Śniadanie w stylu włoskim

Każda podróż to nowe doświadczenia i doznania – również te kulinarne. Pobyty w renomowanych hotelach są dla nas okazją do zapoznania się z ciekawymi tradycjami kulinarnymi. Co warto wiedzieć o śniadaniu w stylu włoskim – tak często serwowanym w popularnych kurortach?

Śniadanie włoskie – co wchodzi w jego skład?

Włoskie śniadania stały się popularne na całym świecie, a grono ich zwolenników konsekwentnie się poszerza. Na czym polega ich fenomen? Na tym, że w ich skład wchodzą słodkie przekąski, będące rewelacyjnym źródłem energii na cały dzień. Co można znaleźć w takim menu?

Jednym z najważniejszych specjałów śniadaniowych w takim zestawie jest ciepłe cornetto – rożek z nadzieniem z marmolady, czekolady lub budyniu. Wielką popularnością cieszy się też croissant, czyli chrupiący rogalik przyrządzony z ciasta francuskiego. We włoskim zestawie śniadaniowym może się tez znaleźć bomboloni, czyli włoski pączek z pieca, a także sfogliatine, czyli kruche ciasteczka francuskie z cukrem pudrem i marmoladą. Włochów nie zdziwi też śniadanie, składające się z tarty z owocami, przygotowanej według tradycyjnych receptur. Miłośnicy Sycylii mogą dodatkowo w zestawie śniadaniowym znaleźć cannoli. To tradycyjny specjał wyspiarzy, powstający z ciasta faworkowego. To z niego powstają niewielkie rurki, podawane z delikatnym kremem z serka ricotta oraz pistacjami.

A co z kawą?

Pachnące, chrupiące rogaliki i ciastka to podstawa, jednak nie tylko one pomagają nam w przyjemny sposób powitać nowy dzień. Włoskie śniadanie bez dobrej kawy obejść się nie może, warto jednak zaznaczyć, iż klasyczna „mała czarna” nie jest tu najlepszym rozwiązaniem. Włosi witają dzień innymi specjałami. Cappuccino, latte macchiato – oto napoje kawowe, które najlepiej pasują do śródziemnomorskich zestawów śniadaniowych. Dobrze spienione mleko, aromatyczna kawa i słodkie dodatki sprawiają, że takie specjały każdemu dostarczą energii na cały dzień. A co z mocnym espresso? Ten pobudzający napój zarezerwowany jest na popołudnie.

Nie tylko w kurorcie, czyli włoski poranek dla każdego!

Rosnąca moda na dietę śródziemnomorską sprawiła, że porankiem w iście włoskim stylu może się cieszyć każdy z nas – i to bez konieczności odwiedzania dalekich kurortów. W wielu polskich restauracjach oraz kawiarniach można dziś zamówić śniadanie, w skład którego wchodzą słodkie przysmaki śniadaniowe o włoskim rodowodzie. Dzięki ofercie takich lokali jak Starbucks każdy z nas może rozpocząć dzień w przyjemny sposób, ciesząc się i słodkimi wypiekami, i aromatyczna kawą. Taki zestaw śniadaniowy to nie tylko spora dawka energii, ale wyborny smak, który każdemu z nas poprawi humor.

Śniadaniem we włoskim stylu możemy się cieszyć w wielu miejscach na świecie. To popularne rozwiązanie, które każdemu z nas zapewni miły, smaczny i słodki początek dnia. A że można je pomylić z deserem? Miłośnikom słodkich wypieków i mlecznych kaw z pewnością to nie przeszkadza.

Mogą Ci się również spodobać

Plaże pełne przeszkód dla niepełnosprawnych

Stragany rozmieszczone na chodnikach, kosze na śmieci w dziwnych miejscach – takie i inne ...

Orbis sprzedaje trzy toruńskie hotele

Sprzedaż trzech toruńskich hoteli – Mercure’a Toruń Centrum, ibisa budget Toruń i nieukończonego jeszcze ...

Kraków nie obniża lotów – wzrost o 17 procent

W lutym krakowskie lotnisko obsłużyło 362,6 tysiąca pasażerów, o 17 procent więcej niż rok ...

Kolejne biuro żąda telefonu komórkowego klienta

Niemiecki touroperator Alltours wymaga, aby w rezerwacji podany był numer telefonu komórkowego klienta. Bez ...

Kilkadziesiąt ofiar katastrofy autokaru w Tunezji

22 osoby zginęły, a 21 zostało rannych w wypadku autobusu na północy Tunezji. Jak ...

Wakacje.pl przejęły Parklot.pl

Wakacje.pl kupiły serwis pośredniczący w rezerwowaniu miejsc parkingowych przy największych portach lotniczych w Polsce ...