W Niemczech kraje arabskie wracają do gry

AFP

O 70,2 procent wzrosła w Niemczech w ciągu roku liczba wyszukań w Google’u Egiptu jako celu podróży. Polska znalazła się na 15 miejscu zestawienia

Badanie zamówił w Google’u niemiecki magazyn branżowy „FVW”. Objęło ono nie tylko Niemcy, lecz także Szwajcarię i Austrię. Pokazało, że tamtejsi turyści coraz bardziej interesują się wyjazdami do krajów arabskich i południowej Afryki. W przypadku Egiptu w 2017 roku liczba wyszukań wzrosła o 70,2 procent (porównując rok do roku). Wśród krajów europejskich zwycięzcą była Grecja, którą wyszukiwano o 21,8 procent częściej niż rok wcześniej.

Jeśli jednak wziąć pod uwagę rozkład zainteresowania poszczególnymi kierunkami, okazuje się, że najwięcej turystów szuka wakacji w samych Niemczech. Przy założeniu, że dla tego ostatniego kraju wskaźnik wynosi 100, to dla Włoch jest to 20,6, dla Austrii 20,4, dla Hiszpanii 14,9, a dla Szwajcarii 11,9. Na szóstym miejscu znalazła się Francja (7,31), dalej Holandia (6,27), Stany Zjednoczone (5,98) i Turcja (5,76), a pierwszą dziesiątkę zamyka Grecja (5,54). Polska znalazła się na 15 miejscu z wynikiem 2,2.

W badaniu wzięto pod uwagę wyszukiwania generyczne w krajach niemieckojęzycznych (Niemcy, Austria, Szwajcaria), które składały się z zapytania o ofertę turystyczną i kierunek. Analizie poddano zapytania z komputerów i urządzeń mobilnych. Wyniki objęły poszukiwania hotelu, imprezy zorganizowanej, wypadów do miast, krótkich wycieczek, rejsów, kempingów, wynajmu samochodów, przelotów, połączeń autobusowych i kolejowych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Thomas Cook chce mieć większą kontrolę nad hotelami

Około 85 procent hoteli marek własnych Thomasa Cooka to franczyzy, a jedynie 15 procent ...

Udane Nowe Trendy w Turystyce 2017

Czy firmy turystyczne dobrze sobie radzą w mediach społecznościowych? Czy aplikacje turystyczne przejdą do ...

Bułgaria – będzie dobry sezon, choć gorszy

Minister turystyki Bułgarii liczy na dobre lato 2019, choć przyznaje, że klientów może być ...

Disneylad pod Paryżem

Disney zamyka parki rozrywki w USA i Europie

Disney poinformował, że w związku z epidemią koronawirusa zamyka wszystkie swoje parki rozrywki w ...

Rowerkiem po ścieżkach Gorzowa

Do końca 2018 roku Gorzów Wielkopolski wybuduje lub wyremontuje 7,5 kilometra ścieżek rowerowych. Miasto ...

Napiwki dla załogi statku muszą być wliczone w cenę

Niemiecki sąd zdecydował, że organizatorzy rejsów muszą wliczać obowiązkowe napiwki dla załogi w całkowitą ...