliard dolarów – za tyle obecni właściciele są skłonni sprzedać słynny londyński hotel Ritz ...

Rycerze z całej Europy stoczyli w Serbii Bitwę Narodów

Bitwa Narodów (Battle of the Nations), czyli mistrzostwa świata w walkach rycerskich federacji Historical ...

Grecos: Mamy katalog inny niż wszyscy

Hotele uporządkowane nie według kierunków, ale według rodzajów – to charakterystyczna cecha katalogu biura ...

Ahmed Yousef poprowadzi promocję Egiptu

Rania el-Maszat, minister Turystyki Egiptu, mianowała Ahmeda Yousefa szefem krajowej organizacji turystycznej Ahmed Yousef ...