Rodzinom będzie łatwiej wjechać do RPA

Fot. Bloomberg

Władze RPA zmieniły przepisy wjazdowe do kraju dla dzieci. Opiekunowie nie muszą mieć już przy sobie aktów urodzenia, czy zgód na podróż.

Minister spraw wewnętrznych RPA podpisał dokument, który pozwala dzieciom niebędącym obywatelami kraju, wjeżdżać do niego bez konieczności posiadania dodatkowych dokumentów – pisze brytyjski portal Travel Weekly. Oznacza to, że najmłodsi turyści z krajów, które są zwolnione z obowiązku wizowego – należy do nich Polska – nie będą musiały mieć pisemnej zgody na podróż podpisanej przez prawomocnych opiekunów czy pełnego aktu urodzenia, w którym zawarte są dane obojga rodziców.

Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych (IATA) otrzymało już potwierdzenie od rządu w tej sprawie – pracownicy odprawy pasażerskiej nie będą żądać wspomnianych dokumentów od osób podróżujących z dziećmi. Dotychczas z obowiązku tego zwolnieni byli podróżni, którzy muszą mieć wizę wjazdową, ponieważ wszelkie informacje wymagane przez władze RPA muszą złożyć przy pozyskiwaniu tego dokumentu.

– Zmiana w naszej polityce wjazdowej to wynik wysiłków podejmowanych przez departament na rzecz rozwoju gospodarczego i inwestycji – wyjaśnia cytowany przez portal minister Aaron Motsoaledi.

Na stronie polskiego MSZ w sekcji „Polak za granicą” na razie nie pojawiły się żadne informacje o zmianie zasad podróżowania z małoletnimi dziećmi.

CZYTAJ TEŻ: Wizy do Indii tanieją  

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Airbus: Przybędzie 35 tysięcy nowych samolotów

Światowy popyt na nowe samoloty wzrośnie w ciągu najbliższych 20 lat o 6 procent, ...

Muzeum Powstania Warszawskiego ze złotym certyfikatem POT

Już szesnasty raz kapituła złożona z urzędników, ekspertów i dziennikarzy, a działająca przy Polskiej ...

Amerykańskie lotniska przegrywają ze śniegiem

Ostra zima ponownie atakuje w Stanach Zjednoczonych. Najgorsza sytuacja jest na wschodnim wybrzeżu – ...

Polonus z Gromadą będą się wspierać

Zniżki dla klientów, wspólna sprzedaż i promowanie ofert we własnych kanałach i lokalizacjach – ...

Turyści wciąż wolą hotel od mieszkania na dobę

Ministerstwo Sportu i Turystyki widzi konieczność uregulowania najmu krótkoterminowego. Witold Bańka, szef resortu, zadeklarował, ...

Polskie miasta poczekają na turystów

„City will wait”, czyli miasto poczeka, to hasło, pod którym organizacje turystyczne Gdańska, Warszawy, ...