Wyobraźcie sobie ogromną górską halę, taką na której latem pasą się owce i kwitną kwiaty ziół… Zimą, ta sama hala pokryta grubą warstwą śniegu staje się wspaniałą areną do uprawiania wszelakich aktywności. Włoskie wyrażenie Sci ai piedi, które w tłumaczeniu oznacza narciarstwo bez potrzeby odpinania nart w sposób doskonały oddaje charakter wypoczynku w Seiser Alm. 62 kilometry maszynowo przygotowanych tras o różnej skali trudności obsługiwanych jest przez 20 wyciągów i kolei krzesełkowych. Większość z tych tras to szerokie „autostrady” o średnim poziomie trudności, na których można do woli rozkoszować się narciarstwem lub poprawiać swoje umiejętności.

IDM Südtirol/Harald Wisthaler

IDM Südtirol/Harald Wisthaler

Mat. Partnera

Spokój, fantastyczne widoki najpiękniejszych górskich szczytów, stoki zapewniające zabawę całym rodzinom i wspaniała, lokalna kuchnia, którą znaleźć można w jednej z rozlicznych klimatycznych, rustykalnych chat ulokowanych zaraz przy stokach, to znaki rozpoznawcze Seiser Alm. Nie zapomniano o najmłodszych narciarzach. W rejonie Dolomitów Seiser Alm działają dwie licencjonowane szkoły narciarskie, a „Lot Wiedźmy”, czyli podróż wokół całego ośrodka (z atrakcjami) stanowi fantastyczną rozrywkę dla całej rodziny.

IDM Südtirol/Harald Wisthaler

IDM Südtirol/Harald Wisthaler

Mat. Partnera

Snowboardziści i narciarze nowej szkoły mogą wyszaleć się w największym w Południowym Tyrolu/Südtirol snowparku, którego długość linii wynosi 1,5 kilometra z siedemdziesięcioma przeszkodami! Seiser Alm ma jeszcze jednego asa w rękawie, a są nim najpiękniej położone na świecie trasy do narciarstwa biegowego. 80 kilometrów szlaków o różnej skali trudności położonych jest na wysokości pomiędzy 1800 do 2300 m n.p.m. Przygodę z biegówkami warto rozpocząć na trasie prowadzącej z Ritsch do Hartl.

Dolomiti Superski/Harald Wisthaler

Dolomiti Superski/Harald Wisthaler

Mat. Partnera

Amatorzy zimowych wędrówek znajdą w rejonie Dolomitów Seiser Alm 60 kilometrów szlaków, na których z bliska spotkają się ze wspaniała górską naturą. Seiser Alm to miejsce na prawdziwe zimowe wakacje.

W każdą środę marca można wziąć udział Early Bird Skiing, czyli narciarstwie o poranku. Spotkania o 6:45 przy dolnej stacji kolei linowej Seiser Alm. Rejon Dolomitów Seiser Alm tworzy wraz ośrodkiem Val Gardena obszar, gdzie do dyspozycji gości wytyczono 181 kilometrów przygotowanych tras zjazdowych oraz 133 kilometry biegowych. Rejon Dolomitów Seiser Alm/Val Gardena należy do Dolomiti Superski (16 ośrodków, 1200 km tras) i Dolomiti NordicSki (9 ośrodków, 955 km tras). Z lokalną Südtirol Guest Pass można poruszać się po okolicy komunikacją publiczną, bez potrzeby użytkowania własnego pojazdu www.seiseralm.it/zima

Materiał Promocyjny