Poznań – darmowe bilety do muzeów dla hotelowych gości

Fot. Wojciech Mania

Poznań rusza z nową akcją promocyjną, która ma zachęcić turystów do pobytu. Ci, którzy zameldują się w hotelach zrzeszonych w Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, dostaną darmowe bilety do muzeów. Akcja potrwa dwa miesiące.

Od jutra przez dwa miesiące turyści, którzy zameldują się w hotelach zrzeszonych w Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, dostawać będą bezpłatne bilety do poznańskich muzeów – informuje PLOT w komunikacie.

– Pandemia była czasem wyjątkowo trudnej próby dla turystyki miejskiej – mówi cytowany w nim prezes PLOT Jan Mazurczak. – Ostatnie luzowanie obostrzeń umożliwiło otwarcie hoteli, muzeów i wielu atrakcji turystycznych. Jednak do powrotu turystyki ciągle długa droga, dlatego Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna we współpracy ze zrzeszonymi w niej hotelami i najważniejszymi atrakcjami turystycznymi zaproponowała akcję, której celem jest stworzenie dodatkowej zachęty do spędzenia czasu w Poznaniu i skorzystania z jego oferty – dodaje.

CZYTAJ TEŻ: Gdańsk nagradza mieszkańców za zwiedzanie miasta

Przez pierwszy miesiąc akcji hotelowi goście dostawać będą bilety do Bramy Poznania – interaktywnego centrum interpretacji historii i dziedzictwa Ostrowa Tumskiego, a przez kolejny miesiąc do Muzeum Narodowego, w którym można zobaczyć między innymi jedyny w Polsce obraz Claude’a Moneta „Plaża w Pourville”.

Bezpłatne bilety trafią w ręce gości hoteli Best Western Hotel Edison, City Solei Boutique Hotel, Don Prestige Residence, Hampton by Hilton Poznań Old Town, Altus, Kolegiacki, Vivaldi, HP Park, IBB Andersia Hotel, Ibis Poznań Centrum, Ibis Poznań Stare Miasto, Mercure Poznań Centrum, Moxy Poznań Airport, Novotel Poznań Centrum, Novotel Poznań Malta, Puro Hotel Poznań, Sheraton Poznan Hotel.

Koszty akcji wspólnie ponoszą PLOT, hotele i muzea, które zaoferowały rabaty.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Na Krecie dłuższy sezon i więcej klientów

4,5 miliona gości ma w tym roku przyjechać na Kretę. Rok temu było ich ...

W Tatrach poszukiwania zaginionego turysty

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego od poniedziałkowego popołudnia poszukują 23-letnigo turysty, który nie wrócił ...

Traveldata: Zagraniczne ferie jeszcze tańsze

Różnica w cenie między wyjazdem z biurem podróży na ferie w ciepłych krajach w ...

Magda Plutecka na pokładzie Sun & Funa

Była rzeczniczka prasowa Neckermanna Magda Plutecka została w biurze podróży Sun & Fun menedżerem ...

DRV: cenniki muszą zniknąć z katalogów

Należy stworzyć przepisy, które pozwolą usunąć cenniki z katalogów biur podróży – uważa prezes ...

Rainbow: Egzotyka tania, bo lekka

Senegal dla turystów bardziej doświadczonych, Kuba jak podróż w czasie, a Oman orientalna bajka, ...