Polacy na piątym miejscu w Grecji

Filip Frydrykiewicz

Prawie milion Polaków odwiedziło Grecję w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku, wynika z podsumowania Narodowej Greckiej Organizacji Turystycznej (GNTO)

Od stycznia do września tego roku Grecję odwiedziło prawie 962 tysiące Polaków, co oznacza 31 procent wzrostu rok do roku. Ta liczba daje im piąte miejsce wśród najliczniej przyjeżdżających nacji – podaje za GNTO portal Greek Travel Pages. Tak dobre wyniki udało się osiągnąć dzięki poszerzeniu sezonu turystycznego, obecnie z Polski samoloty latają do Grecji od kwietnia do października – uważa narodowa organizacja.

Na pierwszym miejscu w przyjazdach do Grecji znajduje się Wielka Brytania (3,23 mln osób, +8,6 procent rok do roku), na drugim Niemcy (3,04 miliona, +19,3 procent), a dalej Włochy (1,25 miliona turystów, +15,1 procent) i Francja (1,01 miliona osób, +10,8 procent).

W czasie zakończonych niedawno Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw przedstawiciele GNTO spotkali się z polskimi touroperatorami i agentami, by omówić możliwość promowania mniej znanych miejsc w tym kraju. TUI Poland poinformował, że wprowadził jako nowość na przyszły rok wyjazdy do regionu Ateny-Attyka i na Evię (Eubeę), Rainbow dołożył wycieczki na Lesbos. Szefowie organizacji spotkali się również z Polską Izbą Turystyki, rozmowy dotyczyły możliwości zorganizowania kongresu Izby w Grecji w 2019 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ryanair odwołuje loty przed strajkiem kontrolerów ruchu lotniczego

Ryanair wezwał rząd Francji i Komisję Europejską do „podjęcia natychmiastowych działań zapobiegających zamknięciu przestrzeni ...

TO BYŁ ROK… Baszczyński: Czułem się jak w rollercoasterze

Nieprzespane noce, trudne rozmowy z pracownikami, niepewność, kto lub co nas jeszcze zaskoczy, ręczne ...

LOT już w Singapurze

Pierwszy samolot LOT-u, Boeing 787, wylądował w Singapurze po godzinie 17 czasu lokalnego. Połowa ...

Niemieccy touroperatorzy szykują się na kryzys

Media społecznościowe jako źródło informacji w czasie kryzysu i zasady postępowania w nadzwyczajnych sytuacjach ...

Stocznie pełne statków dla turystów

Organizatorzy rejsów wycieczkowych zamówili 106 nowych statków, które mają wejść do służby w ciągu ...

Francja – drugi dzień strajku kolejarzy

RER A, najbardziej ruchliwa linia podmiejska w Europie, i RER B będą kursowały normalnie. ...