Na Majorce all inclusive bez alkoholu?

AFP

Władze Majorki chcą, żeby turyści płacili za alkohol nawet, jeśli wykupią pobyt z all inclusive, informują tamtejsze media. To miałoby ukrócić pijaństwo

Już od jakiegoś czasu na Majorce toczą się dyskusje na temat sposobów ograniczenia spożycia alkoholu. Mieszkańcy mają dosyć pijanych rozwydrzonych gości. Pomysł, nad którym ministrowie lokalnego rządu pracują, i który ma trafić w tym tygodniu do konsultacji społecznych, zakłada ograniczenie pakietów all inclusive (ang. wszystko w cenie) w hotelach.

Dyrektor Urzędu ds. Turystyki Balearów Antoni Sanso, mówi że projekt zakłada zezwolenie na serwowanie alkoholu za dodatkową opłatą, podobnie jak ma to miejsce w wypadku pobytów z wykupionymi dwoma lub trzema posiłkami. Inne pomysły to oferowanie napojów wysokoprocentowych tylko w czasie posiłków lub wynagradzanie konieczności płacenia za nie przez oferowanie turystom darmowych wycieczek lub innych bonusów.

Jak wylicza branżowa organizacja turystyczna z majorkańskiego kurortu Magaluf, do 12 czerwca doszło już do dziewięciu upadków turystów z balkonów, z czego pięć zakończyło się śmiercią. Chodzenie po balkonach i skakanie z nich do basenów to rozrywka pijanych turystów, głównie z Wielkiej Brytanii. W czerwcu w Magaluf i okolicy pojawiły się znaki po angielsku i hiszpańsku informujące o wysokich karach za pokazywanie się w miejscach publicznych niekompletnie ubranym, picie na ulicach i bijatyki. Rada gminy Calvia, w której leży Magaluf, mówi że będzie lobbować u członków rządu Balearów na rzecz uregulowania oferty all inclusive i wyłączenia z niej alkoholu i ograniczenia serwowania go do jednej, dwóch godzin w ciągu dnia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kayak.pl: Najtaniej do Wenecji, Londynu i Kijowa

Wyszukiwarka turystyczna Kayak.pl sprawdziła, dokąd można najtaniej dolecieć w długi weekend czerwcowy. Na czele ...

Itaka poprawia podróże dla niepełnosprawnych

Piętnastu pracowników salonów firmowych, infolinii i centrum obsługi klienta Itaki przesiadło się na próbę ...

W Egipcie więcej zachorowań wywołanych przez bakterię E. coli

Niemieckie MSZ zmieniło komunikat dotyczący wyjazdów do Egiptu. Ostrzega w nim przed ryzykiem chorób ...

Zabytki techniki chcą przyciągać turystów zimą

Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego chce przyciągać turystów również zimą, dlatego część jego obiektów ...

Nowa fala konsolidacji na niebie

Niemiecki Air Berlin to druga po włoskiej Alitalii duża europejska linia, która znalazła się ...

Czy wysłanie turystów na wulkan to przestępstwo?

Nowozelandzka policja otworzy dochodzenie kryminalne w sprawie śmierci turystów, którzy zginęli w wyniku wybuchu ...