Malta: Ślązakom na razie dziękujemy

Fot. materiały prasowe

Malta zaktualizowała informacje, kogo przyjmie po otwarciu granic i lotnisk 1 lipca. Wykluczyła między innymi pasażerów z Katowic.

Maltańskie Ministerstwo Turystyki i Ochrony Konsumentów i Maltańska Organizacja Turystyczna (Malta Tourism Authority) informują, że kolejne kraje są dodawane do listy bezpiecznych kierunków, z którymi od 1 lipca wznowiony będzie lotniczy ruch pasażerski.

CZYTAJ TEŻ: Malta otwiera granice dla Polaków

Jak pisze Maltańska Organizacja Turystyczna w komunikacie, premier Malty Robert Abela poinformował, że do ogłoszonej już wcześniej listy krajów, z którymi Wyspy wznawiają ruch lotniczy, zostaje dodanych sześć nowych: Włochy (z wyjątkiem regionów Emilia-Romania, Lombardia i Piemont), Francja (oprócz regionu Ile de France), Hiszpania (bez Madrytu, Katalonii, Kastylii-La Mancha, Kastylii i Leonu), Polska (oprócz lotów z Katowic), Grecja i Chorwacja.

Z listy usunięto z powodu wzrostu zachorowań na Covid-19 Izrael.

„Sytuacja epidemiczna w Europie jest regularnie monitorowana, dzięki czemu do listy dodawane są bądź usuwane kraje, z którymi Malta wznawia ruch turystyczny” – informuje MTA.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Hiszpania przyspiesza otwarcie granic

I dodaje, że decyzja o rozszerzeniu listy krajów została podjęta po publikacji oficjalnych wytycznych Komisji Europejskiej, zachęcających kraje Unii Europejskiej do znoszenia ograniczeń i zakazów podróżowania od 15 czerwca.

Premier ogłosił również, że na zostanie zniesiony Malcie stan pandemii. Oznacza to, że wszystkie wprowadzone wcześniej ograniczenia związane z Covid-19 będą cofnięte, w tym zakaz zgromadzeń powyżej 75 osób. „Zalecane jest jednak zachowanie dystansu społecznego, przestrzeganie podwyższonych zasad higieny oraz używanie maseczek ochronnych bądź przyłbic w wyznaczonych miejscach”.

Mogą Ci się również spodobać

TT Warsaw: „Dróżki”, czyli sposób na poznanie Włoch w tempie slow

Średniowieczne miasteczka, cammini, czyli dróżki, góry i kulinaria promują na targach TT Warsaw włoskie ...

AirHelp: Sprawdź bilety, odbierz odszkodowanie

Narzędzie dla podróżnych, które sprawdzi możliwość ubiegania się o rekompensatę za zakłócone loty z ...

Pożar w pobliżu centrum handlowego Dubaju

Potężny pożar wybuchł w niedzielę rano na miejscu budowy wysokościowców w pobliżu największego centrum ...

Malediwy i Chicago w zimowej siatce Air France KLM

Malé, Chicago i Pointe-?-Pitre z Air France, a także Cartagena, Freetown, Mauritius, Minneapolis, Monrovia, ...

Na własnych imprezach agenci zarabiają najlepiej

Od 8 do nawet 30 procent wynosi rentowność imprez turystycznych organizowanych samodzielnie przez agentów, ...

Giżycko zagospodaruje schrony

Władze Giżycka chcą zagospodarować schrony przeciwlotnicze z czasów II wojny światowej. Inwentaryzują podziemne budowle ...