Niemcy sprzedali 78 milionów noclegów

Fot. germany.travel/pl

O 3,5 procent wzrosła liczba noclegów, które Niemcy sprzedali zagranicznym gościom od stycznia do listopada zeszłego roku. Najliczniejszą grupę przyjezdnych stanowili Europejczycy, ale rośnie też ruch z obu Ameryk

Z danych Federalnego Urzędu Statystycznego, obejmujących okres od stycznia do listopada 2017 roku, wynika, że sprzedano w tym czasie 78 milionów noclegów gościom z zagranicy, co oznacza wzrost o 3,5 procent w stosunku do zeszłego roku.

Największą grupę przyjezdnych stanowią Europejczycy (72,9 procent), jednak tegoroczny wzrost jest też wynikiem większego ruchu z obu Ameryk. Jak podaje DZT, świetne rezultaty osiągnął największy rynek daleki, czyli USA (wzrost o 8,6 procent). Liczni są też goście z Brazylii, Kanady i Ameryki Środkowej. Dwucyfrowe wzrosty notują w 2017 roku również kraje grupy BRICS – liczba gości z Brazylii wzrosła o 14,7 procent, z Rosji o 20,6 procent, z Indii o 12,6 procent, a z Chin o 10,6 procent. Na pozostałych rynkach azjatyckich wysoką dynamiką wzrostu odznaczają się: Japonia (7 procent), Korea Południowa (12,3 procent) i Tajwan (13,2 procent).

Spośród dużych rynków europejskich najlepsze wyniki notują Austria (6,4 procent), Polska (10,1 procent), Rumunia (19,6 procent) i Węgry (8,9 procent).

– Niemiecka turystyka przyjazdowa rozwija się dynamiczniej niż przed rokiem – podaje, cytowana w komunikacie prasowym, Petra Hedorfer, prezes Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT). – O ile w zeszłym roku wzrost wyniósł 1,4 procent, o tyle w obecnym podwoił się. Do tego wyniku przyczynia się ekonomiczna i polityczna stabilność na wielu rynkach źródłowych, jak i świetne pozycjonowanie marki – dodaje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Transavia połączy Kraków z Eindhoven

Holenderskie tanie linie lotnicze Transavia otworzą w następnym sezonie zimowym nowe połączenie pomiędzy Krakowem ...

Skandal w EasyJet. Kazano Szkotce udać się do „ambasady” w Londynie

EasyJet popełnił faux pas na rodzimym rynku. Szkotki, której skradziono dowód osobisty, nie wpuścił ...

Lotnisko Chopina bez zmian na czas wizyty Trumpa

W czasie wizyty prezydenta Donalda Trumpa Lotnisko Chopina będzie pracować normalnie – zapowiada dyrektor ...

5-milionowy pasażer krakowskiego lotniska

Kraków Airport jako pierwszy port regionalny w Polsce przywitał w tym roku 5-milionowego pasażera. ...

Moxy przy poznańskim lotnisku już otwarty

Polski Holding Hotelowy otworzył hotel położony w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska w Poznaniu. To Moxy ...

Betlej: Upadek Millennium Travel? Ryzyko było widoczne

Biuro podróży, które zbankrutowało w zeszłym tygodniu, Millennium Travel z Legnicy, nie złożyło sprawozdania ...