Ambasador w Izraelu ostrzega

AFP

„Ważna informacja dla wszystkich Polaków, przebywających obecnie w Izraelu. Proszę zachować ostrożność i ściśle stosować się do instrukcji odpowiednich władz”.

Taki komunikat zamieścił na Twitterze ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski. Z kolei ambasady Izraela w Polsce informuje w ten sam sposób, że „alarmy rakietowe w południowym i środkowym Izraelu; miliony ludzi kryją się w schronach, szkoły i miejsca pracy zamknięte; Izrael będzie bronił się przed sponsorowanym przez Iran Islamskim Dżihadem, grupą terrorystyczną, która przeprowadziła mnóstwo ataków na naszą ludność”.

Dzisiaj rano wojsko Izraela zabiło dowódcę palestyńskiej organizacji Islamski Dżihad, która przyznała, że 42-letni Baha Abu Al-Aty zginął w swoim domu, razem z żoną.

Izrael obwiniał Atę za niedawny ostrzał rakietowy. Zapowiedziano, że kraj przygotowuje się do kolejnych ataków. Ata „jest odpowiedzialny za większość ataków terrorystycznych w ostatnim roku w Strefie Gazy” – poinformowała armia, opisując go jako „tykającą bombę”.

W odpowiedzi ze Strefy Gazy w stronę Izraela wystrzelono dziesiątki rakiet. Pociski miały być w większości przechwycone przez izraelski system obrony antyrakietowej, Żelazną Kopułę. W wielu miejscach w całym kraju zawyły dziś syreny alarmowe, między innymi w Tel Awiwie.

Islamski Dżihad jest drugą największą grupą bojowników w Strefie Gazy. Po przeprowadzonym dziś nalocie Hamas zapowiedział odwet.

Mogą Ci się również spodobać

Rekordowe wakacje wrocławskiego lotniska

W sierpniu z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 22 procent pasażerów więcej niż przed rokiem. ...

Lotnisko Chopina z darmowymi rozmowami krajowymi

Warszawskie Lotnisko Chopina zainstalowało pięć aparatów telefonicznych, z których pasażerowie mogą bezpłatnie zadzwonić na ...

Hotele.pl: Białystok zyskuje, Wrocław traci rezerwacje

Średnia cena noclegu w hotelach w maju wyniosła 258,45 złotych, i była o 4,16 ...

Ryanair będzie szkolił pilotów w Łodzi

Ryanair ogłosił współpracę z polskim ośrodkiem szkolenia pilotów Bartolini Air. Dzięki temu „powiększy swoją ...

Legendarne nocne życie Miami, czyli luksus w błysku świateł

Niezliczone bary i restauracje, ekskluzywne kluby nocne, unikalne neony i tropikalne palmy w jednym ...

„Dar Młodzieży” gotowy do promowania Polski

„Dar Młodzieży” wyruszy niedługo w „Rejs Niepodległości”. Statek będzie promował Polskę w 18 dużych ...