Filipiny: Kwarantanna w stolicy dłuższa niż w Wuhan

Fot. AFP

Władze Filipin podjęły decyzję o przedłużeniu ścisłego reżimu kwarantanny w stolicy kraju, Manili, do 11 tygodni. Jedna z najsurowszych i najdłuższych kwarantann zarządzonych na świecie w związku z epidemią potrwa do czerwca i będzie obowiązywać co najmniej 80 dni – dłużej niż 76-dniowa kwarantanna w chińskim Wuhan.

W stolicy Filipin stwierdzono 72 procent wszystkich zgonów w wyniku covid-19 na Filipinach i dwie trzecie wszystkich zakażeń w tym kraju – zauważa Reuters.

Harmonogram dalszego przebiegu kwarantanny przedstawił na konferencji prasowej rzecznik prezydenta Rodriga Duterte, Harry Roque.

– Kwarantanna ma duży wpływ na liczbę przypadków covid-19, ale także na gospodarkę – podkreślił. – Zasoby rządu są ograniczone, a więc musimy zacząć planować długą walkę z chorobą. W przyszłości bez interwencji gospodarczych rezultat (długiej kwarantanny – red.) byłby bardziej szkodliwy niż efekt covid-19 – zaznaczył.

CZYTAJ TEŻ: Hiszpania chroni się kwarantanną

Obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią będą łagodzone w pozostałych częściach kraju, które są uznane za strefy niewielkiego ryzyka epidemicznego. W stolicy dozwolone będą „kluczowe aktywności gospodarcze”.

Na Filipinach stwierdzono ponad 11 tysięcy zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i 726 zgonów z powodu covid-19. W kraju przeprowadzono jednak stosunkowo niewiele, bo 158 tysięcy, testów na obecność wirusa.

Duterte podkreśla, że mimo łagodzenia obostrzeń społeczeństwo musi zachować czujność i nosić maski w miejscach publicznych. – Pamiętajcie, że łagodzenie obostrzeń nie oznacza, że nie ma już covid-19 – przekonuje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kwarantanna dla turystów? To był fałszywy alarm

To był fałszywy alarm, wywołany nieprawdziwą wiadomością w mediach – tak najkrócej można podsumować ...

Unia Europejska otworzyła niebo przed Izraelem

Parlament Europejski zatwierdził porozumienie z Izraelem o otwartym niebie. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela informuje ...

Ateny dobre na weekend

5,5 miliona turystów przyjedzie w tym roku do Aten, co będzie rekordowym wynikiem. Wielu ...

KLM wraca do Wrocławia

3 sierpnia holenderskie linie lotnicze wznawiają połączenie między Wrocławiem a Amsterdamem. 3 sierpnia, po ...

Nekera, nowe biuro podróży Macieja Nykiela, gotowe do działania

Już jutro były prezes Neckermanna Maciej Nykiel ogłosi oficjalnie start swojego nowego biura podróży ...

Büchner do O’Leary’ego: Zacznij być liderem

W kontaktach z załogą i klientami powinieneś zacząć zachowywać się w sposób przystający liderowi ...