Od kiedy do USA bez wizy? Procedury do końca roku

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher powiedziała, że do końca roku potrwają procedury związane z przystąpieniem Polski do programu ruchu bezwizowego.

Polska spełniła podstawowy warunek zniesienia wiz do Stanów Zjednoczonych. Prezydent Donald Trump podpisał w ubiegłym tygodniu objęcie naszego kraju programem bezwizowym.

Czytaj także: Ruch bezwizowy dla Polski. Co warto wiedzieć?

Po przystąpieniu do Visa Waiver Program Polacy będą mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych lub biznesowych na okres do 90 dni bez konieczności wcześniejszego uzyskania wizy. USA rozumiane są jako 50 stanów oraz Portoryko oraz Wyspy Dziewicze.

W związku z przystąpieniem Polski do programu, konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych procedur. Początkowo amerykański ambasada nie informowała od kiedy Polacy będą mogli latać do USA bez wiz.

Dziś ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher powiedziała dziennikarzom, że jest przekonana o zakończeniu całej procedury do końca tego roku. – 2020 będzie rokiem, w którym Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz – zapowiedziała.

Obecnie prowadzone są procedury administracyjne w tej sprawie. – Kiedy to zostanie zakończone, sekretarz do spraw bezpieczeństwa wewnętrznego prześle notę doradczą do Kongresu Stanów Zjednoczonych mówiącą, że Polska spełniła wszystkie wymogi i może dołączyć do programu ruchu bezwizowego – powiedziała ambasador.

Mogą Ci się również spodobać

Na hamburgera z pistoletem przy biodrze

Lauren Boebert otworzyła w 2013 roku z mężem Jasonem bar pod nazwą Shooters Grill ...

Wycieczkowiec na breloczek

Carnival, armator statków wycieczkowych, zainstaluje na statkach czujniki, które pomogą pracownikom lepiej obsługiwać klientów ...

IGHP: Rok pod znakiem danych osobowych i praw autorskich

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego zapowiada, że wesprze swoich członków przy wprowadzaniu nowych, unijnych przepisów ...

IATA: Czeka nas rekordowy rok

Linie lotnicze zadowolone są z mijającego roku, a z jeszcze większym entuzjazmem patrzą na ...

Rosyjskie czartery do Egiptu nadal zakazane

W połowie lutego spodziewane są pierwsze od dwóch lat loty z Rosji do Egiptu. ...

Agenci tracą na last minute

Zarobki z last minute w Niemczech uciekają agentom stacjonarnym i przechodzą do internetu. Jeśli ...