Hotel, który jest jeszcze w budowie, znajduje się w pobliżu dworca kolejowego i centrum handlowego przy ulicy Hetmańskiej. Jak podaje Orbis w komunikacie, Mercure Białystok będzie miał 92 pokoje, sale konferencyjne, strefę fitness, restaurację Winestone i „oryginalny wystrój wnętrz".

- Mercure Białystok będzie idealnym miejscem dla osób podróżujących przede wszystkim służbowo. Wierzymy, że goście docenią standard hotelu, jakość usług i świetną lokalizację - mówi współinwestor i prezes spółki Mep-Pol Marek Piotrowski, cytowany w komunikacie.

Czytaj też: "Studenci zaprojektowali uniformy dla Mercure'a".

- Białystok, który niebawem będzie mógł korzystać z potencjału projektu infrastrukturalnego Rail Baltica, jest jednym z najbardziej przyjaznych dla biznesu miast w Polsce. Wybór marki Mercure z pewnością pomoże inwestorowi w osiągnięciu wysokiej pozycji rynkowej i przyciągnięciu klientów korporacyjnych, których będzie coraz więcej w tym mieście - dodaje dyrektor ds. rozwoju sieci w Orbisie i Accorze na Polskę i kraje bałtyckie Jacek Stasikowski.

Pod marką Mercure należącą do grupy hotelowej Accor działa ponad 790 hoteli w 61 krajach. W Polsce jest ich 21, a kolejne pięć otworzy się do 2022 roku. Mercure Białystok będzie drugim hotelem Accoru w stolicy Podlasia, po hotelu ibis Styles.