Windsor boi się, że żebracy popsują mu wizerunek

Facebook

Przed uroczystym ślubem księcia Harry’ego i Meghan Markle trzeba usunąć z centrum Windsoru żebraków i bezdomnych – zaapelował w liście do szefa lokalnej policji przewodniczący rady tego miasta. Jak tłumaczy, wszystko w trosce o turystów

Simon Dudley przekonuje, że trzeba zapobiegać „agresywnemu żebraniu” i groźbom, jakie bezdomni mają kierować w stosunku do mieszkańców i turystów. Według niego, wiele z tych osób tylko udaje bezdomnych, inni uparcie odmawiają przyjęcia wsparcia ze strony państwa.

Na ceremonii, która odbędzie się 19 maja, mają się pojawić dziesiątki tysięcy ludzi. Simon Dudley uważa, że „cała ta sytuacja przedstawi nasze piękne miasto w niekorzystnym świetle”. Wyraża też obawę, że worki, śpiwory i torby pozostawione przez bezdomnych mogą być zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Apeluje więc, by policja usunęła bezdomnych na czas uroczystości. Podstawą do tego miałaby być ustawa o włóczęgostwie z 1824 roku.

Są już głosy krytyki. „Guardian” cytuje Widsom Da Costę, innego radnego, który apeluje o rozwiązania systemowe, walczące z biedą i wykluczeniem w regionie. W rozmowie z brytyjskimi mediami publicznymi Murphy James z lokalnej organizacji pomagającej bezdomnym nie krył oburzenia. – To po prostu nie do wiary. Odrażające zachowanie, szczególnie, że to przecież przewodniczący rady. To cofa nas do czasów, kiedy stan posiadania nas dzielił. Ale mamy 2018 rok, nie 1824 – zauważa James.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

O moja Grecjo!

„Oh My Greece” to hasło przewodnie nowej kampanii promującej Grecję za granicą. Akcję prowadzi ...

ENIT wraca do Polski

Narodowa Agencja Turystyki Włoskiej, po kilku latach nieobecności, w 2018 roku ponownie otworzy biuro ...

Rząd Niemiec: Turystyka może stracić dwa lata

Branżę turystyczną w Niemczech trzeba wspierać do połowy albo nawet do końca przyszłego roku ...

Vouchery dla Bułgarów na wakacje w kraju

Pieniądze Bułgarów powinny być przeznaczone na wsparcie krajowej turystyki, a nie być wydawane za ...

Andryszak: Po słabym styczniu sprzedaż ruszyła

W niemieckim TUI rezerwacje na lato 2019 roku są na zeszłorocznym, rekordowym poziomie – ...

Tanger wystartował z autopromocją

Pierwsze regionalne targi turystyczne w mieście nad Cieśniną Gibraltarską mają otworzyć szerzej tę bramę ...