- Do końca października połączenie z Rzeszowa do Glasgow-Prestwick będzie wykonywane raz w tygodniu, w czwartek. Natomiast później samoloty do Glasgow będą latały dwa razy w tygodniu - we wtorek i w sobotę – opisuje Kołacz.

Jak przypomina, w lipcu i sierpniu tego roku port lotniczy Rzeszów-Jasionka osiągnął najlepszy wynik w swojej historii: obsłużył 140 tysięcy pasażerów.

- Wakacyjny rekord lotnisko zawdzięcza przede wszystkim podwojeniu ruchu na połączeniach czarterowych, a także większej liczbie pasażerów w lotach krajowych. Łączna liczba operacji lotniczych w lipcu i sierpniu w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła aż o jedną czwartą – dodaje. W zeszłym roku w Jasionce obsłużono ponad 660 tysięcy pasażerów.

Z lotniska w Jasionce można dotrzeć m.in. do Warszawy, Londynu, Monachium, Dublina, Manchesteru, Bristolu i East Midlands. W sezonie letnim samoloty latają stamtąd na grecką wyspę Korfu, a przewoźnicy czarterowi do Grecji, Bułgarii i Turcji. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.