Blogerze, podpowiedz, jak wykorzystać bon turystyczny

Fot. materiały prasowe

Polska Organizacja Turystyczna ogłasza nabór do III Turystycznych Mistrzostw Blogerów. Tematem tegorocznej odsłony są nieodkryte, ale warte odwiedzenia zakątki Polski oraz pomysły, jak wykorzystać bon turystyczny.

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów to jedyna w Polsce akcja promująca turystykę krajową, która łączy nowoczesne formy przekazu i element grywalizacji. Uczestnicy walczą ze sobą na słowa, zdjęcia i filmy, inspirując Polaków do aktywnego spędzania czasu i poznawania kraju – czytamy w komunikacie Polskiej Organizacji Turystycznej, która organizuje konkurs.

– W tym roku z powodu pandemii mistrzostwa rozpoczynamy tuż po wakacjach, by pokazać, że Polska jest atrakcyjna przez cały rok i wesprzeć branżę turystyczną poza sezonem – mówi sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Andrzej Gut-Mostowy, cytowany w komunikacie. – Zachęcam wszystkich prowadzących blogi lub umiejących opowiadać w internecie o swojej pasji podróżowania, aby dołączyli do naszej zabawy. Dzięki mistrzostwom przede wszystkim zyska Polska z jej nieodkrytymi zasobami, pięknymi krajobrazami, niezwykłymi historiami i wciąż unowocześnianą infrastrukturą – dodaje.

CZYTAJ TEŻ: Blogerzy nagrodzeni za inspirowanie do poznawania Polski

Tematem przewodnim tegorocznej odsłony mistrzostw są nieodkryte, ale warte odwiedzenia zakątki Polski oraz pomysły, jak wykorzystać bon turystyczny. POT zaprasza do udziału twórców, których blogi czyta minimum 4 tysiące użytkowników miesięcznie, a na Facebooku i Instagramie obserwuje ich co najmniej tysiąc osób.

POT czeka na zgłoszenia do 20 września. Następnie wybierze 16 blogerów reprezentujących wszystkie regiony, którzy będą musieli przygotować minimum dwa wpisy i jeden materiał wideo (film), a także sześć postów na Facebooku i tyleż na Instagramie, opowiadających o kilkudniowym wypadzie do przydzielonego województwa. Termin wykonania wszystkich zadań to 30 dni. Pierwsze publikacje powinny się ukazać nie później niż dwa tygodnie przed upływem tego terminu.

Za awans do najlepszej szesnastki uczestnicy dostaną honoraria w wysokości 3,5 tysiąca złotych. Nagrodą dla zwycięzcy będzie 10 tysięcy złotych i propozycja współpracy z POT-em przy innych projektach. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca dostaną 5 tysięcy i 3 tysiące złotych. A o tym, kto wygra, zdecydują wyniki głosowania internautów, zasięgi wygenerowane przez blogerów i opinia kapituły.

ZOBACZ TAKŻE: PKP Intercity nagrodzi blogerów

– Za nami dwie edycje mistrzostw. Obie zakończyły się ogromnym sukcesem – mówi prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk. – Blogerzy swoimi pracami udowodnili, że niezwykłą podróż można odbyć nawet po najbliższej okolicy. Konkurs potrwa do 10 grudnia i będzie pełen dodatkowych niespodzianek, o których blogerzy dowiedzą się w czasie trwania mistrzostw. Dołączcie do nas! Niech mistrzostwa i wasza twórczość staną się wspaniałą inspiracją podróżniczą dla wszystkich Polaków – dodaje.

Materiały twórców, a także formularz rejestracyjny i regulamin dostępne są na stronie mistrzostwablogerow.polska.travel.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hertz złożył wniosek o upadłość

Koronawirus pokonał sieć wypożyczalni samochodów Hertz. Jego przedstawiciele poinformowali w piątek, że w sądzie ...

JT Touristik zawiesza działalność

iemieckie biuro podróży JT Touristik ogłosiło upadłość, bo nie mogło znaleźć ubezpieczyciela. Chce jednak ...

Dziesięciu chętnych na prezesa POT

We wtorek minął termin zgłaszania się kandydatów na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Swoje kandydatury ...

Tragiczny wypadek koreańskiego autokaru

Dwanaście osób, w tym 11 dzieci, zginęło w pożarze autobusu, do którego doszło dziś ...

Paliwo drożeje, pasażerowie dopłacą

Z powodu wzrostu cen ropy naftowej linie lotnicze Qatar Airways i inni przewoźnicy mogą ...

Kapryśna pogoda nie sprzyja hotelarzom

Liczba styczniowych rezerwacji we współpracujących z nami obiektach spadła o 24 procent – podaje ...