Rosjanie coraz bardziej cenią sobie wakacje w Grecji

Łukasz Kaczanowski

Ponad milion Rosjan może w tym roku wyjechać na wakacje do Grecji. Miejscowi touroperatorzy notują 17-procentowy wzrost zainteresowania ich kierunkiem

Jak informuje portal Greek Travel Pages, Grecja stała się dla Rosjan jednym z najważniejszych letnich kierunków wyjazdowych. Tamtejsze biura podróży notują 17-procentowy wzrost zainteresowania wycieczkami do tego kraju. Rostourism (Rosyjska Narodowa Agencja ds. Turystyki) szacuje, że na grecki urlop wyjedzie w tym roku ponad milion ludzi. Dla porównania, w 2010 roku było ich 880 tysięcy.

Maja Lomitze, prezes Stowarzyszenia Rosyjskich Touroperatorów ATOR (Association of Tour Operators in Russia), powiedziała w rozmowie z portalem Tourism Today, że spodziewa się, że wzrost liczby rosyjskich turystów w Grecji sięgnie nawet 15-20 procent. Jej zdaniem najpopularniejszymi kierunkami będą: Kreta, Chalkidiki, Rodos, Korfu, Zakynthos, Kos, Peloponez i Cyklady, a zwłaszcza wyspy Kawala i Thasos.

W 2017 roku Grecja znalazła się na 11 miejscu wśród najpopularniejszych kierunków wakacyjnych Rosjan. Łącznie wybrało się tam 856 tysięcy ludzi, czyli o 9,5 procent więcej niż rok wcześniej. Najwięcej mieszkańców Rosji wyjechało jednak do Turcji – w sumie 4,52 miliona.

W związku z rosnącym popytem Ellinair, linia lotnicza należąca do Mouzenidis Group, zwiększyła liczbę miejsc w samolotach z Rosji do Grecji o 20-25 procent.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Upadek Millennium Travel? Ryzyko było widoczne

Biuro podróży, które zbankrutowało w zeszłym tygodniu, Millennium Travel z Legnicy, nie złożyło sprawozdania ...

W Augustowie autobusy dla turystów za darmo

Od 1 lipca do 31 sierpnia w Augustowie można bezpłatnie jeździć autobusami komunikacji miejskiej. ...

TUI rośnie zgodnie z planem

O 7,2 procent wyższy obrót, zysk operacyjny większy o 26 procent, sprzedaż oferty letniej ...

Od jutra strajk na berlińskich lotniskach

Związek zawodowy Verdi wezwał personel naziemny berlińskich portów lotniczych Tegel i Schoenefeld – łącznie ...

Unijny komisarz: Potrzebny plan Marshalla dla turystyki

Europejski komisarz do spraw rynku wewnętrznego Thierry Breton wzywa do wsparcia europejskiej branży turystycznej ...

Schmetterling: Minimum 11 procent prowizji

Niemiecka organizacja zrzeszająca agentów turystycznych, Schmetterling, uważa, że należy walczyć z ciągłym obniżaniem prowizji ...