Aktualizacja: 29.11.2016 10:21 Publikacja: 29.11.2016 08:06
Krzysztof Piątek, prezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki i prezes Neckermann Polska
Foto: Paweł Wroński
Poseł Ireneusz Raś, przewodniczący komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki
Foto: Paweł Wroński
Wiceprezes Itaki Piotr Henicz
Foto: Paweł Wroński
W konferencji wzięło udział około stu przedstawicieli: biur podróży, biur i sieci agencyjnych, firm ubezpieczeniowych, linii lotniczych, lotnisk, mediów
Foto: Paweł Wroński
Wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych Marek Kamieński
Foto: Paweł Wroński
Agnieszka Białczyk-Stachowicz, członek zarządu Prima Holiday, Marcin Tułaczko, zastępca dyrektora generalnego Coral Travel Wezyr Holiday, Damian Ozga, prezes My Travel
Foto: Paweł Wroński
Krzysztof Łopaciński, Instytut Turystyki, Marek Ciechanowski, Izba Turystyki RP, Michał Kozak, lotnisko we Wrocławiu, Andrzej Tokarczyk, Rainbow
Foto: Paweł Wroński
Prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski
Foto: Paweł Wroński
Marcin Mączyński, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego
Foto: Paweł Wroński
Poseł Jerzy Kozłowski
Foto: Paweł Wroński
Piotr Burwicz, dyrektor w Rainbow, od stycznia 2017 r. członek zarządu tego biura
Foto: Paweł Wroński
Dyrekotor biura TFG Renata Mentlewicz
Foto: Paweł Wroński
Mariusz Raban, dyrektor generalny Christian Tour
Foto: Paweł Wroński
Prezes Instytutu Badań Rynku Turystycznego Traveldata Andrzej Betlej
Foto: Paweł Wroński
Dyrektor generalny biura podróży Net Holiday Jacek Panek
Foto: archiwum prywatne
Monika Hiszpańska, OSAT, Izabela Stelmańska, mazowiecki urząd marszałkowski, poseł Ireneusz Raś
Foto: Paweł Wroński
Dyrektor ERV w Polsce Beata Kalitowska, redaktor Turystyki.rp.pl Filip Frydrykiewicz
Foto: Paweł Wroński
Artur Zaniewski, sekretarz komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki, Teresa Buczak, dyrektor departamentu strategii Polskiej Organizacji Turystycznej, dr Krzysztof Łopaciński, dyrektor Instytutu Turystyki
Foto: Paweł Wroński
Jan Korsak, przewodniczący Rady Polskiej Organizacji Turystycznej
Foto: Paweł Wroński
Artur Rezner, dyrektor sprzedaży w Mouzenidis Travel, poseł Jerzy Kozłowski
Foto: Paweł Wroński
Ostatnie dni minionego tygodnia upłynęły organizatorom turystyki na nerwowym zerkaniu do elektronicznego wydania Dziennika Ustaw i sprawdzaniu, czy pojawiły się tam już przepisy wykonawcze, rozporządzenia, do ustawy uchwalonej w lipcu o Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym. W sobotę, 26 listopada, miały wejść w życie przepisy tej ustawy nakazujące touroperatorom odprowadzanie składek. Nie wiedzieli oni jednak, jakie mają to być składki, bo ich wysokość określać miało właśnie jedno z rozporządzeń. Inne miało ustalić sposób składania comiesięcznych sprawozdań z realizowania tego obowiązku. Bez tych ważnych dokumentów nie mogli nic zrobić.
Pierwsze sale nowego, oczekiwanego od lat flagowego muzeum Egiptu, zostały udostępnione zwiedzającym. Na razie to tylko „próbne otwarcie” przed oficjalną inauguracją, której data nie jest jeszcze znana.
Polacy pokochali parki rozrywki, o czym może świadczyć rosnąca liczba tego typu miejsc. Wkrótce ma się ona powiększyć o kolejny obiekt, zlokalizowany w Łutynówku na Mazurach. Co będzie oferował? Kiedy powstanie? Z jaką konkurencją będzie musiał się liczyć? Oto nasz przewodnik po polskich parkach rozrywki.
Ekskluzywny hotel na wyspie Kos i biuro podróży Grecos Holiday zostali zwycięzcami konkursu na najlepszy produkt turystyki wyjazdowej Kompas Wakacyjny 2017 w kategorii "Grecja i Cypr"
Dzięki wynikom konkursu Kompas Wakacyjny łatwiej mi pracować i przekonywać klientów do wyjazdów – mówi agent turystyczny, współwłaściciel warszawskiego biura Smile Holiday Marcin Stołowski
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
Wycieczka objazdowa Itaki po Maderze „Strelicje na klifach" zwyciężyła w naszym konkursie Kompas Wakacyjny 2017. Najwięcej wyróżnionych wycieczek ma Rainbow
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Późna Wielkanoc powoduje, że w tym roku nadarza się wyjątkowa okazja połączenia świąt i majówki. Oba terminy oddziela raptem 4 dni. Jeśli połączymy oba święta, wyjazd może okazać się wyjątkowo tani.
1,22 miliarda euro to wartość trzech dużych projektów turystycznych, które będą realizowane w Grecji. Mają pomóc pobudzić wzrost gospodarczy i wzmocnić zrównoważony rozwój.
Dublin to kolejne europejskie miasto, które zakazuje umieszczania w miejscach publicznych skrzynek do przechowywania kluczy do mieszkań wynajmowanych turystom. Wcześniej na podobny krok zdecydowała się Florencja.
Ministerstwo Gospodarki Grecji uruchomiło internetową platformę aukcyjną, przez którą przedsiębiorcy zainteresowani zezwoleniami mogą składać oferty na zagospodarowanie plaż. Do wynajęcia jest 550 odcinków.
1700 hoteli wniosło do sądu w Berlinie pozew przeciwko platformie z noclegami Booking.com. Domagają się odszkodowania za straty, jakie ponieśli w wyniku zmuszania do utrzymywania niekorzystnych cen.
Zarząd Polskiej Izby Turystyki powołał na swoją rzeczniczkę prasową Katarzynę Turosieńską, długoletnią działaczkę PIT na Podlasiu, szefową oddziału podlaskiego Izby i członkinię zarządu Izby.
Ceniona duńska pracownia architektoniczna BIG przygotowała projekt lotniska, które ma powstać w Bhutanie. Koncepcja zakłada wykorzystanie dużej ilości drewna, a także sięgnięcie po tradycyjną lokalną ornamentykę.
Tegoroczny sezon letni może być trudny dla restauratorów, właścicieli sklepów i hotelarzy, którzy prowadzą swoje biznesy na Santorynie. Z powodu trzęsień ziemi tysiące pracowników opuściło wyspę. Może branży turystycznej na wyspie pomogą darmowe loty?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas