Od kiedy do USA bez wizy? Procedury do końca roku

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher powiedziała, że do końca roku potrwają procedury związane z przystąpieniem Polski do programu ruchu bezwizowego.

Polska spełniła podstawowy warunek zniesienia wiz do Stanów Zjednoczonych. Prezydent Donald Trump podpisał w ubiegłym tygodniu objęcie naszego kraju programem bezwizowym.

Czytaj także: Ruch bezwizowy dla Polski. Co warto wiedzieć?

Po przystąpieniu do Visa Waiver Program Polacy będą mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych lub biznesowych na okres do 90 dni bez konieczności wcześniejszego uzyskania wizy. USA rozumiane są jako 50 stanów oraz Portoryko oraz Wyspy Dziewicze.

W związku z przystąpieniem Polski do programu, konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych procedur. Początkowo amerykański ambasada nie informowała od kiedy Polacy będą mogli latać do USA bez wiz.

Dziś ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher powiedziała dziennikarzom, że jest przekonana o zakończeniu całej procedury do końca tego roku. – 2020 będzie rokiem, w którym Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz – zapowiedziała.

Obecnie prowadzone są procedury administracyjne w tej sprawie. – Kiedy to zostanie zakończone, sekretarz do spraw bezpieczeństwa wewnętrznego prześle notę doradczą do Kongresu Stanów Zjednoczonych mówiącą, że Polska spełniła wszystkie wymogi i może dołączyć do programu ruchu bezwizowego – powiedziała ambasador.

Mogą Ci się również spodobać

Premier Saary pisze do agentów turystycznych

Pomoc w walce przeciwko niekorzystnym zapisom w ustawie implementującej dyrektywę unijną zapewnia agentom premier ...

Wizzair podejmuje nowe kroki

Linia lotnicza Wizz Air dołączyła do BARIP Stowarzyszenie Rady Przedstawicieli Linii Lotniczych w Polsce ...

Restauracje mają ruszyć w połowie maja, ale nie wszystkie

Rząd planuje otwarcie restauracji i kawiarni 18 maja. Lokale gastronomiczne mają jednak funkcjonować na ...

Grupa TUI szuka oszczędności

Oszczędzanie na wydatkach administracyjnych i zmniejszenie liczby zamówionych miejsc w samolotach to działania, które ...

Wisła dobrą marką turystyczną

„Rzeka Wisła i jej potencjał w rozwoju marek turystycznych” – to tytuł konferencji zorganizowanej ...

Po Luksemburgu podróż za darmo

Luksemburg jest pierwszym krajem na świecie, który wprowadził darmowy transport publiczny. W sobotę Luksemburczycy ...