Kolejny raz przedłużono śledztwo ws. śmierci Magdaleny Żuk

Fot. Facebook

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Prokuratura Regionalna we Wrocławiu do końca roku przedłużyła śledztwo w sprawie śmierci Magdaleny Żuk. Mimo że postępowanie prowadzone jest od ponad trzech lat, wciąż nie znaleziono odpowiedzi na pytanie w jakich okolicznościach zginęła Polka.

Jak informuje Onet, Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze wystąpiła o przedłużenie śledztwa w sprawie śmierci Magdaleny Żuk. Decyzja związana jest między innymi z tym, że strona egipska wciąż nie przekazała do Polski dokumentów z sekcji zwłok oraz wyników badań toksykologicznych. Dotychczas prokuraturze przekazano jedynie część zgromadzonego materiału dowodowego. Prokurator Krzysztof Świątek powiedział w rozmowie z Onetem, że przeprowadzone dotąd dowody nie doprowadziły do zmiany dotychczasowych ustaleń. Śledczy nie stwierdzili także, by wobec Magdaleny Żuk stosowana była przemoc o podłożu seksualnym albo jakakolwiek inna.

CZYTAJ TEŻ: Dłuższe śledztwo w sprawie śmierci Magdaleny Żuk

– Aktualne pozostaje również ustalenie wskazujące, że bezpośrednią przyczyną zgonu Magdaleny Ż. były obrażenia odniesione przez nią na skutek upadku z dużej wysokości – powiedział Świątek. Jak dodał, postępowanie wciąż prowadzone jest w sprawie o zabójstwo.

Mieszkająca we Wrocławiu Magdalena Żuk 25 kwietnia 2017 roku wyjechała z biurem podróży do egipskiego kurortu. Z powodu braku ważnego paszportu nie towarzyszył jej partner Markus. Na miejscu 27-latka zachowywała się dziwnie. W ostatniej rozmowie z Markusem przez telefon prosiła go, by jak najszybciej zabrał ją do Polski. Przyspieszony powrót Polki do kraju miał nastąpić 29 kwietnia. Nie doszło do niego. Magdalena Żuk trafiła do szpitala, była widocznie zdenerwowana. Wyskoczyła – jak twierdzi egipski personel szpitala – przez okno z pierwszego piętra. Zmarła 30 kwietnia w szpitalu w Hurghadzie w wyniku doznanych obrażeń.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

WTTC: Pandemia zdewastowała turystykę. 4,5 biliona dolarów strat

Przez pandemię turystyka straciła 4,5 biliona dolarów i 62 miliony miejsc pracy, a jej ...

Traveldata: Wielka obniżka wakacyjnych cen w Rainbow

W ostatnich dwóch tygodniach ceny na lato 2021 roku spadły w Rainbow o 540 ...

Itaka: Uciekamy konkurencji

23 procent wzrostu przychodów i 20,5 procent wzrostu liczby klientów zanotowało biuro podróży Itaka ...

Rada Europejska: Być może trzeba będzie ograniczyć podróże

Granice  powinny pozostać otwarte, by zapewnić funkcjonowanie wspólnego rynku. Nie należy też wprowadzać masowych ...

Niemcy kupią największe czeskie biuro podróży?

Jak nieoficjalnie się dowiadujemy, niemiecki DER Touristik zamierza kupić czeską grupę turystyczną Fischer, największego ...

Turystyka bez barier znakiem firmowym Niemiec

Tworzenie nowego produktu i komunikacja z grupą docelową będą najważniejszymi tematami zapowiadanej na 10 ...