W Rosji do muzeum tylko bez plecaka

www.mos.ru

Rosyjskie Ministerstwo Kultury rozważa zaostrzenie przepisów bezpieczeństwa w muzeach. Ma to związek z niedawnymi kradzieżami obrazów i prowokacją dziennikarzy „Moskiewskiego Komsomolca”, którzy powiesili w Państwowym Muzeum Historycznym fałszywy obraz

W Państwowym Muzeum Historycznym na Placu Czerwonym w Moskwie otwarto wystawę „Mikołaj II. Rodzina i tron”. Dziennikarze „Moskiewskiego Komsomolca” wnieśli do muzeum i powiesili wśród eksponatów fotografię żony cara Aleksandry Fiodorowny, która trzyma w dłoniach tajemniczy przedmiot. Jak się okazało, jest to brelok z przyciskami, taki sam, jakiego używają pracownicy muzeum do wzywania ochrony.

Fałszywy eksponat zauważyły dwie szesnastolatki, które fotografowały wystawę i zwróciły uwagę na zdjęcie, którego chwilę wcześniej nie było.

Ministerstwo Kultury skrytykowało dziennikarzy za tę prowokację i zapowiedziało, że sprawą zajmą się organy ścigania. Jak poinformowało radio Echo Moskwy, resort zamierza również wprowadzić ograniczenia dla osób odwiedzających muzea i wystawy, między innymi zakaz wnoszenia torebek i plecaków do sal wystawienniczych.

W styczniu z Galerii Tretiakowskiej na oczach zwiedzających skradziono obraz Archipa Kuindżego „Aj-Petri. Krym”, a kilka dni wcześniej złodzieje ukradli z Państwowego Historycznego Muzeum Moskwy XVI-wieczną ikonę „Matka Boża Smoleńsko-Szujska”. W maju ubiegłego roku psychicznie chory mężczyzna zniszczył w Galerii Tretiakowskiej obraz Ilji Riepina „Car Iwan Groźny i jego syn Iwan 16 listopada 1581 roku”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rainbow podnosi gwarancję o 12 milionów złotych

Ze 165 milionów do 177,6 miliona złotych zwiększyła się gwarancja biura podróży Rainbow. Touroperator ...

Tajowie zapraszają na lunch ze śmiercią

Sprawdzić, czy w trumnie jest wygodnie, lub napić się czekolady o smaku śmierci, siedząc ...

Wizz Air z bazą w Londynie Luton

Wizz Air otwiera swoją pierwszą brytyjską bazę na lotnisku w Londynie Luton. Umieści w ...

Grecja liczy na turystyczny rekord

O 1,5 miliona ludzi więcej niż rok wcześniej ma odwiedzić Grecję w tym roku ...

Niemieckie TUI chce więcej Polski w ofercie

W Niemczech rośnie popyt na wakacje w Polsce. TUI Deutschland zapowiada, że w przyszłym ...

Ryanair: Druga torba (prawie) zawsze w luku

15 stycznia wejdą w życie nowe zasady przewożenia bagażu w samolotach Ryanaira. Prawo do ...