Rosjanie coraz bardziej cenią sobie wakacje w Grecji

Łukasz Kaczanowski

Ponad milion Rosjan może w tym roku wyjechać na wakacje do Grecji. Miejscowi touroperatorzy notują 17-procentowy wzrost zainteresowania ich kierunkiem

Jak informuje portal Greek Travel Pages, Grecja stała się dla Rosjan jednym z najważniejszych letnich kierunków wyjazdowych. Tamtejsze biura podróży notują 17-procentowy wzrost zainteresowania wycieczkami do tego kraju. Rostourism (Rosyjska Narodowa Agencja ds. Turystyki) szacuje, że na grecki urlop wyjedzie w tym roku ponad milion ludzi. Dla porównania, w 2010 roku było ich 880 tysięcy.

Maja Lomitze, prezes Stowarzyszenia Rosyjskich Touroperatorów ATOR (Association of Tour Operators in Russia), powiedziała w rozmowie z portalem Tourism Today, że spodziewa się, że wzrost liczby rosyjskich turystów w Grecji sięgnie nawet 15-20 procent. Jej zdaniem najpopularniejszymi kierunkami będą: Kreta, Chalkidiki, Rodos, Korfu, Zakynthos, Kos, Peloponez i Cyklady, a zwłaszcza wyspy Kawala i Thasos.

W 2017 roku Grecja znalazła się na 11 miejscu wśród najpopularniejszych kierunków wakacyjnych Rosjan. Łącznie wybrało się tam 856 tysięcy ludzi, czyli o 9,5 procent więcej niż rok wcześniej. Najwięcej mieszkańców Rosji wyjechało jednak do Turcji – w sumie 4,52 miliona.

W związku z rosnącym popytem Ellinair, linia lotnicza należąca do Mouzenidis Group, zwiększyła liczbę miejsc w samolotach z Rosji do Grecji o 20-25 procent.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Cannes nie dla kopcących wycieczkowców

Władze francuskiego kurortu, czwartego co do wielkości portu tego kraju, zapowiedziały w ramach walki ...

Niki wraca do Nikiego Laudy

Były mistrz świata wyścigów Formuły I przejmie linię lotniczą Niki, którą założył 24 lata ...

IGHP: Hotele się zamykają, wylała się fala zwolnień

Oczekujemy od rządu zdecydowanych działań ratujących przedsiębiorstwa hotelarskie przed bankructwem, setki tysięcy pracowników przed ...

Na Białoruś bez wiz, byleby przez Mińsk

Białoruś znosi obowiązek wizowy wobec obywateli 80 krajów, w tym wszystkich państw Unii Europejskiej, ...

Stacjonarni mają lepsze oferty niż internetowi

Niemal co piąta cena wycieczki zmienia się już w trakcie jej rezerwacji, a na ...

Bali szykuje otwarcie dla turystów

Najpopularniejsza wśród turystów wyspa Indonezji zamierza wpuścić znów gości do swoich kurortów w październiku. ...