Na Majorce all inclusive bez alkoholu?

AFP

Władze Majorki chcą, żeby turyści płacili za alkohol nawet, jeśli wykupią pobyt z all inclusive, informują tamtejsze media. To miałoby ukrócić pijaństwo

Już od jakiegoś czasu na Majorce toczą się dyskusje na temat sposobów ograniczenia spożycia alkoholu. Mieszkańcy mają dosyć pijanych rozwydrzonych gości. Pomysł, nad którym ministrowie lokalnego rządu pracują, i który ma trafić w tym tygodniu do konsultacji społecznych, zakłada ograniczenie pakietów all inclusive (ang. wszystko w cenie) w hotelach.

Dyrektor Urzędu ds. Turystyki Balearów Antoni Sanso, mówi że projekt zakłada zezwolenie na serwowanie alkoholu za dodatkową opłatą, podobnie jak ma to miejsce w wypadku pobytów z wykupionymi dwoma lub trzema posiłkami. Inne pomysły to oferowanie napojów wysokoprocentowych tylko w czasie posiłków lub wynagradzanie konieczności płacenia za nie przez oferowanie turystom darmowych wycieczek lub innych bonusów.

Jak wylicza branżowa organizacja turystyczna z majorkańskiego kurortu Magaluf, do 12 czerwca doszło już do dziewięciu upadków turystów z balkonów, z czego pięć zakończyło się śmiercią. Chodzenie po balkonach i skakanie z nich do basenów to rozrywka pijanych turystów, głównie z Wielkiej Brytanii. W czerwcu w Magaluf i okolicy pojawiły się znaki po angielsku i hiszpańsku informujące o wysokich karach za pokazywanie się w miejscach publicznych niekompletnie ubranym, picie na ulicach i bijatyki. Rada gminy Calvia, w której leży Magaluf, mówi że będzie lobbować u członków rządu Balearów na rzecz uregulowania oferty all inclusive i wyłączenia z niej alkoholu i ograniczenia serwowania go do jednej, dwóch godzin w ciągu dnia.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemiecka izba turystyczna chce rekompensat dla touroperatorów i agentów

Wyrównania strat agentów z tytułu utraconych prowizji i kosztów odwoływania wyjazdów, jakie ponoszą touroperatorzy ...

Hotelarze liczą straty po zimnej majówce

Pijatyki, głośne imprezy, seks w hotelowym basenie, telewizor wyrzucony przez okno – tak niektórzy ...

Niemcy doceniają agentów turystycznych

W Niemczech podróżni wolą rezerwować wakacje u agentów niż sami – wynika z analizy ...

Orbis zwiększa obłożenie, ceny i zyski

Po trzech kwartałach EBITDA hotelarskiej grupy wyniosła 394,9 mln złotych, co oznacza wzrost o ...

Dwa miliony turystów w Galerii Uffizi

W 2016 roku po raz pierwszy liczba zwiedzających Galerię Uffizi we Florencji przekroczyła 2 ...

Kupujesz podróbki? W Hiszpanii zapłacisz karę

Hiszpańska policja bierze pod lupę turystów, którzy kupują od ulicznych handlarzy podrabiane towary znanych ...