Nieoficjalnie: Hiszpania nie otworzy granic do lipca

Fot. AFP

Władze Hiszpanii nie zamierzają otwierać granic dla większości podróżnych spoza kraju do lipca – twierdzą dwa źródła w hiszpańskim MSZ, cytowane przez agencję Reuters.

Hiszpania – trzeci kraj na świecie pod względem wykrytych zakażeń koronawirusem (po USA i Rosji) i czwarty pod względem liczby zgonów (po USA, Wielkiej Brytanii i Włoszech) – nie chce zbyt szybko otwierać granic, by uniknąć pojawienia się drugiej fali epidemii koronawirusa – podaje Reuters.

Granice lądowe Hiszpanii (z Francją i Portugalią) są zamknięte od połowy marca. W ostatnim czasie, w związku ze spadkiem dobowej liczby zgonów i nowych zakażeń, Hiszpania zaczęła łagodzić obostrzenia, ale jednocześnie wprowadziła obowiązkową dwutygodniową kwarantannę dla przybywających do Hiszpanii i w praktyce zamknęła granice dla ruchu morskiego i lotniczego, by uniknąć „importu” zakażeń.

CZYTAJ TEŻ: Hiszpania – luzowanie turystyki w pięciu etapach

Zamknięcie granic miało obowiązywać do 24 maja, ale może być przedłużone. Źródła, na które powołuje się Reuters, twierdzą, że tak się właśnie stanie, mimo tego, jak ważną rolę w budżecie Hiszpanii odgrywa turystyka.

– Kiedy osiągniemy nową normalność, możemy zacząć otwierać granice z krajami strefy Schengen, rozmawiamy o otwarciu tych granic na początku lipca – twierdzi jeden z informatorów Reutersa. Informacje te potwierdza drugie ze źródeł.

Rząd Hiszpanii rozważa wprowadzenie obowiązkowych badań dla przybyszów spoza granic po ich otwarciu. Wpływy z turystyka stanowią około 12 procent PKB Hiszpanii. Co roku kraj odwiedza około 80 milionów zagranicznych turystów.

ZOBACZ TAKŻE: Hiszpania chroni się kwarantanną

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bułgaria popularniejsza niż przed rokiem

3,64 miliona gości zagranicznych odwiedziło Bułgarię w pierwszej połowie tego roku. To o 8,9 ...

Senat przyjął specjalną ustawę o Centralnym Porcie Komunikacyjnym

Senatorowie przegłosowali specjalną ustawę o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego między Łodzią i Warszawą. Nie ...

MSZ do turystów: Nie jedźcie do Chorwacji

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w dzisiejszym komunikacie odradza podróże do Chorwacji, które nie są ...

Po co zwiedzać na dwóch nogach, skoro tyle jest do zobaczenia na czterech?

Jeśli chcesz uniknąć tłumów, poznać z pierwszej ręki piękno chorwackiej natury i doświadczyć pełni ...

Enter Air zabezpieczy się przed przejęciem

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt spółki Enter Air związany z dopuszczeniem do obrotu akcji ...

Aerofłot wystartuje w połowie lata

Narodowy przewoźnik Rosji dopuszcza powrót na trasy zagraniczne w połowie lata. To wariant optymistyczny. ...