Kolejny raz przedłużono śledztwo ws. śmierci Magdaleny Żuk

Fot. Facebook

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Prokuratura Regionalna we Wrocławiu do końca roku przedłużyła śledztwo w sprawie śmierci Magdaleny Żuk. Mimo że postępowanie prowadzone jest od ponad trzech lat, wciąż nie znaleziono odpowiedzi na pytanie w jakich okolicznościach zginęła Polka.

Jak informuje Onet, Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze wystąpiła o przedłużenie śledztwa w sprawie śmierci Magdaleny Żuk. Decyzja związana jest między innymi z tym, że strona egipska wciąż nie przekazała do Polski dokumentów z sekcji zwłok oraz wyników badań toksykologicznych. Dotychczas prokuraturze przekazano jedynie część zgromadzonego materiału dowodowego. Prokurator Krzysztof Świątek powiedział w rozmowie z Onetem, że przeprowadzone dotąd dowody nie doprowadziły do zmiany dotychczasowych ustaleń. Śledczy nie stwierdzili także, by wobec Magdaleny Żuk stosowana była przemoc o podłożu seksualnym albo jakakolwiek inna.

CZYTAJ TEŻ: Dłuższe śledztwo w sprawie śmierci Magdaleny Żuk

– Aktualne pozostaje również ustalenie wskazujące, że bezpośrednią przyczyną zgonu Magdaleny Ż. były obrażenia odniesione przez nią na skutek upadku z dużej wysokości – powiedział Świątek. Jak dodał, postępowanie wciąż prowadzone jest w sprawie o zabójstwo.

Mieszkająca we Wrocławiu Magdalena Żuk 25 kwietnia 2017 roku wyjechała z biurem podróży do egipskiego kurortu. Z powodu braku ważnego paszportu nie towarzyszył jej partner Markus. Na miejscu 27-latka zachowywała się dziwnie. W ostatniej rozmowie z Markusem przez telefon prosiła go, by jak najszybciej zabrał ją do Polski. Przyspieszony powrót Polki do kraju miał nastąpić 29 kwietnia. Nie doszło do niego. Magdalena Żuk trafiła do szpitala, była widocznie zdenerwowana. Wyskoczyła – jak twierdzi egipski personel szpitala – przez okno z pierwszego piętra. Zmarła 30 kwietnia w szpitalu w Hurghadzie w wyniku doznanych obrażeń.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Air France wraca do Polski

17 czerwca, po trzymiesięcznej przerwie, Air France wznowi połączenie z Warszawy do Paryża, a ...

Grecki hotel kupię

Rosnąca popularność Grecji wśród turystów to impuls dla inwestorów. Coraz chętniej kupują oni greckie ...

Urlopowicze czekają na bony

Większość planujących letnie wyjazdy wstrzymuje się z rezerwacjami, czekając na bony wakacyjne – wynika ...

Teheran odebrał pierwszego zamówionego airbusa

Pierwszy ze stu zakontraktowanych przez Iran samolotów pasażerskich Airbusa wylądował dzisiaj na lotnisku w ...

Nowy Pickalbatros otwarty w Szarm el-Szejk

500 milionów euro kosztowała budowa hotelu Pickalbatros, który otwarto właśnie w Szarm el-Szejk Albatros ...

W Wenecji smog jak w tunelu autostrady

Nad Canal Grande w Wenecji utrzymuje się taki smog, jak w tunelu autostrady – ...