Filipiny: Kwarantanna w stolicy dłuższa niż w Wuhan

Fot. AFP

Władze Filipin podjęły decyzję o przedłużeniu ścisłego reżimu kwarantanny w stolicy kraju, Manili, do 11 tygodni. Jedna z najsurowszych i najdłuższych kwarantann zarządzonych na świecie w związku z epidemią potrwa do czerwca i będzie obowiązywać co najmniej 80 dni – dłużej niż 76-dniowa kwarantanna w chińskim Wuhan.

W stolicy Filipin stwierdzono 72 procent wszystkich zgonów w wyniku covid-19 na Filipinach i dwie trzecie wszystkich zakażeń w tym kraju – zauważa Reuters.

Harmonogram dalszego przebiegu kwarantanny przedstawił na konferencji prasowej rzecznik prezydenta Rodriga Duterte, Harry Roque.

– Kwarantanna ma duży wpływ na liczbę przypadków covid-19, ale także na gospodarkę – podkreślił. – Zasoby rządu są ograniczone, a więc musimy zacząć planować długą walkę z chorobą. W przyszłości bez interwencji gospodarczych rezultat (długiej kwarantanny – red.) byłby bardziej szkodliwy niż efekt covid-19 – zaznaczył.

CZYTAJ TEŻ: Hiszpania chroni się kwarantanną

Obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią będą łagodzone w pozostałych częściach kraju, które są uznane za strefy niewielkiego ryzyka epidemicznego. W stolicy dozwolone będą „kluczowe aktywności gospodarcze”.

Na Filipinach stwierdzono ponad 11 tysięcy zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i 726 zgonów z powodu covid-19. W kraju przeprowadzono jednak stosunkowo niewiele, bo 158 tysięcy, testów na obecność wirusa.

Duterte podkreśla, że mimo łagodzenia obostrzeń społeczeństwo musi zachować czujność i nosić maski w miejscach publicznych. – Pamiętajcie, że łagodzenie obostrzeń nie oznacza, że nie ma już covid-19 – przekonuje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kolejka na Szyndzielnię czeka na turystów

Turyści znów mogą wjeżdżać gondolową koleją linową na górę Szyndzielnia w Bielsku-Białej. Zakończyła się ...

Schmetterling: Minimum 11 procent prowizji

Niemiecka organizacja zrzeszająca agentów turystycznych, Schmetterling, uważa, że należy walczyć z ciągłym obniżaniem prowizji ...

Sąd za alarm bombowy na lotnisku

Kara od pół roku do ośmiu lat więzienia grozi Marcinowi H., który w Nowy ...

Trzęsienie ziemi w Meksyku. 49 zabitych

Co najmniej 49 osób zginęło w trzęsieniu ziemi w Meksyku. W wielu budynkach w ...

PPL zamknął lotnisko w Radomiu

Od 1 stycznia lotnisko w Radomiu jest zamknięte dla samolotów pasażerskich. Powód? Przygotowania do ...

Bańka do turystyki, Rogowski zostaje w ministerstwie

Potwierdziły się nasze informacje, że choć Dariusz Rogowski stracił dzisiaj stanowisko podsekretarza stanu w ...