Norwegia zamalowała Polskę na mapie zdrowia na czerwono

Bloomberg

Norweskie władze odpowiedzialne za zdrowie dodały Polskę, Holandię, Islandię, Wyspy Owcze, Maltę i Cypr do mapy, na której zaznaczają na czerwono kraje z dużym odsetkiem zakażeń koronawirusem.

To oznacza, że od soboty, 15 sierpnia, podróżni z tych państw, którzy wjadą do Norwegii będą musieli odbyć dziesięciodniową kwarantannę. Dodatkowo kwarantanna będzie obowiązywać osoby powracające ze Szwecji, z regionów: Oestergoetland, Oerebro, Blekinge, Uppsala i Dalarn. Za „czerwone” uznano także duńską wyspę Zelandię (bez Kopenhagi) i środkową część półwyspu Jutlandzkiego z miastem Aarhus.

Źródło: Norweski Instytut Zdrowia Publicznego

Norwegia odradza również podróże, jeśli nie są niezbędne, do krajów „żółtych”, mimo że w tym wypadku przybywający nie są objęci wymogiem przejścia kwarantanny.

– W obecnej sytuacji odradzamy wszelkie podróże zagraniczne i przedłużamy do pierwszego października radę Ministerstwa Spraw Zagranicznych, dotyczącą podróży poza Europę. W tej chwili najlepiej zostać w domu w Norwegii – oświadczyła premier Norwegii Erna Solberg.

Granice kraju nie zostaną jednak zamknięte. Ale, jak dodał minister zdrowia Bent Høie, będzie na nich zwiększona kontrola.

W ubiegłym tygodniu w Norwegii zarejestrowano 357 nowych zakażeń koronawirusem, co oznacza wzrost o 158 zakażeń w porównaniu z tygodniem poprzednim. Najgorsza sytuacja jest w Oslo, gdzie notuje się ponad 20 zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Burmistrz tego miasta Raymont Johansen powiedział w środę norweskiej agencji prasowej NTB, że nie wyklucza zamknięcia regionu stołecznego.

Mogą Ci się również spodobać

Rainbow sprzedał 6 procent więcej wyjazdów

Przychody ze sprzedaży imprez turystycznych w czerwcu wyniosły 210,5 mln złotych, czyli były większe ...

Rainbow osiąga dwucyfrowe wzrosty w tym roku

W lipcu biuro podróży Rainbow zwiększyło sprzedaż swoich wycieczek o 13,6 procent, do 240,4 ...

Itaka: Nasi klienci zdrowi wrócili z Teneryfy

Sześcioro naszych klientów zakończyło kwarantannę w hotelu H10 Costa Adeje Palace na Teneryfie. Wczoraj ...

Niemcy tworzą Centrum Kompetencyjne Turystyki

1,4 miliona euro przeznaczyło niemieckie Ministerstwo Gospodarki na stworzenie i czteroletnie funkcjonowanie Centrum Kompetencyjnego ...

Tunezyjska turystyka do polityków: Poszukajcie pieniędzy za granicą

Zdaniem tunezyjskich przedsiębiorców turystycznych bez silnego wsparcia rządu i organizacji międzynarodowych ta branża nie ...

Mandat za klimę w zaparkowanym samochodzie

Mandat w wysokości do 432 euro grozi we Włoszech tym kierowcom, którzy włączają klimatyzację ...