Egipt chroni rafę przed nurkami

Fot. AFP

Minister turystyki Egiptu, Rania al-Maszat, zawiesiła na rok wydawanie licencji centrom nurkowym i jachtowym w regionie Morza Czerwonego i południowego Synaju.

Jak pisze „Egypt Independent” na stronie internetowej, decyzja nie dotyczy szkół windsurfingu i kitesurfingu i operatorów żaglówek, a także podmiotów, które złożyły wniosek o wydanie zezwolenia na prowadzenie działalności przed wejściem rozporządzenia w życie.

Zgodnie z nowymi przepisami przedsiębiorcy nie będą też mogli poszerzać zakresu działalności, czy powiększać swojej floty. W ten sposób ministerstwo chce chronić rafę koralową, którą tworzy ponad tysiąc różnych gatunków ryb i 250 rodzajów koralowców i która jest uważana za jedną z najbogatszych na świecie.

Jak wynika z badania prowadzonego przez egipski Uniwersytet Banha, ocieplenie klimatu i działalność człowieka sprawiły, że w ciągu ostatnich 30 lat rafa drastycznie się zmniejszyła.

Mogą Ci się również spodobać

Lotnisko Chopina: W tym roku padnie kolejny rekord

Do połowy grudnia warszawskie Lotnisko Chopina obsłużyło 18 milionów pasażerów – to więcej niż ...

W Rybniku szlak śladami XIX-wiecznej kopalni

Na otwarcie rowerowo-pieszego szlaku terenowego śladami przemysłowej przeszłości dzielnicy Rybnika – Niewiadomia – zaprasza ...

Więcej turystów w Tunezji

Od stycznia do 10 sierpnia Tunezję odwiedziło 5,4 miliona turystów. To znaczy, że ich ...

Kraków: Turyści wydają za mało

12,9 miliona turystów odwiedziło Kraków w 2017 roku. To więcej o 6 procent niż ...

Bruksela bierze się za regulacje dla Ubera i Airbnb

Parlament Europejski przyjął dziś rezolucję wzywającą Komisję Europejską do stworzenia przepisów regulujących usługi oferowane ...

Wietnam – trzy zarażenia, wielka ewakuacja turystów

Władze Wietnamu nakazały ewakuowanie 80 tysięcy ludzi, głównie turystów, z miasta Danang po tym, ...