Zagubieni internauci wracają do agentów

Materiały promocyjne

Zbyt wiele dostępnych internecie informacji na temat wyjazdów turystycznych sprawia, że klienci wracają do profesjonalnych doradców turystycznych – podaje biuro podróży Kuoni

Kuoni opublikowało kolejną edycję wydawanego co roku raportu „Worldwide Trends Report 2018″ – informuje portal branżowy Travel Weekly. Z publikacji wynika, że coraz więcej turystów gubi się w gąszczu dostępnych w sieci danych na temat wakacyjnych miejsc. Badanie pokazało, że przed skorzystaniem z pomocy profesjonalisty podróżni spędzają ponad godzinę na samodzielnym szukaniu ofert. 79 procent osób, które wzięły udział w badaniu przeprowadzonym przez Censuswide na zlecenie touroperatora w styczniu tego roku, czuje się przytłoczonych forami, opiniami i cenami. Kuoni podaje, że prawie dwie trzecie pytanych chce mieć zaś pewność, że osoba, u której rezerwują wyjazd, faktycznie była w danym miejscu.

Touroperator wylicza, że dzięki powracającej modzie na profesjonalne doradztwo turystyczne mogło utrzymać ponad 50 salonów sprzedaży i dać pracę ponad 300 ludziom w Wielkiej Brytanii.

– Wakacje to poważna inwestycja, a związana z nimi ekscytacja pojawia się już na etapie planowania – mówi Derek Jones, dyrektor zarządzający Kuoni. Opisuje, że wielu ludzi czuje się zagubionych po przeczytaniu wykluczających się opinii innych podróżnych. W efekcie poszukiwanie wyjazdu staje się problemem a nie przyjemnością. – Mimo zaawansowanej technologii rośnie zapotrzebowanie na rzetelną wiedzę – uważa Jones i przypomina, że w turystyce kontakt z drugim człowiekiem jest ważny zarówno przy planowaniu wycieczki, jak i na późniejszych jej etapach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kayak doradzi, w którym kraju kupić taniej

Na nowej stronie kayak.eu prezentowane są ceny za przelot na tej samej trasie dostępne ...

Thomas Cook: Turyści chcą więcej Tunezji

Tunezja będzie jednym z najmodniejszych kierunków w 2019 roku – twierdzi brytyjski Thomas Cook ...

Robot Travelplanet poradzi „profesjonalnie”, jaką wycieczkę kupić

Wskaż kierunek wyjazdu, jakiej kategorii chcesz hotel, czy ma mieć all inclusive i ile ...

Do 2024 roku będzie o połowę więcej kontrolerów ruchu lotniczego

Wraz ze wzrostem ruchu lotniczego rośnie też zapotrzebowania na kontrolerów ruchu lotniczego. W ciągu ...

Londyn ma nową wizję turystyki

40 milionów gości ma odwiedzić Londyn w 2025 roku, co przełoży się na przychody ...

Thomas Cook zadowolony ze sprzedaży lata

O 10 procent – rok do roku – wzrosły rezerwacje oferty letniej u Thomasa ...