Hampton by Hilton stanie w Oświęcimiu

Hilton Worldwide ogłosił zawarcie nowej umowy franczyzowej na budowę hotelu Hampton by Hilton. To szósty projekt tej marki w tym roku

Publikacja: 29.11.2016 11:41

Hampton by Hilton stanie w Oświęcimiu

Foto: materiały prasowe

W tym roku Hampton by Hilton ogłosił przygotowanie hoteli w: Lublinie, Gdańsku, Warszawie, Poznaniu i Kaliszu. Z wyjątkiem stolicy, w każdym z tych miast Hampton by Hilton powstanie pierwszy raz. Po otwarciu planowanym na połowę 2018 roku do miast tych dołączy także Oświęcim. "Mijający rok jest dla Hilton Worldwide niezwykle udany pod względem pozyskiwania nowych lokalizacji" - pisze firma w komunikacie.

Hampton by Hilton w Oświęcimiu położony będzie w samym centrum miasta, w odległości 300 metrów od Rynku Głównego. Obiekt będzie mieć 120 pokojów. Powstanie w nowo wybudowanym obiekcie, którego deweloperem jest Property Partner Investments, realizujący inwestycję w imieniu spółki NPP. Obok Hampton by Hilton Oliwa to drugi wspólny projekt Hiltona i Property Partner Investments. Obydwa hotele zarządzane będą przez Hotel Professionals Management Group. Firmę prowadzoną przez Alexa Kloszewskiego, mającego bogate doświadczenie w branży hotelarskiej.

W Oświęcimiu mieści się Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, o szczególnym znaczeniu historycznym. Stanowi ono jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Polsce. W zeszłym roku było to 1,7 miliona ludzi, z czego 70 procent stanowili obcokrajowcy. Sam hotel mieścić się będzie w trzy kilometry od Muzeum.

Jak zaznacza cytowany w komunikacie sieci hoteli Bogumił Rutkowski z Property Partner Investments, „w Oświęcimiu już od pewnego czasu brakowało miejsc noclegowych, a w szczególności rozpoznawalnej międzynarodowej marki".

- Od wejścia marki Hampton by Hilton do Polski minęło nieco ponad trzy lata i przez cały ten czas niezmiennie się rozwijamy, o czym świadczy czternaście otwartych hoteli i jedenaście będących w różnych stadiach przygotowania - mówi cytowany w komunikacie Phil Cordell, dyrektor ds. wyspecjalizowanej obsługi i manager marki Hampton.

A Patrick Fitzgibbon, wiceprezes ds. rozwoju na region Europy i Afryki w Hilton Worldwide, dodaje: - Zespół pracujący nad rozwojem marki w Polsce może pochwalić się w tym roku ponadprzeciętnym pasmem sukcesów, o czym świadczy choćby nasza nowa nieruchomość w Oświęcimiu. W najbliższych dwóch latach 10 procent wszystkich nowych projektów powstających w Europie kontynentalnej będzie realizowane w Polsce.

Hampton by Hilton Oswiecim mieścić się będzie w Oświęcimiu przy ulicy Dąbrowskiego 30.

Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek