Grecja chce turystów cały rok

Grecy zamierzają powiększyć ofertę turystyczną poza segment „plaża i morze". Szykują specjalną ofertę dla ludzi interesujących się historią, kuchnią i sportem

Aktualizacja: 24.08.2015 16:20 Publikacja: 24.08.2015 12:33

Grecja chce turystów cały rok

Foto: Filip Frydrykiewicz

Trzy i pół miesiąca sezonu turystycznego to za mało. Stowarzyszenie hotelarzy i biur podróży (HATTA) przygotowało program pod nazwą Dodeka, po grecku Dwanaście, i ma przygotować specjalną ofertę dla wszystkich, których interesowałoby zwiedzanie najatrakcyjniejszych zabytków w Atenach, na Eginie, Naksos, Delos, w regionie Olimpii, w Dodonie i Pelli.

W projekcie zaplanowano również zajęcia dla uprawiających sporty - mogli by oni skorzystać z niszczejących obiektów wybudowanych na igrzyska olimpijskie w Atenach w 2004 roku. W ramach oferty Legendy Olimpijskie turyści będą mogli spróbować uprawiania dyscyplin znanych w starożytnej Grecji.

HATTA widzi też potencjał w turystyce religijnej i połączeniu amatorskiego latania i pływania (Sky & Sea). Ten ostatni program ma być powiązany z odbywającym się co roku w Poros East Med Yacht Show.

Specjalny program jest przygotowany dla chętnych do zwiedzania Aten i Salonik w okresie Bożego Narodzenia, Nowego Roku lub Wszystkich Świętych, 1 listopada. Są również pomysły na umowy między miastami - na przykład Aten i Paryża z pokazami przygotowywania potraw kuchni francuskiej i greckiej, promocja Monachium i organizowanie w Grecji festiwalu niemieckiego piwa, bądź współpraca z Ukraińcami przy organizowaniu festiwali pieśni i tańca.

Nowe propozycje mają zdaniem HATTA skłonić turystów do odwiedzania Grecji poza letnim sezonem. Grecy odnotowali w pierwszych sześciu miesiącach tego roku wzrost przyjazdów turystów o 20,8 procent, do 7,56 miliona. Szacuje się, że w całym roku Grecję odwiedzi ponad 25 mln gości.

Przy tym turyści wydali w Grecji więcej pieniędzy, i to aż o 38,4 procent. Liczba turystów z USA wzrosła o 41,6 procent, z Niemiec o 18 procent, a z Francji o 12,5 procent. Tylko z Rosji przyjechało mniej ludzi - o 60,6 procent.

Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Materiał Promocyjny
Mapa drogowa do neutralności klimatycznej
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek
Lotniska
Tadeusz Syryjczyk: Rozbudowa lotniska w Radomiu to wyrzucanie pieniędzy