Polacy na piątym miejscu w Grecji

Filip Frydrykiewicz

Prawie milion Polaków odwiedziło Grecję w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku, wynika z podsumowania Narodowej Greckiej Organizacji Turystycznej (GNTO)

Od stycznia do września tego roku Grecję odwiedziło prawie 962 tysiące Polaków, co oznacza 31 procent wzrostu rok do roku. Ta liczba daje im piąte miejsce wśród najliczniej przyjeżdżających nacji – podaje za GNTO portal Greek Travel Pages. Tak dobre wyniki udało się osiągnąć dzięki poszerzeniu sezonu turystycznego, obecnie z Polski samoloty latają do Grecji od kwietnia do października – uważa narodowa organizacja.

Na pierwszym miejscu w przyjazdach do Grecji znajduje się Wielka Brytania (3,23 mln osób, +8,6 procent rok do roku), na drugim Niemcy (3,04 miliona, +19,3 procent), a dalej Włochy (1,25 miliona turystów, +15,1 procent) i Francja (1,01 miliona osób, +10,8 procent).

W czasie zakończonych niedawno Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw przedstawiciele GNTO spotkali się z polskimi touroperatorami i agentami, by omówić możliwość promowania mniej znanych miejsc w tym kraju. TUI Poland poinformował, że wprowadził jako nowość na przyszły rok wyjazdy do regionu Ateny-Attyka i na Evię (Eubeę), Rainbow dołożył wycieczki na Lesbos. Szefowie organizacji spotkali się również z Polską Izbą Turystyki, rozmowy dotyczyły możliwości zorganizowania kongresu Izby w Grecji w 2019 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Egipski miliarder przejął trzecią największą firmę turystyczną w Europie

Egipski miliarder Samih Sawiris przejął większościowy pakiet udziałów w niemieckiej Grupie FTI. Niemiecki Urząd ...

Mazowieccy działacze: Usterkami samolotów LOT-u powinno zająć się ABW

Tak uważają członkowie mazowieckiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Zamierzają oni zawiadomić Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego ...

Rainbow zamówił w Enterze więcej samolotów na przyszły rok

Enter Air i Rainbow Tours podpisały umowę o współpracy na sezony Lato 2020 i ...

Polacy lubią wypoczywać w Portugalii

Ponad 18,2 miliona turystów skorzystało z zakwaterowania w Portugalii od stycznia do października tego ...

PIT: Jako jedyni stoimy na straży dobrego prawa dla branży

Ograniczenie sprzedawania ubezpieczeń turystycznych przez agentów, uciążliwe obowiązki przekazywania danych pasażerów lotniczych, utrzymanie obowiązku ...

Rekordowy wynik PKP Intercity. Będzie Wi-Fi w pendolino

PKP Intercity osiągnęło w 2016 r. najwyższe przychody przewozowe w historii, uzyskując wynik na ...