W Rosji do muzeum tylko bez plecaka

www.mos.ru

Rosyjskie Ministerstwo Kultury rozważa zaostrzenie przepisów bezpieczeństwa w muzeach. Ma to związek z niedawnymi kradzieżami obrazów i prowokacją dziennikarzy „Moskiewskiego Komsomolca”, którzy powiesili w Państwowym Muzeum Historycznym fałszywy obraz

W Państwowym Muzeum Historycznym na Placu Czerwonym w Moskwie otwarto wystawę „Mikołaj II. Rodzina i tron”. Dziennikarze „Moskiewskiego Komsomolca” wnieśli do muzeum i powiesili wśród eksponatów fotografię żony cara Aleksandry Fiodorowny, która trzyma w dłoniach tajemniczy przedmiot. Jak się okazało, jest to brelok z przyciskami, taki sam, jakiego używają pracownicy muzeum do wzywania ochrony.

Fałszywy eksponat zauważyły dwie szesnastolatki, które fotografowały wystawę i zwróciły uwagę na zdjęcie, którego chwilę wcześniej nie było.

Ministerstwo Kultury skrytykowało dziennikarzy za tę prowokację i zapowiedziało, że sprawą zajmą się organy ścigania. Jak poinformowało radio Echo Moskwy, resort zamierza również wprowadzić ograniczenia dla osób odwiedzających muzea i wystawy, między innymi zakaz wnoszenia torebek i plecaków do sal wystawienniczych.

W styczniu z Galerii Tretiakowskiej na oczach zwiedzających skradziono obraz Archipa Kuindżego „Aj-Petri. Krym”, a kilka dni wcześniej złodzieje ukradli z Państwowego Historycznego Muzeum Moskwy XVI-wieczną ikonę „Matka Boża Smoleńsko-Szujska”. W maju ubiegłego roku psychicznie chory mężczyzna zniszczył w Galerii Tretiakowskiej obraz Ilji Riepina „Car Iwan Groźny i jego syn Iwan 16 listopada 1581 roku”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W niemieckich biurach podróży jest już lato 2021

Touroperatorzy ETI i TUIfly ogłosili już programy na lato 2021 roku, a Sun Express ...

Z trzecim września nowy rozkład jazdy PKP

W niedzielę trzeciego września wejdzie w życie korekta kolejowego rozkładu jazdy. Będzie obowiązywała do ...

Lotnisko Chopina pochwaliło się nową aplikacją

Bezpłatna aplikacja dostarczy pasażerom informacji o ich lotach, poprowadzi do sklepów, restauracji i bramek ...

Rainbow: Odwołujemy właśnie najbliższe wyloty

Biuro podróży Rainbow zawiadamia właśnie swoich klientów, którzy mieli lecieć na wycieczki samolotami w ...

EasyJet krytykowany za najkrótszy lot w Wielkiej Brytanii

Brytyjskie linie lotnicze easyJet znalazły się w ogniu krytyki aktywistów i naukowców po tym, ...

Litwini namawiani na „Wakacje w Polsce”

Instytut Polski w Wilnie i Polska Organizacja Turystyczna będą przez całe lato promować wypoczynek ...