Disney zamyka parki rozrywki w USA i Europie

Disneylad pod Paryżem
Disneylad pod Paryżem
Fot. AFP

Disney poinformował, że w związku z epidemią koronawirusa zamyka wszystkie swoje parki rozrywki w Stanach Zjednoczonych oraz Disney World pod Paryżem.

Decyzja koncernu to efekt zakazu zgromadzeń większych niż 250 osób, wprowadzonego przez gubernatora Kalifornii Gavina Newsoma. Koncern podkreśla, że nie zanotowano ani jednego przypadku zarażenia covidem-19 w którymkolwiek parku rozrywki.

„Chociaż w Disneyland Resort nie zgłoszono żadnych przypadków covidu-19, po dokładnym zapoznaniu się z wytycznymi wykonawczymi gubernatora Kalifornii zdecydowaliśmy się na zamknięcie Disneyland Park i Disney California Adventure do końca miesiąca” – cytuje oświadczenie koncernu serwis The Verge.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus w paryskim Disneylandzie

Od poniedziałku 15 marca zamknięte będą park Disneyland w Anaheim w Kalifornii, Disney World w Orlando na Florydzie oraz Disneyland pod Paryżem. Zawieszone zostaną także wszystkie rejsy linii wycieczkowej Disney Cruise Line. Od soboty wycieczkowce nie będą wypływać z portu. Zawieszenie działalności ma potrwać do końca marca. Nadal działać mają natomiast hotele w Walt Disney World i Disneyland Paryż.

Koncern poinformował, że pracownicy będą nadal opłacani podczas zamknięcia parków. Ci, którzy mogą, pracują zdalnie we własnych mieszkaniach – informuje Reuters.

Na początku roku amerykański koncern zdecydował o zamknięciu swoich parków rozrywki w Azji – w Tokio, Hongkongu i Szanghaju. Wszystkie nadal są zamknięte. Także park rozrywki Universal Studios koło Los Angeles zostanie zamknięty do 28 marca.

Disney rzadko decyduje się na tak radykalne kroki. Ostatni raz zamknął park w Orlando po atakach terrorystycznych 11 września 2001 roku oraz kilka razy w związku z huraganami grożącymi Florydzie.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus wypłoszył gości z hoteli

W lutym koncern poinformował, że koszt zamknięcia parków rozrywki w Szanghaju i Hongkongu wyniósł 175 milionów dolarów za dwa miesiące.

Disney poinformował też, że odkłada premierę swojego najnowszego filmu dla dzieci „Mulan”, która została zaplanowana na 27 marca tego roku – informuje CNN. Film kosztowała studio filmowe Disneya 200 milionów dolarów i miał być jednym z największych tegorocznych hitów, przede wszystkim na chińskim rynku. „Mulan” to opowieść o legendarnej chińskiej wojowniczce, która w męskim przebraniu staje do walki z Hunami najeżdżającymi Chiny.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rząd odmraża 120 kierunków

W opublikowanym w piątek rozporządzeniu „epidemicznym” rząd zawarł bardzo istotny z punktu widzenia turystyki ...

W Stambule trwa śnieżny paraliż

Stambuł trzeci dzień z rzędu otula śnieżna pokrywa, a słaba widoczność jest powodem odwołania ...

Cook częściej poleci do Bułgarii i Chorwacji

Thomas Cook zwiększy w przyszłe wakacje liczbę lotów z Wielkiej Brytanii do Burgas, Warny, ...

Linie lotnicze odpowiedzą za błędy innych przewoźników

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że pasażerowie lotów łączonych mogą ubiegać się o odszkodowanie ...

Sądecczyzna inwestuje miliony w turystów

Budowa czterech centrów rekreacyjno-sportowych z parkami linowymi, ściankami wspinaczkowymi i strefą zieleni na terenie ...

Urząd Lotnictwa Cywilnego radzi: Pakujesz się na wakacje? Nie pakuj się w kłopoty

„Nie pakuj się w kłopoty” – pod tym hasłem Urząd Lotnictwa Cywilnego rozpoczął kampanię ...