Nowe mutacje wirusa oraz nieduża w skali światowej wyszczepialność to powody, dla których można sądzić, że pandemia prawdopodobnie będzie jeszcze trwać. Jednocześnie państwa starają się wrócić do jak najbardziej normalnego funkcjonowania i – w granicach rozsądku – zachęcają do tego obywateli. Nie dziwi więc fakt, że podróże zagraniczne nie tracą na popularności.

Turyści chętnie wyjeżdżają za granicę, również w czasach pandemii

Potwierdzają to wyniki badania przeprowadzonego przez Pracownię Research Partner na zlecenie Travelplanet.pl we wrześniu 2021 roku. Aż 82% zaszczepionych osób wyjechało w tym roku na zagraniczne wakacje.

Co zachęca do zagranicznych podróży w czasie pandemii?

●      Paszport covidowy pozwala z łatwością przejść przez procedury na przejściach granicznych.

●      W hotelach i innych miejscach noclegowych obostrzenia są coraz mniej rygorystyczne.

●      Coraz więcej państw otwiera swoje granice i nie wymaga przebycia kwarantanny po przyjeździe.

●      Ponadto biura podróży – w odpowiedzi na potrzeby turystów – włączyły do ofert możliwość bezpłatnej zmiany kierunku lub terminu wyjazdu.

●      Do zagranicznych podróży zachęca też mniejsza ilość turystów w okresie pandemii oraz – niezmiennie – bardziej stabilna i przewidywalna pogoda niż w Polsce.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM

●      Dodatkową zachętą jest możliwość zakupu ubezpieczenia podróży z elastycznym zakresem obowiązywania. W przypadku niespodziewanych wydarzeń i konieczności zmiany terminu lotu, raz wykupione ubezpieczenie Multi-trip, jest ważne przez cały rok.

Sezon narciarski coraz bliżej

W kontekście nadchodzącego sezonu zimowego nie można nie wspomnieć o narciarskich wyjazdach za granicę. Polscy turyści często wybierają szusowanie po zagranicznych stokach. Austria, Włochy, Czechy i Słowacja – to najpopularniejsze cele podróży.

W przypadku wypoczynku opartego na aktywnym sposobie spędzania czasu ubezpieczenie podróży jest konieczne. Nietrudno bowiem o złamanie nogi, ręki czy obojczyka. Dobrze dobrana polisa pokrywa koszty leczenia, ratownictwa górskiego i transportu sanitarnego. A te, bez wykupionego ubezpieczenia, potrafią być bardzo wysokie – sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Czy warto wybrać roczne ubezpieczenie podróży w czasach pandemii?

Liczba zaszczepionych rośnie, coraz więcej osób zyskuje odporność nabytą, a na horyzoncie pojawiają się doniesienia o leku na koronawirusa. Między innymi z tych powodów podróżni mogą z optymizmem patrzeć w przyszłość i nie obawiać się planowania wyjazdów. Z drugiej strony, trzeba pamiętać, że ryzyko zachorowania nadal istnieje, a sytuacja może się dynamicznie zmieniać.

Roczne ubezpieczenie podróży zagranicznych Multi-trip, odpowiada na tę nietypową sytuację. Uwzględnia rozszerzenie kosztów leczenia i transportu o szkody powstałe na skutek pandemii i dodatkowe świadczenia na wypadek kwarantanny. W wariancie dla wymagających chroni też przy konieczności przerwania podróży – pokrywa koszty z tym związane.

Pandemia to również większy chaos na lotniskach. Tym ważniejsze staje się więc ubezpieczenie na wypadek zgubionego lub opóźnionego w oddaniu bagażu.

W okresie pandemii nie można być pewnym, które kraje utrzymają otwarte granice, a które je zamkną. Dlatego tak cenny w przypadku rocznego ubezpieczenia Multi-trip  jest fakt, że obejmuje ono wszystkie podróże odbyte w ciągu roku do każdego państwa na świecie.

Wygoda wykupienia i obsługi ubezpieczenia podróży zawsze jest na wagę złota. Za roczne ubezpieczenie Multi-trip płaci się raz, zyskując pewność ubezpieczenia dowolnej, nawet bardzo dużej liczby podróży w ciągu całego roku. Warunek jest jeden: pobyt za granicą nie może być dłuższy niż 40 dni.

Statystyki pokazują wyraźnie, że popularność podróży zagranicznych nadal jest duża, mimo trwającej pandemii. Wykupienie rocznego ubezpieczenia podróży zagranicznych wydaje się więc rozsądną decyzją i istnieje wiele powodów, dla których warto uwzględnić to w całym procesie planowania wyjazdów za granicę.

Artykuł przygotowany przez ERGO Ubezpieczenia Podróży