Menadżerowie mają się starać i rezerwować tanio

Pixabay

Najważniejsze warunki dobrze zorganizowanej podróży służbowej to bezpieczeństwo jej uczestników i niskie koszty – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie HRS

Z badań przeprowadzonych przez organizację Association of Corporate Travel Executives (ACTE) na zlecenie HRS wynika, że większość przepytanych osób odpowiedzialnych za podróże (94 procent) twierdzi, że zapewnienie bezpieczeństwa delegowanych poprzez staranne zaplanowanie podróży to jeden z najważniejszych aspektów ich pracy, a 82 procent podaje, że to ich główny priorytet. Potrzeba uproszczenia procesów organizacji wyjazdu (72 procent) uplasowała się za obniżeniem kosztów (88 procent), bezpieczeństwem danych (84 procent) i poprawą zadowolenia podróżnych (75 procent).

47 procent ankietowanych podaje tymczasem, że uproszczenie procedur poprawiłoby realizację obowiązku należytej staranności, a 39 procent uważa, że spowodowałoby obniżenie ogólnych kosztów polityki podróży służbowych.

23 procent ludzi odpowiedzialnych za organizację podróży w firmach twierdzi, że obecnie nie może zapewnić bezpieczeństwa podróżnych, a 24 procent nie gwarantuje bezpieczeństwa używanych przez nich danych. Co piąta osoba odpowiedzialna za organizację podróży w firmie podaje, że nie otrzymuje wsparcia od pracowników z innych działów. Ponad połowa osób odpowiedzialnych za podróże w firmie, która nie ma wsparcia ze strony biur podróży, zapewnia jednak, że chętnie skorzystałaby z takiej pomocy.

Organizacja ACTE przebadała swoich członków w okresie od 11 do 31 lipca 2017 roku. Na badanie ilościowe odpowiedziało łącznie 112 osób zarządzających podróżami służbowymi w przedsiębiorstwach z całego świata. Dodatkowych pięciu menadżerów podróży z Europy i Ameryki Północnej wzięło udział w badaniach celowanych służących zgromadzeniu danych jakościowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ryanair zwalnia pilotów, prezes dostaje premię

Akcjonariusze Ryanaira zatwierdzili minimalną większością nowy system premii dla prezesa Michaela O’Leary’ego, który może ...

Niemiecka izba turystyczna obawia się fali upadłości

Nasza analiza stanu branży wyraźnie pokazuje, że kryzys w gospodarce turystycznej jeszcze długo nie ...

Władze USA chcą wiedzieć więcej o turystach

Amerykański Departament Stanu będzie wymagał od wszystkich krajów przekazywania większej liczby danych o osobach ...

W Chorwacji przybywa zakażeń koronawirusem. Nocne ograniczenia

„Przez Chorwację przetacza się rekordowa fala zarażeń koronawirusem” – informuje ambasada Polski w Zagrzebiu. ...

Pierwsze państwo w Europie ogłosiło koniec epidemii

Rząd Słowenii ogłosił w czwartek późnym wieczorem koniec epidemii koronawirusa w tym kraju. To ...

Lufthansa: Nawet 400 procent więcej rezerwacji

Na Boże Narodzenie i sylwestra Niemcy chętnie rezerwują loty do ciepłych krajów. W Lufthansie ...