Ambasador w Izraelu ostrzega

AFP

„Ważna informacja dla wszystkich Polaków, przebywających obecnie w Izraelu. Proszę zachować ostrożność i ściśle stosować się do instrukcji odpowiednich władz”.

Taki komunikat zamieścił na Twitterze ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski. Z kolei ambasady Izraela w Polsce informuje w ten sam sposób, że „alarmy rakietowe w południowym i środkowym Izraelu; miliony ludzi kryją się w schronach, szkoły i miejsca pracy zamknięte; Izrael będzie bronił się przed sponsorowanym przez Iran Islamskim Dżihadem, grupą terrorystyczną, która przeprowadziła mnóstwo ataków na naszą ludność”.

Dzisiaj rano wojsko Izraela zabiło dowódcę palestyńskiej organizacji Islamski Dżihad, która przyznała, że 42-letni Baha Abu Al-Aty zginął w swoim domu, razem z żoną.

Izrael obwiniał Atę za niedawny ostrzał rakietowy. Zapowiedziano, że kraj przygotowuje się do kolejnych ataków. Ata „jest odpowiedzialny za większość ataków terrorystycznych w ostatnim roku w Strefie Gazy” – poinformowała armia, opisując go jako „tykającą bombę”.

W odpowiedzi ze Strefy Gazy w stronę Izraela wystrzelono dziesiątki rakiet. Pociski miały być w większości przechwycone przez izraelski system obrony antyrakietowej, Żelazną Kopułę. W wielu miejscach w całym kraju zawyły dziś syreny alarmowe, między innymi w Tel Awiwie.

Islamski Dżihad jest drugą największą grupą bojowników w Strefie Gazy. Po przeprowadzonym dziś nalocie Hamas zapowiedział odwet.

Mogą Ci się również spodobać

Zawodowy prezes postawił agentów na nogi

693 tysiące dolarów wyniosła w 2016 roku nadwyżka w przychodach Amerykańskiego Stowarzyszenia Doradców Turystycznych. ...

Majorka bez darmowych drinków i plastikowych kubków

Piwo, wino i drinki w ramach all inclusive będą serwowane na Majorce tylko w ...

Wróciła „Itaka pod Żaglami”, tym razem… z rowerami

Zgodnie z zapowiedzią prezesa Itaki Mariusza Jańczuka, do oferty tego biura podróży powróciły rejsy ...

Okazyjne ceny teraz to brak last minute latem

O ponad jedną trzecią spadły ceny wycieczek na lato w Wielkiej Brytanii. W ten ...

Niepełnosprawni otworzą własny hotel w Rzymie

Jesienią w Rzymie otwarty zostanie pierwszy obiekt noclegowy obsługiwany wyłącznie przez personel z różnego ...

TUI zapłaci odszkodowanie za zatrucie pokarmowe

Klientka brytyjskiego TUI zatruła się jedzeniem na wakacjach w Turcji w 2015 roku. Doświadczenie ...