Miesiąc po tragedii otworzono szlak na Giewont

Po tragicznej w skutkach burzy, która przeszła nad Tatrami, szlak na Giewont został zamknięty 22 sierpnia. Od dziś turyści znów mogą wchodzić na kopułę szczytową.

W wyniku uderzenia piorunów w sierpniu zginęły cztery osoby, a ponad 150 zostało rannych. Dwoje dzieci, które odniosły największe obrażenia wciąż przebywają w szpitalach.

Dziś szlak na Giewont został ponownie otwarty. Wyremontowano go i założono nowe łańcuchy. Pioruny zniszczyły nie tylko zabezpieczenia, ale także pokruszyły skały, na których były umieszczone.

Ze względu na to, że jest to jedna z najpopularniejszych wśród turystów tras, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe planowało naprawy w tym miejscu już wcześniej.

W czwartek udostępniony zostanie szlak przez Nosal. Ten na Halę Gąsienicową przez Boczań zostanie natomiast otwarty dopiero w weekend 5-6 października.

Tatrzański Park Narodowy apeluje, aby zachować ostrożność podczas wycieczek w wyższe partie gór. Na szlakach, które znajdują się powyżej 1900 metrów nad poziomem morza, głównie tych od strony północnej i w miejscach zacienionych, zalega śnieg oraz są oblodzenia.

Mogą Ci się również spodobać

Booking.com rozwija sprzedaż przejazdów

Transport lądowy to rodzaj usług turystycznych niewykorzystany dotychczas przez platformy rezerwacyjne. Booking.com już się ...

Finnair: Więcej lotów do Polski i po świecie

Finnair wprowadza dodatkowe codzienne połączenie między Helsinkami a Gdańskiem, a w sezonie letnim 2018 ...

Betlej: Morawiecki, weź przykład z Orbana

Nowy plan premiera Mateusza Morawieckiego, nazwany „Piątką Morawieckiego” „mówiąc delikatnie nie powala” i „ ...

Trzeba rozmawiać o wyższych prowizjach

Branża turystyczna musi pracować nad podniesieniem prowizji dla stacjonarnych biur agencyjnych – uważa szef ...

Skandaliczny incydent za 250 milionów dolarów

Amerykańskie linie lotnicze United Airlines znalazły się w potężnych opałach. We wtorek kapitalizacja United ...