Od kiedy do USA bez wizy? Procedury do końca roku

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher powiedziała, że do końca roku potrwają procedury związane z przystąpieniem Polski do programu ruchu bezwizowego.

Polska spełniła podstawowy warunek zniesienia wiz do Stanów Zjednoczonych. Prezydent Donald Trump podpisał w ubiegłym tygodniu objęcie naszego kraju programem bezwizowym.

Czytaj także: Ruch bezwizowy dla Polski. Co warto wiedzieć?

Po przystąpieniu do Visa Waiver Program Polacy będą mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych lub biznesowych na okres do 90 dni bez konieczności wcześniejszego uzyskania wizy. USA rozumiane są jako 50 stanów oraz Portoryko oraz Wyspy Dziewicze.

W związku z przystąpieniem Polski do programu, konieczne jest przeprowadzenie dodatkowych procedur. Początkowo amerykański ambasada nie informowała od kiedy Polacy będą mogli latać do USA bez wiz.

Dziś ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher powiedziała dziennikarzom, że jest przekonana o zakończeniu całej procedury do końca tego roku. – 2020 będzie rokiem, w którym Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz – zapowiedziała.

Obecnie prowadzone są procedury administracyjne w tej sprawie. – Kiedy to zostanie zakończone, sekretarz do spraw bezpieczeństwa wewnętrznego prześle notę doradczą do Kongresu Stanów Zjednoczonych mówiącą, że Polska spełniła wszystkie wymogi i może dołączyć do programu ruchu bezwizowego – powiedziała ambasador.

Mogą Ci się również spodobać

Atak zimy na Podhalu

Obfite opady śniegu pogorszyły wczoraj warunki na drogach na południu Małopolski. W Zakopanem spadło ...

Rekompensata za odwołany lot tylko od organizatora

Klienci podróżujący w ramach wycieczki zorganizowanej odszkodowanie za odwołany lot dostaną tylko od touroperatora ...

Exim Tours w nowoczesnej odsłonie internetowej

Biuro podróży Exim Tours unowocześnia stronę internetową. Serwis ma ułatwiać życie klientom i pozwalać ...

Itaka uruchamia własne rejsy na Kanary

Tego jeszcze w historii branży turystycznej w Polsce nie było. Największy krajowy touroperator, Itaka, ...

Kolej linowa na Kasprowy Wierch już naoliwiona

Dzisiaj, po kilkudniowej przerwie związanej z sezonowym przeglądem technicznym, Polskie Koleje Linowe uruchomiły kolejkę ...

LOT leci do Newark

Dziś o godzinie 11.35 z warszawskiego Lotniska Chopina wystartuje pierwszy samolot PLL LOT do ...