Windsor boi się, że żebracy popsują mu wizerunek

Facebook

Przed uroczystym ślubem księcia Harry’ego i Meghan Markle trzeba usunąć z centrum Windsoru żebraków i bezdomnych – zaapelował w liście do szefa lokalnej policji przewodniczący rady tego miasta. Jak tłumaczy, wszystko w trosce o turystów

Simon Dudley przekonuje, że trzeba zapobiegać „agresywnemu żebraniu” i groźbom, jakie bezdomni mają kierować w stosunku do mieszkańców i turystów. Według niego, wiele z tych osób tylko udaje bezdomnych, inni uparcie odmawiają przyjęcia wsparcia ze strony państwa.

Na ceremonii, która odbędzie się 19 maja, mają się pojawić dziesiątki tysięcy ludzi. Simon Dudley uważa, że „cała ta sytuacja przedstawi nasze piękne miasto w niekorzystnym świetle”. Wyraża też obawę, że worki, śpiwory i torby pozostawione przez bezdomnych mogą być zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Apeluje więc, by policja usunęła bezdomnych na czas uroczystości. Podstawą do tego miałaby być ustawa o włóczęgostwie z 1824 roku.

Są już głosy krytyki. „Guardian” cytuje Widsom Da Costę, innego radnego, który apeluje o rozwiązania systemowe, walczące z biedą i wykluczeniem w regionie. W rozmowie z brytyjskimi mediami publicznymi Murphy James z lokalnej organizacji pomagającej bezdomnym nie krył oburzenia. – To po prostu nie do wiary. Odrażające zachowanie, szczególnie, że to przecież przewodniczący rady. To cofa nas do czasów, kiedy stan posiadania nas dzielił. Ale mamy 2018 rok, nie 1824 – zauważa James.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TUI zapłaci odszkodowanie za zatrucie pokarmowe

Klientka brytyjskiego TUI zatruła się jedzeniem na wakacjach w Turcji w 2015 roku. Doświadczenie ...

InterContinental otwiera hotel w Gdańsku

Na początku lipca InterContinental Hotels Group (IHG) otworzy swój pierwszy hotel w północnej Polsce ...

Air France-KLM: Więcej dalekich lotów na zimę

Uruchomienie sześciu nowych kierunków międzykontynentalnych w sezonie zimowym zapowiada Air France-KLM. A wiosną Air ...

Samolot uderzony przez ptaka ma prawo się spóźnić

Opóźnienie samolotu wywołane zderzeniem z ptakiem nie jest podstawą do wypłacenia odszkodowania pasażerom – ...

Włoska komunikacja częściowo sparaliżowana strajkiem

Komunikacja lotnicza, kolejowa i miejska we Włoszech została częściowo sparaliżowana z powodu strajku, ogłoszonego ...

Wyrok w zawieszeniu za niszczenie Auschwitz

Karę roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata wymierzył dziś sąd rejonowy w Oświęcimiu ...