Kolejny raz przedłużono śledztwo ws. śmierci Magdaleny Żuk

Fot. Facebook

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Prokuratura Regionalna we Wrocławiu do końca roku przedłużyła śledztwo w sprawie śmierci Magdaleny Żuk. Mimo że postępowanie prowadzone jest od ponad trzech lat, wciąż nie znaleziono odpowiedzi na pytanie w jakich okolicznościach zginęła Polka.

Jak informuje Onet, Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze wystąpiła o przedłużenie śledztwa w sprawie śmierci Magdaleny Żuk. Decyzja związana jest między innymi z tym, że strona egipska wciąż nie przekazała do Polski dokumentów z sekcji zwłok oraz wyników badań toksykologicznych. Dotychczas prokuraturze przekazano jedynie część zgromadzonego materiału dowodowego. Prokurator Krzysztof Świątek powiedział w rozmowie z Onetem, że przeprowadzone dotąd dowody nie doprowadziły do zmiany dotychczasowych ustaleń. Śledczy nie stwierdzili także, by wobec Magdaleny Żuk stosowana była przemoc o podłożu seksualnym albo jakakolwiek inna.

CZYTAJ TEŻ: Dłuższe śledztwo w sprawie śmierci Magdaleny Żuk

– Aktualne pozostaje również ustalenie wskazujące, że bezpośrednią przyczyną zgonu Magdaleny Ż. były obrażenia odniesione przez nią na skutek upadku z dużej wysokości – powiedział Świątek. Jak dodał, postępowanie wciąż prowadzone jest w sprawie o zabójstwo.

Mieszkająca we Wrocławiu Magdalena Żuk 25 kwietnia 2017 roku wyjechała z biurem podróży do egipskiego kurortu. Z powodu braku ważnego paszportu nie towarzyszył jej partner Markus. Na miejscu 27-latka zachowywała się dziwnie. W ostatniej rozmowie z Markusem przez telefon prosiła go, by jak najszybciej zabrał ją do Polski. Przyspieszony powrót Polki do kraju miał nastąpić 29 kwietnia. Nie doszło do niego. Magdalena Żuk trafiła do szpitala, była widocznie zdenerwowana. Wyskoczyła – jak twierdzi egipski personel szpitala – przez okno z pierwszego piętra. Zmarła 30 kwietnia w szpitalu w Hurghadzie w wyniku doznanych obrażeń.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Amerykański apetyt na niemiecki Der Touristik

Nowojorski fundusz inwestycyjny Certares chce kupić hiszpańską sieć hoteli Barcelo i być może koncern ...

Ryanair: Tniemy zarobki albo zwalniamy

3,5 tysiąca pilotów i pracowników pokładu w Ryanairze może stracić pracę, jeśli nie zgodzą ...

To bakterie E. coli zabiły brytyjskich turystów

Śmierć pary brytyjskich turystów w hotelu w Hurghadzie spowodowana była zatruciem bakterią E. coli. ...

Lotnisko Chopina musi zwiększyć przepustowość

Lotnisko Chopina musi zwiększać przepustowość, by móc obsługiwać więcej pasażerów – mówi wiceminister infrastruktury ...

Sztokholm ma za dużo hoteli

Średnie obłożenie w sztokholmskich hotelach jest coraz mniejsze, choć w mieście nocuje coraz więcej ...

Warszawski hostel a&o już przyjmuje gości

Pierwszy w Polsce hostel niemieckiej sieci a&o otworzył się w miniony weekend na warszawskiej ...