Rzym barykaduje się przed terrorystami

PAP/EPA

Wielkie ciężkie donice na handlowej ulicy w Rzymie, bariery w Mediolanie – to najnowsze, dodatkowe zabezpieczenia ustawiane we włoskich miastach po zamachu terrorystycznym w Barcelonie

Zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Włoch wzmocniono kontrolę najbardziej zatłoczonych miejsc w metropoliach, obejmując szczególną ochroną ulice handlowe i deptaki. W Wiecznym Mieście stref tych od wielu miesięcy pilnuje policja i liczne patrole wojska. Dalsze podejmowane kroki mają służyć zwiększeniu bezpieczeństwa – wyjaśniono.

W centrum historycznym pojawią się wysokie, masywne donice; nie jako dekoracja, ale jako dodatkowa blokada i przeszkoda uniemożliwiająca wjazd pojazdem na chodnik lub deptak. Donice będą chronić handlową via del Corso w sercu włoskiej stolicy, której część przeznaczona jest tylko dla pieszych. Tej zawsze zatłoczonej ulicy od dawna pilnuje wojsko. Obecnie ograniczono w tym rejonie ruch wozów dostawczych. Donice staną też wzdłuż alei Fori Imperiali koło Koloseum.

Wzmocniona została ochrona odwiedzanego przez tłumy turystów Kapitolu, gdzie mocniej uregulowano ruch kołowy. Taksówki i wynajęte limuzyny z kierowcą nie mogą już wjeżdżać na to rzymskie wzgórze, lecz muszą zatrzymywać się u jego stóp – podał dziennik „Il Messaggero”.

Donice jako środek zabezpieczenia traktów ulicznych wybrały również władze Florencji, które wolą je od barier. Ustawione zostaną w dwudziestu punktach miasta, między innymi na placu obok katedry. – Nie zmienimy wizerunku miasta, środki te zostaną wprowadzone w życie zgodnie z kanonami estetycznymi – wyjaśnia Federico Gianassi z zarządu miejskiego.

Cementowe bariery zainstalowano zaś na wielu ulicach, placach i strefach dla pieszych w Mediolanie, przede wszystkim na popularnym i masowo odwiedzanym nabrzeżu Darsena. Są też przy wejściu do słynnej galerii Vittorio Emanuele II na Piazza del Duomo. Blokady takie będą we wszystkich pełnych ludzi miejscach – ogłosiły władze stolicy Lombardii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prezes Wizz Aira: Nie zamierzamy wyprowadzać się z Lotniska Chopina

Jeśli gospodarka europejska zwolni, ludzie będą szukać oszczędności. Z przyjemnością powitamy wtedy pasażerów Lufthansy, ...

Skandaliczny incydent za 250 milionów dolarów

Amerykańskie linie lotnicze United Airlines znalazły się w potężnych opałach. We wtorek kapitalizacja United ...

Francuskie koleje nie dla terrorystów

Belgia zawarła z Francją i Holandią porozumienie w sprawie sporządzania list pasażerów oraz kontroli ...

Bug europejskim Edenem

„Wielokulturowy nurt Bugu” został tegorocznym zwycięzcą Konkursu Eden na „najlepsze europejskie destynacje” Głównym organizatorem ...

Będzie podatek od obniżki czynszu? Mamy odpowiedź fiskusa

Przedsiębiorca, który w czasie epidemii płaci mniej za wynajmowany lokal, nie uzyskuje z tego ...

Kąpiel w burkini? Zdecyduje menedżer hotelu

Wspólna kąpiel w basenie z kobietami ubranymi w burkini stała się dla wielu gości ...