Zagubieni internauci wracają do agentów

Materiały promocyjne

Zbyt wiele dostępnych internecie informacji na temat wyjazdów turystycznych sprawia, że klienci wracają do profesjonalnych doradców turystycznych – podaje biuro podróży Kuoni

Kuoni opublikowało kolejną edycję wydawanego co roku raportu „Worldwide Trends Report 2018″ – informuje portal branżowy Travel Weekly. Z publikacji wynika, że coraz więcej turystów gubi się w gąszczu dostępnych w sieci danych na temat wakacyjnych miejsc. Badanie pokazało, że przed skorzystaniem z pomocy profesjonalisty podróżni spędzają ponad godzinę na samodzielnym szukaniu ofert. 79 procent osób, które wzięły udział w badaniu przeprowadzonym przez Censuswide na zlecenie touroperatora w styczniu tego roku, czuje się przytłoczonych forami, opiniami i cenami. Kuoni podaje, że prawie dwie trzecie pytanych chce mieć zaś pewność, że osoba, u której rezerwują wyjazd, faktycznie była w danym miejscu.

Touroperator wylicza, że dzięki powracającej modzie na profesjonalne doradztwo turystyczne mogło utrzymać ponad 50 salonów sprzedaży i dać pracę ponad 300 ludziom w Wielkiej Brytanii.

– Wakacje to poważna inwestycja, a związana z nimi ekscytacja pojawia się już na etapie planowania – mówi Derek Jones, dyrektor zarządzający Kuoni. Opisuje, że wielu ludzi czuje się zagubionych po przeczytaniu wykluczających się opinii innych podróżnych. W efekcie poszukiwanie wyjazdu staje się problemem a nie przyjemnością. – Mimo zaawansowanej technologii rośnie zapotrzebowanie na rzetelną wiedzę – uważa Jones i przypomina, że w turystyce kontakt z drugim człowiekiem jest ważny zarówno przy planowaniu wycieczki, jak i na późniejszych jej etapach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Accor sprzedaje akcje Orbisu

Accor podpisał z firmą AccorInvest wiążącą umowę sprzedaży 85,6 procent akcji Orbisu po 115 ...

Szykują szklany pancerz dla wieży Eiffla

Rozpoczęły się przygotowania do otoczenia wieży Eiffla kuloodporną szybą. Konstrukcja ma mieć trzy metry ...

Grecos: Mamy najlepsze rodzinne hotele

Na opublikowanej niedawno liście 25 najbardziej rodzinnych, według użytkowników TripAdvisora, hoteli w Grecji osiem ...

Stop oszustwom agentów turystycznych

W Wielkiej Brytanii powstanie system, który ma pomóc zapobiegać defraudowaniu pieniędzy klientów przez agentów ...

MSWiA: Utrudnienia w przekraczaniu granicy polsko-ukraińskiej

Z powodu blokad dróg dojazdowych po stronie ukraińskiej, na przejściach granicznych z tym krajem, ...

Polacy boją się latać do Azji z powodu koronawirusa

W styczniu liczba rezerwacji lotów z Polski do Chin spadła o 30 procent – ...