Więcej turystów w rodzinnym kraju Melanii Trump

AFP

Rodzinny kraj pierwszej damy USA, Słowenia, przewiduje, że jego dochody z zagranicznej turystyki przyjazdowej wzrosną w tym roku o 9 procent, a w przyszłym co najmniej o 5 procent

Te optymistyczne dane na temat turystyki przedstawił dziś na konferencji prasowej słoweński minister rozwoju gospodarczego Zdravko Poczivalszek. Zwrócił uwagę, że rok 2017 będzie czwartym z rzędu rekordowym rokiem dla słoweńskiej turystyki. W zeszłym roku na turystach zagranicznych kraj ten zarobił 2,3 mld euro.

Szefowa Słoweńskiej Organizacji Turystycznej Maja Pak powiedziała na tej samej konferencji prasowej, że obserwuje się duże zainteresowanie zagranicznych dziennikarzy Słowenią jako krajem, w którym urodziła się Melania Trump. Turystyczny boom to także zasługa tego, że Słowenię promuje się jako „atrakcyjny, zielony kraj” – dodała. Lasy pokrywają ok. 60 procent powierzchni Słowenii, są też w tym kraju kurorty nad Adriatykiem, a także kurorty górskie.

Poczivalszek poinformował, że planowane jest sprywatyzowanie wszystkich obiektów infrastruktury turystycznej, co powinno przyczynić się do jeszcze lepszych wyników tej branży. Obecnie ok. 40 procent hoteli w Słowenii należy do państwa.

Z danych słoweńskiego urzędu statystycznego wynika, że w pierwszych 10 miesiącach tego roku liczba zagranicznych turystów w Słowenii wzrosła o prawie 17 procent w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego. A w pierwszych trzech kwartałach tego roku (późniejszych danych jeszcze nie ma) liczba turystów z USA w tym kraju wzrosła o 23,4 procent.

Melania Trump urodziła się w południowej Słowenii. Gdy miała 16 lat, rozpoczęła karierę modelki. W wieku 26 lat przeniosła się do Nowego Jorku. Zna angielski, francuski, włoski i niemiecki. Jako modelka pojawiła się w wielu kampaniach reklamowych i współpracowała ze znanymi projektantami i fotografami. Pojawiała się wielokrotnie na okładkach magazynów, wystąpiła w wielu reklamach i programach telewizyjnych.

Donalda Trumpa poznała w styczniu 1998 roku podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody i niedługo później zostali parą. Zaręczyli się w 2004 roku, a ślub wzięli 22 stycznia 2005 roku. Wesele odbyło się w znanej posiadłości Trumpa w Mar-a-Lago na Florydzie. Dla Trumpa było to trzecie małżeństwo, dla Melanii pierwsze. W marcu 2006 roku urodził się ich syn Barron William Trump.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Muzeum Hutnictwa Cynku czeka na szkoły

Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia, które działa w uratowanej od zniszczenia hali walcowni cynku w ...

Artur Godlewski na czele sprzedaży w Mouzenidisie

Artur Godlewski, dotychczasowy przedstawiciel regionalny, z początkiem pażdziernika obejmie stanowisko kierownika sieci sprzedaży w ...

Webinar: Berlin – nowości i atrakcje na rok 2021

Dlaczego stolica Niemiec jest znakomitym celem podróży i miejscem do organizowania ciekawych imprez turystycznych? ...

TUI inwestuje w portal

Strona TUI.com będzie miejscem, w którym internauta znajdzie wyjazdy na cały świat i kupi ...

LOT idzie na wojnę z Modlinem i Ryanairem

LOT złożył dzisiaj w UOKiK-u zawiadomienie o możliwym nadużyciu pozycji dominującej przez lotnisko w ...

TUI zwolni w Niemczech 450 osób

Z pracą pożegnają się przede wszystkim osoby zatrudnione w centrali. Prezes TUI Deutschland Marek ...