Sopot może skrócić zabawę w nocnych klubach

Pixabay

Sopocka policja wystąpiła do samorządu z wnioskiem o ograniczenie czasu działania lokali rozrywkowych do godziny 3. Według funkcjonariuszy poprawi to bezpieczeństwo w centrum miasta

Dziś sopockie lokale mogą działać do godziny 5. Taką zasadę wprowadzono uchwałą Rady Miasta w 2007 roku.

Oficer prasowa Komendy Miejski Policji w Sopocie asp. Karina Kamińska podaje, że szef tej jednostki złożył u prezydenta miasta wniosek, w którym prosi o rozważenie wniesienia pod obrady Rady Miasta Sopotu uchwały umożliwiającej ograniczenie czasu działalności lokali rozrywkowych do godziny 3 w nocy. Zdaniem policji będzie to miało pozytywny wpływ na wzrost bezpieczeństwa w centrum Sopotu. – Z analiz 29 przestępstw oraz 876 interwencji wynika, że eskalacja negatywnych zachowań następuje w późnych godzinach nocnych, tj. pomiędzy godziną 4 a 5 – opisuje Kamińska.

Jak zaznaczyła Kamińska, decyzję o skierowaniu wniosku w tej sprawie „zdeterminowały przede wszystkim oczekiwania mieszkańców” zgłaszane policjantom podczas konsultacji społecznych. Oficer prasowa wyjaśnia, że w czasie tych spotkań większość uwag sopocian dotyczyła zakłóceń porządku poprzez awantury i chuligańskie ekscesy, zaśmiecanie, spożywanie alkoholu – szczególnie przy głównym bulwarze miasta – ul. Bohaterów Monte Cassino – oraz zakłócanie ciszy nocnej.

Kamińska wyjaśnia, że problem ten potwierdzają również policyjne statystyki. – W 2016 roku przy ul. Bohaterów Monte Cassino policjanci byli wzywani do 876 interwencji, w tym 276 interwencji miało miejsce w piątek i sobotę, a 180 z nich funkcjonariusze przeprowadzali w obrębie lokali rozrywkowych – wylicza. Dodaje, że w zeszłym roku policjanci pracowali też nad 29 poważniejszymi zdarzeniami, do których doszło na tym sopockim deptaku, gdzie zlokalizowanych jest wiele lokali. Wśród tych zdarzeń znalazło się osiem pobić, szesnaście uszkodzeń ciała, trzy bójki, dwa rozboje i zabójstwo.

Do wniosku policji odniósł się prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Przyznał on, że „statystyki zdarzeń w godzinach 4-5 rano są zatrważające”. Poinformował, że wniosek policji „skieruje do Rady Miasta, by został poddany stosownym konsultacjom i był dalej procedowany”.

Marcin Stefański, sopocki radny i przewodniczący miejskiej komisji bezpieczeństwa, mówi, że wniosek policji będzie wstępnie omawiany w przyszłą środę, w czasie nadzwyczajnego posiedzenia komisji. Dodaje, że na spotkanie zaproszeni zostaną przedstawiciele odpowiednich komórek sopockiego magistratu, wszystkich służb porządkowych oraz właściciele sopockich lokali. Stefański przypomina, że posiedzenia komisji są otwarte dla wszystkich, więc mogą brać w nich udział także wszystkie inne zainteresowane osoby.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hotele sprzedane za 700 milionów euro

34 transakcje sprzedaży za łącznie ponad 700 mln euro odnotowano w pierwszej połowie 2017 ...

Ceny w hotelach – nieskategoryzowane ostro w dół

W sierpniu ceny noclegów w obiektach nieskategoryzowanych i jednogwiazdkowych mocno potaniały. W pozostałych hotelach ...

TUI zapłaci odszkodowanie za zatrucie pokarmowe

Klientka brytyjskiego TUI zatruła się jedzeniem na wakacjach w Turcji w 2015 roku. Doświadczenie ...

PKP PLK zbuduje kolej do lotniska Katowice

Do 18 sierpnia zarządca kolejowej infrastruktury, spółka PKP PLK, czeka na oferty zaprojektowania odbudowy ...

Chatbot na wrocławskim lotnisku już działa

Od dzisiaj pasażerom Portu Lotniczego Wrocław pomaga chatbot – wirtualny asystent. Szuka połączeń lotniczych ...

Trzy lata w zawieszeniu za żart o bombie

Na trzy lata w zawieszeniu i wyrównanie szkody przewoźnika skazał sąd pasażera, który zażartował ...